Wiele polskich firm nie zdaje sobie do końca sprawy jak olbrzymi jest rozmiar amerykańskiego rynku. Rynek USA to ponad 320 milionów mieszkańców i geograficzny dystans ponad 4 tysięcy kilometrów pomiędzy Nowym Jorkiem i Los Angeles. Koszt prowadzenia działalności gospodarczej tez często przerasta wyobrażenia wielu przedsiębiorstw spoza USA. Nawet fizyczne otwarciu oddziału firmy, biura, magazynu lub sklepu zatrudniającego 3 pracowników w jednej z amerykańskich metropolii może kosztować firmę wkraczającą na rynek Stanów Zjednoczonych ponad 200 tysięcy dolarów rocznie. Fizyczny oddział polskiej firmy na terenie Stanów Zjednoczonych jest niestety kosztowną inwestycją, ale dobrą długo-terminową inwestycją. Stąd wiele polskich firm interesuje się sprzedażą internetową na rynku amerykańskim.

Sprzedaż internetowa w USA może być olbrzymią szansą dla firm z Polski

Otwarcie sklepu internetowego w USA pozwala producentowi spoza Stanów Zjednoczonych relatywnie tanio dotrzeć do wielu potencjalnych odbiorców na rynku amerykańskim. W przeszłości, Europejski producent nie mógł dotrzeć do większości potencjalnych klientów w Stanach Zjednoczonych bez odpowiednich układów, pośredników-agentów i nakładu potężnych inwestycji związanych z handlem na rynku amerykańskim. E-commerce i Internet zmieniły układ sil. W dzisiejszych czasach, kupujący siada przed ekranem swojego komputera lub używając swojego telefonu komorkowego poszukuje w Internecie rozwiazania swojego problemu lub robieniem zakupów.

Potencjał sprzedaży internetowej na rynku amerykańskiego jest olbrzymi, ale ciągle wymaga poważnej inwestycji ze strony polskich firm

Osprzedaż internetowa na rynku amerykańskimtwarcie poważnej sprzedaży internetowej w USA nie jest łatwym procesem dla firm spoza Stanów Zjednoczonych i wymaga rozwiązania wielu praktycznych kwestii, które są dość proste do rozwiązania przez amerykańskie przedsiebiorstwa które znają wymogi tutejszego rynku. Producent z Polski podejmujący się sprzedaży internetowej na rynku Stanów Zjednoczonych będzie musiał przemyśleć i rozwiązać następujące kwestie:

  • Jaka będzie lokalizacja magazynu, w którym będzie przechowywany towar oferowany na rynku USA? Bezpośrednie wysyłki towaru z Polski nie będą akceptowane w większości amerykańskich branży. Nawet na dłuższą metę nie będzie to działać przy sprzedaży Amazon FBA.
  • W przypadku gdy handlowiec spoza USA planuje sprzedawać polskie produkty przez Amazon, czy handlowiec powinien używać magazyny firmy Amazon, tzw. “Amazon FBA”, czy też powinien znaleźć i wynająć swój własna powierzchnie magazynowa na terenie Stanów Zjednoczonych?
  • Czy firma z Polski powinna zlecić zbudowanie sklepu internetowego swojemu znajomemu informatykowi z Polski, bo jest to tańszą opcja, czy lepiej zatrudnić amerykańską firmę, która nie tylko profesjonalnie zajmie się budowa witrynę sklepowej, ale także będzie posiadać praktyczna wiedze jak wprowadzić odpowiednie narzędzia e-commerce, na przykład jak zintegrować płatności internetowe na rynku amerykańskim, potrzebne do efektywnego prowadzenia  sklepu internetowego w Stanach Zjednoczonych?
  • Czy warto rozpocząć sprzedaż produktów kanałem Amazon i kto będzie zajmował się obsługa takiej sprzedaży 24/7 ? Zobacz mój post na temat sprzedaży na Amazon
  • W jaki sposób sprzedający spoza USA będzie kontrolować stan towaru w magazynie w Stanach Zjednoczonych i kto będzie pomagał przy prowadzeniu takiego magazynu w Ameryce?
  • Kto będzie doradzał przy kwestiach księgowych, międzynarodowych podatkach i rozwiązywał kwestie podatkowe związanych z prowadzeniem sprzedaży internetowej w USA?
  • Jak sprzedający spoza USA wywiąże się z obowiązku pobierania i rozliczenia podatków od sprzedaży w 50-ciu stanach USA? (dowiedz się więcej na ten temat)
  • W jaki sposób firma z Polski będzie przyjmować płatności kartami kredytowymi od amerykańskich klientów B2C jak i B2B, aby nie tylko było to opłacalne (prowizja 10%), ale także skutecznie działało na dłuższą metę (podejrzane transakcje i transfery poza granice USA będą blokowane)

Posiadasz produkt który chcesz sprzedawać na rynku USA? Zamów audyt Twojej oferty internetowej.

Photo Pixabay