Wynajem magazynu USA

Polski producent, dystrybutor, lub podmiot planujący prowadzenie działalności gospodarczej na rynku USA nie będzie w stanie zbudować poważnej sprzedaży na rynku amerykańskim bez rozwiązania kwestii magazynowania towaru przy użyciu własnego magazynu w USA, lub lokalnej firmy logistycznej oferującej usługi magazynowanie produktów na terenie Stanów Zjednoczonych. Szczególnie w okresie 2020-2021 bezpośrednie wysyłki morskie do klienta końcowego w USA nie będą działać. Stad każda strategia wprowadzenia polskiego produktu na rynek zagraniczny powinna ująć kwestie magazynowania towaru na terenie USA, a przed wynajmem magazynu w USA, europejska firma powinna poważnie przemyśleć, w którym amerykańskim stanie magazynować produkty, a także rozważyć bariery związane z wynajmem magazynu w USA.

magazyn w usa wynajem
Magazyn w USA

Gdzie wynająć magazyn w USA

Stany Zjednoczone to obszar o powierzchni ponad 9 milionów kilometrów kwadratowych, 50 stanów, gdzie sam stan Texas jest 2-krotnie większy od obszaru Polski. W jaki sposób polski podmiot sprzedający produkty na rynku USA powinna podejść do wyboru lokalizacji dla magazynu swojej firmy w USA? Jest parę strategii dotyczących wyboru lokalizacji magazynu na terenie USA, między innymi:

  1. Europejski podmiot może wynająć magazynu w USA w amerykańskim stanie znajdującym się blisko swojego największego klienta w USA. Tego rodzaju podejście używa firma Amazon, która sama dokonuje wyboru gdzie będzie magazynować towar sprzedawany na przez Amazon FBA. Na przykład, rakiety tenisowe nie są magazynowane w Stanie Alaska.
  2. Polska firma może skoncentrować się na podboju rynku “niszowego”, geograficznego, w USA i wynająć magazynu w USA w jednej z amerykańskich metropolii gdzie znajduje się największa grupa potencjalnych konsumentów na rynku USA. Taka strategia nie będzie działać w przypadku polskiego sprzedawcy planującego sprzedaż internetową na terenie USA który wynajmie magazyn w Stanie Wyoming.
wysyłka do usa
Wysyłka USA magazyn USA

Magazyn USA kwestie praktyczne

Amerykańscy klienci biznesowi, jak i konsumenci wymagają sprawnego dostarczanie zakupionego produktu. Optymalna lokalizacja magazynu w USA pozwoli na szybkie wysyłki i w miarę rozsądne opłaty za lokalne przesyłki jak i ekspresowe przesyłki. Przy wyborze lokalizacji na magazyn firmy w USA warto zwrócić uwagę na dostęp do portów morskich i lotniczych w Stanach Zjednoczonych. W większości przypadków europejski podmiot eksportujący towar do USA będzie wysyłał towar droga morska. Magazyn w USA, który będzie w pobliżu portów morskich pozwoli na szybkie przesyłanie towarów z Europy i pewne oszczędności związane z lokalnym transportu pomiędzy amerykańskim portem morskim a końcowym magazynem w USA.

wynajem magazynu w stanach
Wynajem magazyn USA

Dla przykładu polska firma prowadząca działalność gospodarczą w branży spożywczej powinna rozważyć otwarcie magazynu w stanie Nowy Jork lub New Jersey. Dzięki takiemu rozwiązaniu eksporter z Polski będzie posiadać opcję wysłania kontenerów z produktami spożywczymi do portów morskich w New York lub Newark, lub w przypadku produktów o krótkim okresie ważności do 3 portów lotniczych, La Guardia, JFK lub Newark Ariport. Wszystkie wymienione porty morskie są w promilu 2 godzin jazdy samochodem, dzięki czemu odbiór europejskich produktów z portów w okolicach NYC i ich przewiezienie do końcowego magazynu firmy w Nowym Jorku lub New Jersey będzie mogło odbywać się sprawnie i relatywnie tanio.

