Ekspansja zagraniczna

Polska firma planująca wejście na rynek USA z produktem lub usługą w roku 2021 napotka pewne bariery rynkowe w Stanach Zjednoczonych. Wybrane bariery praktyczne, które napotka polski produkt na rynku amerykańskim to między innymi:

  • Brak rozpoznawalności polskiej marki na rynku amerykańskim.
  • Brak określenia przewagi nad lokalną konkurencją.
  • Brak lokalnych pracowników, sprzedawców w USA.
  • Naruszanie własności intelektualnej podmiotów już sprzedających na rynku amerykańskim.
  • Brak ochrony znaku towarowego na rynku USA.
  • Niewykorzystanie potencjału e-commerce.
  • Brak strategii na prowadzenie sprzedaży internetowej na rynku USA.
  • Brak dostępu do doradców znających realia rynku Stanów Zjednoczonych.

Możesz dowiedzieć się więcej o wyżej przedstawionych kwestiach, na przykładzie polskiej firmie, która próbowała sprzedawać wysokiej jakości produkty produkowane w Polsce od roku 2018 i chyba do dzisiaj nie udała się jej ekspansja na rynek USA.

 

Najnowsza opinia Klienta

Polecamy z całego serca tę konsultację, która rozjaśniła nam wiele kwestii dotyczących działań na rynku USA. Jacek w niezwykle fachowy sposób poruszył wszystkie istotne dla nas kwestie rozszerzając je o swoje dodatkowe uwagi z punktu widzenia mieszkańca i użytkownika e-commerce w USA. Świetne wyczucie rynku. Niezwykła szybkość odpowiedzi – to bardzo ułatwiało wszelkie ustalenia. Dodatkowo co warto zaznaczyć konsultacja przebiega w bardzo przyjaznej atmosferze luźnej rozmowy, a sam Jacek był bardzo dobrze do niej przygotowany. Jeśli chcesz rozpocząć biznes w USA to pierwszym krokiem powinna być konsultacja z Jackiem! Polecamy i wiemy, że to nie będą nasze ostatnie wspólne działania.

Lista rynek USA

Jeżeli Twoja firma planuje prowadzenie działalności gospodarczej na rynku USA w roku 2021, dołącz do mojej prywatnej listy mailingowej, dzięki czemu będziesz otrzymywać najnowsze informacje związane z prowadzeniem działalności gospodarczej na rynku USA.

Podając swoje dane wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną komunikacji od firmy Ecomten LLC.