Rejestracja firmy w Delaware

Doradzając klientom od ponad 12 lat, bardzo dobrze rozumiem realne potrzeby polskich firm i przedsiębiorców z prowadzących działalność gospodarczą rynku amerykańskim lub sprzedaż internetową do USA. Złożenie aktu ustanowienia spółki w USA to pierwszy i najłatwiejszy ale niestety bardzo często nie jedyny krok potrzebny do zbudowania i prowadzenia poważnej działalności gospodarczej w USA. Bardzo często pośrednicy i doradcy rejestrujący firmy w Delaware nie informują europejskich przedsiębiorców, iż prowadzenie działalność gospodarczej w USA zgodnie z regulacjami prawa amerykańskiego poprzez firmę w USA, będzie także wymagać:

 • Wpłacania do banku w USA amerykańskich weksli bankowych, stąd wymóg otworzenia konta bankowego w USA.
 • Wprowadzenia systemu do fakturowania kontrahentów w USA i prowadzenia rachunkowości firmy w Delaware zgodnie z amerykańskim prawem podatkowym.
 • Zawarcia umów pomiędzy firmą w Delaware, jej udziałowcami w Polsce i amerykańskimi kontrahentami zgodnych z prawem USA.
 • Uzyskania amerykańskich ubezpieczeń od odpowiedzialności cywilnej.
 • Korzystania z usług amerykańskiego księgowego, który rozumie nie tylko kwestie prawa podatkowego w USA, ale także restrykcje, wymogi i obowiązki narzucane przez amerykańskie prawo podatkowe na udziałowca w firmie w Delaware, który jest rezydentem podatkowym Polski.

Rejestracja firmy w Delaware a prowadzenie działalności gospodarczej w USA

Każdy zagraniczny udziałowiec w amerykańskiej firmie utworzonej nawet przyjaznym stanie Delaware będzie musiał rozwiązać pewne kwestie prawno-podatkowe związane prowadzeniem przez firmę w Delaware działalności gospodarczej na terytorium całych Stanów Zjednoczonych. Oto wybrane kwestie.

Delaware firma
Firma w Delaware
 • Bardzo często europejska firma prowadząca działalność gospodarczą na rynku USA poprzez spółkę w Delaware musi współpracować z lokalną osobą fizyczną, która będzie przedstawicielem administracyjnym firmy na terenie USA.
 • Firma w Delaware musi uzyskać amerykański numer podatkowy EIN, którego sprawne uzyskanie wymaga użycie fizycznego adresu na terenie USA. Warto tutaj dodać, iż firma z Europy która chce jak najszybciej rozpocząć działalność gospodarcza, a szczególnie sprzedaż internetową w USA, w przypadku użycia adresu korespondencyjnego w Polsce będzie czekać na numer podatkowy w USA przynajmniej 4 tygodnie.
 • Firma w Delaware która generuje dochodu na terenie USA, lub posiada więź podatkową, nexus, z jednym z amerykańskich stanów, na przykład korzysta z usług logistycznych Amazon FBA w USA, jest zobowiązana do składania rozliczeń podatkowych i płacenia podatków stanowych w USA.
 • W przypadku prowadzenia sprzedaży wysyłkowej na terenie USA, włącznie ze sprzedażą internetową przez Amazon FBA, nawet firma w Delaware z polskim udziałowcem musi uzyskać licencje stanowe upoważniające do pobierania podatku od sprzedaży VAT w USA, tzw. „sales tax”.
 • Firma w Delaware, która być może nie posiada obowiązku płacenia podatku dochodowego w USA, jest ciągle zobowiązana do przygotowania i zgłaszania odpowiednich formularzy podatkowych do urzędów podatkowych w USA. Jednym z nich jest Formularz 5472, którego nie złożenie może kosztować polskiego udziałowca w spółce w Delaware nałożeniem kare w wysokości $10,000. Wznowienie z Lipca 2019 jeżeli nie złożyłeś Formy 5472 kara podatkowa w USA została podniesiona do $25,000
 • Amerykański księgowy powinien prowadzić rachunkowość firmy w Delaware, przygotowywać kwartalne rozliczenia podatkowe firmy w Delaware, a także informować zagranicznych udziałowców w firmie w Delaware o zmianach w amerykańskim prawie podatkowym.
 • Firma w Delaware prowadzącą rzeczywistą działalność gospodarczą na rynku amerykańskim, tzn. która posiada biuro, magazyn lub handlowca w USA, nie obejdzie się bez założenia konta bankowego w USA– czego nie można zrobić bez osobistego przyjazdu udziałowca do USA.

Rejestracja firmy w Delaware a realia rynku USA

Prowadzenie poważnej działalności gospodarczej w USA przez firmę w Delaware bez posiadania fizycznego adresu firmy na terenie Stanów Zjednoczonych jest bardzo niepraktyczne, a tak naprawdę według mnie nie realne!

Sprawna rejestracja firmy w Delaware

Jeżeli jesteś zainteresowany sprawną rejestracją firmy w Delaware poprzez lokalnego doradcę który zna wymogi praktyczne rynku USA w ten sposób uniknąć wielu kosztownych niespodzianek w Stanach Zjednoczonych? Chcesz zarejestrować firmę w Delaware która w jak najszybszym czasie będzie gotowa do prowadzenia sprzedaży internetowej w USA? Rozważ moją ofertę założenia spółki w Delaware.

Główny cel nawiązania współpracy ze mną jest stworzenie podmiotu gospodarczego w USA, który nie będzie jedynie papierową firmą w Delaware. Cały proces rejestracji firmy w Delaware jest tak zaplanowany i przeprowadzany przez mnie, aby Twoja firma w Delaware jak najszybciej była gotowa do prowadzenia rzeczywistej działalności gospodarczej lub sprzedaży internetowej na terenie USA. Gotowa firma w Delaware to podmiot prawny który będzie w stanie podpisać umowę z Twoim kontrahentem w USA, zarejestrować konto sprzedawcy na Amazon w USA, założyć konto bankowe w USA lub rozpocząć sprzedaż internetową przez Amazon FBA w USA.

Sprawdź moją ofertę rejestracji firmy w Delaware