Strategia wejścia na rynek zagraniczny- rynek USA

Polska firma planująca wejście na rynek zagraniczny, rynek amerykański, i prowadzenie sprzedaży na rynku USA bezpośrednio do amerykańskich klientów biznesowych, tzw. sprzedaż B2B, lub bezpośrednio sprzedająca  produkty konsumentom indywidualnym w USA w tzw. modelu B2C powinna znać praktyczne bariery wejścia na rynek amerykanki jak wymogami amerykańskiego rynku, a także przygotować własną strategię wejścia na rynek USA. Analiza rynku amerykańskiego, i strategia wejścia na rynek zagraniczny, rynek USA powinna być przygotowana przez lokalnego doradcę w USA lub we współpracy z amerykańskim partnerem, znającym praktyczne bariery wejścia, które napotka polski podmiot budujący działalność gospodarcza na rynku USA, szczególnie w okresie 2020-2021. Wybrane elementy strategii wejście na rynek zagraniczny i bariery wejścia na rynek zagraniczne, które powinny być rozważone przy planowanym wejściu firmy na rynek amerykański.

Przygotowanie strategii wejścia na rynek USA wymaga zebrania realnych informacji o rynku USA, analizy i przygotowanie planu działania na rynku amerykańskim na pierwszych 6 miesięcy.

Jacek C.

Rozmiar rynku USA i lokalizacja do prowadzenia działalności na terenie USA. Rynek amerykański to ponad 320 milionów mieszkańców, 50 stanów, i obszar, który jest ponad dwukrotnie większy od obszaru Unii Europejskiej. W przypadku polskiej firmy planującej wejście na rynek zagraniczny USA, z ograniczonym budżetem wybór lokalizacji do prowadzenia działalności w USA, skupienie się na niszy geograficznej w USA będzie bardzo ważnym elementem strategi wejścia na rynek USA. Firma z Polski z nie posiadająca „amerykańskiego” budżetem na rynek USA powinna określić, w którym amerykański stanie otworzyć swój oddział, fabrykę, biuro, magazyn lub zatrudniać pierwszego przedstawiciela handlowego na rynku USA. Każdy z amerykańskich stanów posiada swoje wady i zalety. Na przykład brak podatku stanowego nie zawsze jest jedynym elementem wyboru lokalizacji w USA w przypadku gdy firma wchodząca na rynek USA będzie potrzebować wysoko wykwalifikowanych pracowników. Lokalny doradca w USA wie i rozumie, dlaczego polska firma nie możesz otworzyć fabryki produkującej wodę, lub soki na terenie Stanu Floryda. Dowiedz się gdzie otworzyć biuro firmy w Stanach Zjednoczonych.

Rejestracja firmy w USA. Prowadzenie działalności gospodarczej na rynku amerykańskim bez posiadania własnej firmy w Stanach Zjednoczonych jest bardzo mało realne. Europejska firma nieposiadająca podmiotu gospodarczego w USA nie będzie w stanie przyjmować płatności internetowych, weksli od kontrahentów w USA, ubezpieczyć działalności prowadzonej na rynku USA a legalnie zatrudnia pracowników w USA. Strategia wejścia na rynek USA powinna zawierać kwestie związane z rejestracją firmy w USA. Wybrane kwestie do rozważenia przed założeniem firmy w USA przez polski podmiot gospodarczy lub obywatela Polski to:

 • Kto będzie udziałowcem w amerykańskiej spółce?
 • Jaka jest najodpowiedniejsza forma prawna do założenia amerykańskiej spółki?
 • Jakie będą obowiązki i konsekwencje podatkowe związane z wyborem specyficznej formy prawnej jak i amerykańskiego stanu, w którym spółka będzie zarejestrowana? Tutaj warto zaznaczyć, iż internetowo założona spółka w Wyoming nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem dla polskiej firmy planującej sprzedaż internetową do USA.

Prawo podatkowe w USA i obowiązki podatkowe. Polska spółka prowadząca sprzedaż na terenie USA będzie zobowiązana do odprowadzania podatków stanowych, jak i federalnych. Jakie podatki będzie płacić firma prowadząca działalność gospodarczą w Stanach Zjednoczonych będzie zależne od wielu czynników. Dlatego takie kwestie warto rozważyć przed szybką rejestracją firmy w pierwszym lepszym, „tańszym” amerykańskim stanie. Wejście firmy na rynki zagraniczne oznacza także znalezienie, zatrudnienie lokalnego księgowego do prowadzenia księgowość spółki działającej na rynku USA.

