Sklep internetowy w USA

Wiele polskich firm nie zdaje sobie do końca sprawy jak olbrzymi jest rozmiar rynku USA. Rynek amerykański to ponad 320 milionów mieszkańców i geograficzny dystans ponad 4 tysięcy kilometrów pomiędzy wschodnim wybrzeżem, Nowym Jorkiem, i zachodnim wybrzeżem, Los Angeles. Ta rozpiętość geograficzna wiąże się z znaczącym kosztem związanym z prowadzeniem działalności gospodarczej na rynku amerykańskim. Nawet najprostsze otwarcie oddziału firmy w USA poprzez założenie firmy w Delaware, wynajem magazynu w USA i zatrudnienie 3 pracowników w jednej z amerykańskich metropolii będzie kosztować polską firmę wkraczającą na rynek Stanów Zjednoczonych ponad 200 tysięcy dolarów rocznie. Takiego rodzaju koszt rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej często przerasta wyobrażenia i wizje wielu firm z Polski, stąd wiele polskich firm za szybko rezygnuje z podboju rynku USA. Inne rozwiązanie dla polskich firm to sprzedaż internetowa do USA.

sprzedaż internetowa USA
Sprzedaż internetowa USA

Polski sklep internetowy USA

Otwarcie sklepu internetowego w USA przez polskiego producenta lub dystrybutora jest olbrzymią szansą na relatywnie tanie i rozpoczęcie i prowadzenie dzialalnosci gospodarczej na terenie Stanow Zjednoczoncyh. Polski sklep internetowy w USA to narzedzie biznesowe ktore pozawala na sprawne dotarcie do wielu potencjalnych klientów biznesowych i konsumentów na rynku amerykańskim. W przeszłości, polska firma nie mogła dotrzeć do odbiorców w Stanach Zjednoczonych bez odpowiednich układów, pośredników-agentów, dystrybutora w USA lub nakładu potężnych inwestycji związanych z założeniem oddziału firmy w USA. E-commerce i Internet zmieniły dynamikę robienia biznesu na terenie USA. Światowa sytuacja która zaczęła się w Lutym 2020 także zmieniła podejście biznesu do robienia biznesu poza starymi fizycznymi kanałami sprzedaży. Warto tutaj zaznaczyć iż w dzisiejszych czasach potencjalny amerykański klient indywidualny lub klient B2B siada przed ekranem komputera, lub używa telefonu komórkowego i poszukuje w Internecie produkt lub usługi który rozwiąże jego problem.

Sprzedaż internetowa do USA wymogi praktyczne rynku

Uruchomienie sprzedaży internetowej w USA nie jest łatwym procesem dla firmy z Polski która nie posiada wiedzy na temat barier które napotka w Stanach Zjednoczonych. Projekt pod tytułem „sprzedaż internetowa do USA” natrafi na kwestie które są proste do rozwiązania dla lokalnego podmiotu. Sklep internetowy w USA prowadzony przez podmiot z udziałowcem z Polski będzie wymagała paru kreatywnych rozwiazan. Polski sprzedawca uruchamiający sprzedaż wysyłkową do USA będzie musiał pomyśleć miedzy innymi o następujących kwestiach.

  • Gdzie będzie magazynowany towar sprzedawany przez sklep internetowy w USA? Bezpośrednie wysyłki towaru z Polski do USA nie będą działać w wielu amerykańskich sektorach. (W Kwietniu 2020- okresie korono wirusa ekspresowa przesyłka z Polski do USA trwała 9 dni)
  • Magazynowanie polskiego produktu w Amazon FBA który nie sprzedaje się może kosztować sprzedawce z Polski do 20% miesięcznie. W którym momencie sprzedawca internetowy w USA powinien znaleźć i wynająć  własny magazyn w USA ?
  • Czy firma z Polski powinna stworzyć sklepu internetowy w USA używając swojego znajomego informatyka z Polski, bo tak będzie „taniej”? Czy od samego początku zatrudnić amerykańską firmę, która nie tylko profesjonalnie zajmie się uruchomieniem sprzedaży internetowej w USA, ale także będzie posiadać praktyczną wiedzę jak wprowadzić odpowiednie narzędzia e-commerce, na przykład jak zintegrować płatności internetowe na rynku USA, potrzebne do efektywnego prowadzenia  sklepu internetowego w USA?
  • Kto będzie zajmował się obsługa i prowadzeniem sprzedaży na Amazon USA? W większości przypadków sprzedawca z Polski nie może liczyć na swój zespól pracowników z Polski. Zobacz mój post na temat sprzedaży na Amazon.com.
  • Kto będzie doradzał Twojemu sklepowi internetowemu w USA przy kwestiach podatkowych w USA i rozwiązywał kwestie prawne związane z sprzedażą wysyłkową do USA?
  • W jaki sposób polski sklep internetowy USA z polskim udziałowcem będzie wywiązywać się z obowiązku pobierania i rozliczenia podatków od sprzedaży w 50-ciu stanach USA? Dowiedz się więcej na ten temat pobierania podatku VAT, sales tax ,w USA.
  • W jaki sposób polski podmiot prowadzący sklep internetowy w USA będzie przyjmować płatności kartami kredytowymi od klientów B2C, jak i B2B w USA, aby było to opłacalne? Najczęstsze rozwiązanie używane przez polskie sklepy internetowe to używanie Paypal i płacenie 10% prowizji co nie jest skutecznym rozwiązaniem na dłuższą metę. Tutaj warto zaznaczyć inne ryzyko biznesowe- podejrzane transakcje i płatności wysyłane poza granice USA mogą być blokowane przez firmy obsługujące płatności w USA.

TWÓJ SKLEP INTERNETOWY USA

Jeżeli planujesz uruchomić sklep internetowy w USA, prowadzić sprzedaż na Amazon.com i chciałbyś omówić powyższe aspekty związane z prowadzeniem sprzedaży internetowej do USA, przeprowadź wstępną konsultację ze mną.

Czy można zarobić na prowadzeniu sprzedaży internetowej do USA? Dowiedz się tutaj.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn