biuro firmy w NYC

Wirtualne biuro działalność gospodarcza w USA

Bardzo dużo spółek amerykańskich, jak i firm z Polski rozpoczyna działalność gospodarczą w USA od wynajmu wirtualnego adresu biura w gdzie na terenie USA. Co przemawia za wynajmem virtual office w USA i użyciem virtual office service w Stanach Zjednoczonych w początkowym okresie budowania biznesu na rynku USA?

Wirtualne biuro spółki, jak i “virtual office service” jest to usługą polegająca na wynajmie obsługi biurowej dla firmy prowadzącej działalność gospodarczą na terenie USA. 

Rynek amerykański jest olbrzymi. USA to 50 stanów, gdzie przelot z Nowego Jorku do Los Angeles trwa ponad 6 godzin. Dla firmy prowadzącej działalność gospodarczą we wszystkich 50 amerykańskich stanach, nieposiadającej olbrzymiego budżetu wynajem biur nawet na dwóch wybrzeżach staje się dużym comiesięcznym wydatkiem. Wirtualne biuro spółki w USA, ulokowane w strategicznie wybranych miejscach na terenie Stanów Zjednoczonych może być szybkim rozwiązaniem w początkowej fazie działalności gospodarczej w USA a firma w USA może użyć taki adres do następujących celów:

  • Adres wirtualny biura w USA może być użyty jako rejestrowy adres spółki w USA.
  • Wirtualny adres w USA pozwoli dokonać wymaganych rejestracji stanowych. Na przykład, jeżeli firma prowadzi działalność gospodarczą w stanie Nowy Jork, firma powinna zarejestrować swoją działalność w Nowojorskim Urzędzie Podatkowym zajmującym się firmami działającymi na jego terenie.
  • Wirtualne adres firmy w USA obniża początkowe koszty związane z wynajmem fizycznego biura w USA. Typowy koszt wynajmu nawet małego biura w większych amerykańskich miastach wynosi parę tysięcy dolarów miesięcznie.
  • Dla firmy spoza Stanów Zjednoczonych, wirtualny adres firmy w USA może być wykorzystany do celów marketingowych. Dzięki czemu polska firma i jej oferta rozpoczyna być postrzegana jako globalna marka. Dla przykładu wyobraźmy sobie firmę odzieżową z adresem 199 Park Avenue, New York lub spółkę informatyczną z adresem 1500 Lombard Street, San Francisco.
  • Użycie wirtualnego adresu firmy w USA na stronach internetowych firmy podnosi wiarygodność oferty wśród potencjalnych amerykańskich konsumentów, jak i kontrahentów biznesowych, tzw. B2B.
  • Wirtualny adres firmy w USA może być użyty do rozwiązania początkowych kwestii, które pojawią się podczas sprzedaży internetowej w UsA lub prowadzenia sprzedaży przez Amazon FBA USA na rynku amerykańskim.
  • Posiadanie adresu firmowego na terenie Stanów Zjednoczonych usprawni współpracę z amerykańskimi kontrahentami. Pozwali im przesyłać weksle bankowe na wirtualny adres firmy w USA.
  • Firma obsługująca wirtualne biuro w USA często oferują serwis odbierania połączeń telefonicznych w imieniu firmy, prowadzącej działalność gospodarczą na rynku USA, co podnosi wiarygodność firmy na rynku amerykańskim.
  • Miejsca, gdzie znajdują się wirtualne biuro najczęściej posiadają fizyczne biura i sale konferencyjne, które w razie potrzeby mogą być użyte do przeprowadzania spotkań biznesowych w USA, prowadzenia negocjacji z amerykańskim kontrahentami, delegowania pracownika do pracy w USA.

Jak widać, wirtualne biuro w USA może być dobrym rozwiązaniem dla firmy prowadzącej początkową działalność gospodarczą na rynku USA. Oszczędzone w ten sposób środki mogą być mądrze zainwestować w inne projekty na terenie Stanów Zjednoczonych, na przykład znalezienie i zatrudnienie amerykańskiego pracownika lub kampanie marketingowa na rynku USA. Jeżeli Twoje przedsiębiorstwo prowadzi działalność gospodarczą na rynku amerykańskim lub rozważa rozpoczęcie działalności gospodarczej w Nowym Jorku, lub jego okolicach, oferuje pomoc przy wynajmie wirtualnego adresu biura firmy w USA.

Wiedza praktyczna z rynku USA

Firma z Polski która planuje otworzyć konto w banku w USA nie będzie mogła użyć adres wirtualny w USA do takiego celu.