Podatki od sprzedaży w USA, czyli amerykański VAT. Niskie budżety stanowe w USA oznaczają i będą oznaczać w roku 2021 większą presję na poszukiwanie źródeł dochodu. Jednym z takich nie do końca uregulowanych źródeł dochodu dla urzędów skarbowych w USA jest opodatkowanie sprzedaży internetowej, wysyłkowej. Firma sprzedająca produkty, jak i usługi na rynku USA może być zobowiązana do pobierania i odprowadzania stanowych podatków od sprzedaży tzw. „sales tax”. W których z 50-sciu amerykańskich stanów polska spółka lub jej oddział w USA będzie zobowiązany do płacenia podatków stanowych? Strategia wejścia na rynki zagraniczne powinna przynajmniej wstępnie nakreślać jakiego rodzaju elementy prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Stanów Zjednoczonych kreują obowiązki podatkowe w USA. Dowiedz sie kiedy spółka będzie zobowiązana do pobierania podatków od sprzedaży w USA. 

wejście na rynek zagraniczny
Wejście na rynek USA

Wejscie na rynek zagraniczny- rynek USA

Inne bariery wejścia na rynek zagraniczny, które powinny być rozważano podczas tworzenia strategii wejścia na rynek USA.

 • Jakiego rodzaju ubezpieczenia będą wymagane przez prawo amerykańskie, jak i kontrahentów w Stanach Zjednoczonych?
 • Kto będzie agentem rejestrowym polskiej spółki działającej na terenie Stanów Zjednoczonych?
 • Co jest wymagane do otwarcia konta bankowego w USA?
 • Jakie są wymogi prawne związane z zatrudnieniem pracownika amerykańskiego lub przedstawiciela handlowego w USA?
  strategia wejścia na rynki zagraniczne USA
  Strategia wejścia na rynki zagraniczne
 • Co powinny zawierać materiały marketingowe skierowane na rynek amerykański? Co narzucają amerykańskie regulacje prawne?
 • Jakie będą obowiązki sprawozdawcze amerykańskiej spółki?
 • Czego oczekują kliencki biznesowi, B2B, od strony internetowej produktu skierowanego na rynek amerykański?
 • W jaki sposób wykorzystać kanał sprzedaży e-commerce sklep internetowy, Amazon FBA, własny sklep internetowy w USA do zwiększenia sprzedaży na rynku amerykańskim? Więcej informacji.
 • Jakiego rodzaju wiza do USA będzie potrzebna dla polskiego pracownika, który będzie delegowany do pracy do USA?
 • Jak przygotować kampanię reklamową skierowaną w budowanie marki i wiarygodności produktu na terenie Stanów Zjednoczonych?
 • W jaki sposób firma spoza USA lub jej amerykańska filia będzie przyjmować płatności wekslami od kontrahentów amerykańskich?
 • Ile powinien wynosić minimalny kapitał zakładowy w firmie w USA i dlaczego jest to tak ważny aspekt prawny na rynku Stanów Zjednoczonych?

Strategia wejścia na rynek zagraniczny w 2021 roku

 • Co powinna zrobić polska firma planująca wejście na rynek USA, która nie rozumie lub nie zna odpowiedzi na większość powyższych kwestii, lub nie wie jak rozwiązać bariery wejścia na rynek zagraniczny?
 • Odpowiedz: Właściciel polskiego podmiot nie powinien trać swojego cennego czasu na szukanie rozwiązań w Internecie, gdzie znajdzie wiele sprzecznych informacji.
 • Proszę o kontakt ze mną i wspólnie przygotujemy strategię wejścia na rynek USA.

Share on email
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Przewiń do góry

Lista rynek USA

Jeżeli Twoja firma planuje prowadzenie działalności gospodarczej na rynku USA w roku 2021, dołącz do mojej prywatnej listy mailingowej,
dzięki czemu będziesz otrzymywać najnowsze informacje związane z prowadzeniem działalności gospodarczej na rynku USA.

Podając swoje dane wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną komunikacji od firmy Ecomten LLC.