Warto zaznaczyć, że zawsze istnieje opcja wynajmu magazynu w USA w jednym z „tańszych” amerykańskich stanów, na przykład w stanie Pensylwania, który jest odległy około 2.5 godziny od miasta NYC. Koszt wynajmu magazynu w „tańszym” stanie bedzie pewnie 2-krotnie mniejszy od kosztu wynajmu powierzchni magazynowej w mieście NYC lub w New Jersey. Przy takim rozwiazaniu polski eksporter otwierająca magazyn w Pensylwanii, oszczędzi na samym koszcie wynajmu magazynie w USA, ale z drugiej strony zapłaci więcej za transport między portem morskim a dalej oddalonym magazynem w USA. Dodatkowym wyzwaniem dla firmy spoza USA może być znalezienie odpowiedniej obsługi magazynu, czyli pracownika w USA w stanie Pensylwania.

Wynajem magazynu w USA a wymogi rynku

Wynajem magazyn w USA zwykle wiąże się ze znalezieniem i podpisaniem umowy z lokalną agencją nieruchomości, brokerem, który specjalizuje się w poszukiwaniu i wynajmie magazynu na terenie Stanów Zjednoczonych. Inna opcja to samodzielnie poszukiwanie powierzchni magazynowej na portalach internetowych. Jeżeli rozważasz wynajem magazynu w New Jersey, możesz sprawdzić lokalne oferty wynajmu magazynu pod linkiem wynajem magazynu w USA.

Inna specyficzną kwestią dla rynku amerykańskiego są warunki, na jakich wynajmuje się magazyn w USA. Większość amerykańskich umów najmu magazynu wymaga zobowiązania się do wynajmu magazynu USA na dłuższy okres, tzn. 2-3 lata. W bardziej dochodowych okolicach Stanów Zjednoczonych jest bardzo trudno znaleźć powierzchnię magazynową o małym metrażu. „Mały” magazyn w USA to pomieszczenie o powierzchni poniżej 300 metrów kwadratowych.

Towar magazynowany na terenie USA może być nieubezpieczony lub ubezpieczony do bardzo ograniczonej sumy. W większości przypadków, polska firma korzystająca z opcji magazynowania w USA będzie musiał uzyskać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w USA, ponieważ chroni one od zniszczenia towaru przechowywanego w magazynie na terenie USA, jak i od odpowiedzialności cywilnej za szkody spowodowane przez towar magazynowany w Stanach Zjednoczonych.

Magazyn w USA a sales tax w USA

Sprawdź, dlaczego firma spoza USA prowadząca działalność gospodarczą na terenie USA generująca dochód z rynku USA lub wynajmująca magazyn w USA, może być zobowiązana do pobierania i odprowadzania podatków sales tax.

Wynajem magazynu w USA w 2021

Planujesz wynająć magazyn w USA? Potrzebujesz pomoc przy znalezieniu, wynajmie, zorganizowaniu magazynu w USA analizie kosztów, ubezpieczeniu towaru lub kwestiach prawno-podatkowych związanych z wynajmem magazynu w USA? Napisz do mnie.

Wznowienie Maj 2021

Kwestie związane z Covid-19, brakiem kontenerów, a także przeładowane porty w USA doprowadziły do sytuacji logistycznej, gdzie europejska firma planująca wysyłkę kontenerową do USA, prawdopodobnie nie dostarczy takiej przesyłki do magazynu w USA w 2021 roku jeżeli nie zorganizuje wysyłki do drugiego tygodnia Czerwca 2021.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Lista rynek USA

Jeżeli Twoja firma planuje prowadzenie działalności gospodarczej na rynku USA w roku 2021, dołącz do mojej prywatnej listy mailingowej, dzięki czemu będziesz otrzymywać najnowsze informacje związane z prowadzeniem działalności gospodarczej na rynku USA.

Podając swoje dane wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną komunikacji od firmy Ecomten LLC.