Sklep internetowy w USA

Wiele polskich firm nie zdaje sobie do końca sprawy jak olbrzymi jest rozmiar amerykańskiego rynku. Rynek USA to ponad 320 milionów mieszkańców i geograficzny dystans ponad 4 tysięcy kilometrów pomiędzy Nowym Jorkiem i Los Angeles. Koszt prowadzenia działalności gospodarczej tez często przerasta wyobrażenia wielu przedsiębiorstw spoza USA. Nawet fizyczne otwarciu oddziału firmy, biura, magazynu lub sklepu zatrudniającego 3 pracowników w jednej z amerykańskich metropolii może kosztować firmę wkraczającą na rynek Stanów Zjednoczonych ponad 200 tysięcy dolarów rocznie. Fizyczny oddział polskiej firmy na terenie Stanów Zjednoczonych jest niestety kosztowną inwestycją, ale dobrą długo-terminową inwestycją. Stąd wiele polskich firm interesuje się sprzedażą internetową na rynku amerykańskim.

Sprzedaż internetowa do USA
Sklep internetowy w USA

Otwarcie sklepu internetowego w USA przez europejskiego producenta, dystrybutora lub sprzedawcę jest olbrzymia szansa na relatywnie tanie dotarcie do wielu potencjalnych klientów biznesowych i konsumentów na rynku amerykańskim. W przeszłości, europejska firma nie mogła dotrzeć do tych grup w Stanach Zjednoczonych bez odpowiednich układów, pośredników-agentów, dystrybutora w USA lub nakładu potężnych inwestycji związanych z założeniem działalności gospodarczej  w USA. E-commerce i Internet zmieniły dynamikę robienia biznesu na terenie USA. W dzisiejszych czasach potencjalny amerykański klient indywidualny lub klient B2B siada przed ekranem komputera, lub używa telefonu komórkowego i poszukuje w Internecie rozwiązania swojego problemu, lub produktu który chce zakupić.

Sprzedaż internetowa do USA wymogi rynku

Uruchomienie sprzedaży internetowej w USA nie jest łatwym procesem dla firm spoza Stanów Zjednoczonych. Zbudowanie platformy do sprzedaży internetowej w USA wymaga rozwiązania wielu kwestii, które są dość proste do rozwiązania przez lokalne firmy w których udziałowcami są amerykańskie podmioty lub osoby indywidualne. Polski producent, dystrybutor lub sprzedawca budujący sprzedaż internetową w USA będzie musiał rozwiązać następujące kwestie.

  • Gdzie będzie magazynowany towar sprzedawany przez sklep internetowy w USA? Bezpośrednie wysyłki towaru z Polski do USA nie będą działać w wielu amerykańskich sektorach. Prowadzenie profesjonalnej sprzedaży przez Amazon FBA także będzie łatwiejsze, gdy sprzedawca Amazon posiada własny magazyn na terenie Stanów Zjednoczonych.
  • W przypadku sprzedawca Amazon w USA dopiero budującego sprzedaż na rynku amerykańskim czy optymalnym rozwiązaniem jest używanie usług logistycznych firmy Amazon, tzw. „Amazon FBA„?  Czy też sprzedawca na Amazon.com powinien znaleźć i wynająć swój własny magazyn w USA który będzie punktem łączącym pomiędzy wysyłkami z Polski do Amazona w USA lub kupujących przez Amazon.com, w celu zminimalizowania wysokich kosztów magazynowania produktów w magazynach Amazona FBA?
  • Czy firma z Polski powinna stworzyć sklepu internetowy w USA używając swojego znajomego informatyka z Polski, bo tak będzie „taniej”, czy lepiej od samego początku zatrudnić amerykańską firmę, która nie tylko profesjonalnie zajmie się budową sklepu internetowego w USA, ale także będzie posiadać praktyczną wiedzę jak wprowadzić odpowiednie narzędzia e-commerce, na przykład jak zintegrować płatności internetowe na rynku USA, potrzebne do efektywnego prowadzenia  sklepu internetowego w USA?
  • Czy warto od samego początku rozpocząć sprzedaż produktów przez Amazon USA i kto będzie zajmował się obsługa sprzedaży Amazon 24/7 ? Zobacz mój post na temat sprzedaży na Amazon.
  • Kto będzie doradzał Twojemu sklepowi internetowemu w USA przy kwestiach księgowych, międzynarodowych podatkach i rozwiązywał kwestie podatkowe związane ze sprzedażą internetową w USA?
  • Jak sprzedający spoza USA wywiąże się z obowiązku pobierania i rozliczenia podatków od sprzedaży w 50-ciu stanach USA? Dowiedz się więcej na ten temat pobierania podatku sales tax w USA.
  • W jaki sposób firma prowadząca sklep internetowy w USA będzie przyjmować płatności kartami kredytowymi od klientów B2C, jak i B2B w USA, aby nie tylko było to opłacalne, unikniecie 10% prowizji używając Paypal, ale także skutecznie działało na dłuższą metę. Tutaj warto zaznaczyć, iż podejrzane transakcje i transfery poza granice USA mogą być blokowane przez firmy obsługujące płatności w USA.

Sklep internetowy w USA konsultacja

Jeżeli Twoja firma planuje uruchomić sklep internetowy w USA, sprzedawać przez Amazon.com na rynku amerykańskim i chciałbyś omówić powyższe aspekty związane ze sprzedażą internetową w USA, przeprowadź wstępną konsultację ze mną. Zamów tutaj.

Prowadzenie sklepu internatowego USA

Czy można zarobić na prowadzeniu sklepu internetowego, sprzedaży internetowej w Stanach Zjednoczonych, dowiedz się tutaj.