Sklep internetowy w USA

Wiele polskich firm i przedsiębiorców nie zdaje sobie do końca sprawy jak olbrzymi jest rozmiar rynku USA. Rynek amerykański to ponad 320 milionów mieszkańców i geograficzny dystans ponad 4 tysięcy kilometrów pomiędzy Nowym Jorkiem i Los Angeles. Koszt prowadzenia działalności gospodarczej często przerasta wyobrażenia wielu firm spoza USA. Nawet otwarciu oddziału firmy w USA, biura, lub magazynu zatrudniającego 3 pracowników w jednej z amerykańskich metropolii może kosztować polska firmę wkraczającą na rynek Stanów Zjednoczonych ponad 200 tysięcy dolarów rocznie. Na początku prowadzenia działalności w USA, fizyczny oddział polskiej firmy na terenie Stanów Zjednoczonych jest niestety kosztownym wydatkiem, stąd wiele polskich firm rezygnuje z podboju rynku USA. Inne rozwiązanie to sprzedaż internetowa do USA.

sprzedaż internetowa USA
Sprzedaż internetowa USA

Sklep internetowy w USA

Otwarcie sklepu internetowego w USA przez polskiego producenta, dystrybutora lub sprzedawcę jest olbrzymią szansą na relatywnie tanie i sprawne dotarcie do wielu potencjalnych klientów biznesowych i konsumentów na rynku amerykańskim. W przeszłości, polski przedsiębiorca nie mogła dotrzeć do odbiorców w Stanach Zjednoczonych bez odpowiednich układów, pośredników-agentów, dystrybutora w USA lub nakładu potężnych inwestycji związanych z założeniem działalności gospodarczej  w USA. E-commerce i Internet zmieniły dynamikę robienia biznesu na terenie USA. W dzisiejszych czasach potencjalny amerykański klient indywidualny lub klient B2B siada przed ekranem komputera, lub używa telefonu komórkowego i poszukuje w Internecie rozwiązania swojego problemu- zakupuje produkt lub usługę.

Sprzedaż internetowa do USA wymogi praktyczne rynku amerykańskiego

Uruchomienie sprzedaży internetowej w USA nie jest łatwym procesem dla firm spoza Stanów Zjednoczonych które nie wiedzą na jakie bariery praktyczne natrafią w trakcie tego procesu. Zbudowanie platformy do sprzedaży internetowej w USA wymaga rozwiązania pewnych kwestii, które są dość proste do rozwiązania przez lokalne podmioty w których udziałowcami są amerykańskie osoby indywidualne. Polski producent, dystrybutor lub sprzedawca budujący sprzedaż internetową w USA będzie musiał miedzy innymi rozwiązać następujące kwestie.
  • Gdzie będzie magazynowany towar sprzedawany przez sklep internetowy w USA? Bezpośrednie wysyłki towaru z Polski do USA nie będą działać w wielu amerykańskich sektorach. Prowadzenie profesjonalnej sprzedaży przez Amazon FBA także będzie łatwiejsze, gdy sprzedawca na Amazon posiada produkty w innym magazynie na terenie Stanów Zjednoczonych. Trzymanie towaru w Amazon FBA który nie sprzedaje się może kosztować sprzedawce z Polski do 20% miesięcznie.
  • W ktorym momencie sprzedawca internetowy w USA powinien znaleźć i wynająć swój własny magazyn w USA ?
  • Czy firma z Polski powinna stworzyć sklepu internetowy w USA używając swojego znajomego informatyka z Polski, bo tak będzie „taniej”, czy lepiej od samego początku zatrudnić amerykańską firmę, która nie tylko profesjonalnie zajmie się budową sklepu internetowego w USA, ale także będzie posiadać praktyczną wiedzę jak wprowadzić odpowiednie narzędzia e-commerce, na przykład jak zintegrować płatności internetowe na rynku USA, potrzebne do efektywnego prowadzenia  sklepu internetowego w USA?
  • Kto będzie zajmował się obsługa sprzedaży na Amazon? W większości przypadków sprzedawca z Polski nie może liczyć na swój zespól pracowników z Polski. Zobacz mój post na temat sprzedaży na Amazon.
  • Kto będzie doradzał Twojemu sklepowi internetowemu w USA przy kwestiach podatkowych w USA i rozwiązywał kwestie prawne związane ze sprzedażą internetową w USA?
  • W jaki sposób sprzedawca internetowy spoza USA będzie wywiązywać się z obowiązku pobierania i rozliczenia podatków od sprzedaży w 50-ciu stanach USA? Dowiedz się więcej na ten temat pobierania podatku sales tax w USA.
  • W jaki sposób europejska firma prowadząca sklep internetowy w USA będzie przyjmować płatności kartami kredytowymi od klientów B2C, jak i B2B w USA, aby było to opłacalne? Najczęstsze rozwiązanie używane przez sprzedawce z Polski to używanie Paypal i płacenie 10% prowizji co nie jest skutecznym rozwiązaniem na dłuższą metę. Tutaj warto zaznaczyć inne ryzyko w przypadku nie ustawienia systemu płatności w USA- podejrzane transakcje i transfery poza granice USA mogą być blokowane przez firmy obsługujące płatności w USA.

Sklep internetowy w USA konsultacja

Jeżeli Twoja firma planuje uruchomić sklep internetowy w USA, sprzedawać przez Amazon.com i chciałbyś omówić powyższe aspekty związane z prowadzeniem sprzedaży internetowej w USA, przeprowadź wstępną konsultację ze mną.

Czy można zarobić na prowadzeniu sklepu internetowego, sprzedaży internetowej do USA? Dowiedz się czytając tutaj.

#F...CORONAVIRUS

Wiele firm i pracowników po stronie Polski jak i USA jest lub będzie dotkniętych przez korona wirusa w najbliższym czasie. Dlatego chcę wesprzeć takie firmy które odczują finansowe skutki tego wirusa. Do odwołania oferuję 15% zniżkę na wszystkie moje serwisy. W pierwszym emailu do mnie podaj kod CORONA15.