Sprzedaż na Amazon w USA

Jeżeli polska firma posiada unikalne produkty, produkuje produkty niszowe lub jest w stanie oferować produkty w super konkurencyjnych cenach i widzi olbrzymi potencjał na sprzedaż takich produktów na rynku USA, rozpoczęcie sprzedaży internetowej przez Amazon w USA może być bardzo ciekawym i dochodowym kanałem sprzedaży na tutejszym rynku. Dlaczego?

sprzedaż na Amazon

Prowadzenie sprzedaży na Amazon.com z Polski

Otwarcie sprzedaży na Amazon w USA, założenie konta na Amazon.com lub prowadzenie sprzedaży internetowej w USA poprzez polską spółkę czy też firmę w Irlandii jest możliwe ale bardzo mało praktyczne na dłuższą metę. Dlaczego? Jest wiele powodów praktycznych, wymogów rynkowych, jak i kwestii podatkowych w USA, a oto niektóre z nich.

Przesyłanie pieniędzy z Amazon.com do Polski. Polski sprzedawca na Amazon w USA, który nie posiada zarejestrowanej działalności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych, tzn. firmy w USA, nie będzie posiadał dostępu do bankowości oraz systemów płatności w USA. Nie posiadanie konta bankowego w USA będzie w praktyce iż oznacza płatności przelewane przez firmę Amazon do banku sprzedawcy w Polsce mogą kosztować sprzedawcę prowizje nawet do 10%.

Odprowadzenie podatków w USA. Prowadzenie sprzedaży internetowej w USA jest związane z obowiązkami podatkowymi w Stanach Zjednoczonych. Sprzedawca Amazon w USA generuje dochód na terenie USA wiec ma obowiązek zgłoszenia takiego dochodu do Urzędu Podatkowego w USA. Oczywiście istnieje tutaj jakaś minimalna szansa oparcia się o Umowę o Unikaniu Podwójnego Opodatkowania z USA z 1974 roku! Niestety sprzedaż do konsumentów 50-ciu amerykańskich stanów oznacza wywiązania się z obowiązku naliczania podatku od sprzedaży w USA, tzw. „sales tax”. Tutaj polski sprzedawca na Amazon.com nie ma żadnych podstaw do uniknięcia tego podatku, a pobieranie i odprowadzenie tego rodzaju podatku stanowego przez firmę z Polski jest nie realne.

Sprzedaż na Amazon USA przez firmę w USA

sprzedawnie na amazon na rynku usa
Sprzedaż na Amazon.com

Takiego rodzaju niepotrzebne problemy i utrudnienia nie pojawiają się podczas prowadzeniu sprzedaży internetowej na Amazon US poprzez podmiot amerykański czyli własną firmę w USA. Rozpoczęcie sprzedaży na Amazon.com i prowadzenie profesjonalnej sprzedaży internetowej na rynku USA wymaga przewidzenia, zrozumienia i rozwiązania pewnych kwestii logistycznych, prawnych, podatkowych, a także praktycznych które napotka europejski sprzedawca prowadzący sprzedaż internetową na Amazon USA. Dzięki mojemu wieloletniemu praktycznemu doświadczeniu na rynku USA posiadam bardzo dobre zrozumienie kwestii które pojawią się przed europejskim sprzedawcą budującym długoterminową sprzedaż w USA przez Amazon.com. Wybrane kwestie i elementy struktury sprzedaży Amazon, potrzebne do otwarcia i prowadzenia profesjonalnej sprzedaży przez Amazon w USA.

Rozpoczęcie sprzedaży na Amazon.com

Profesjonalne prowadzenie sprzedaży przez Amazon w USA wymaga strategicznego przygotowania jak i stworzenia pewnej minimalnej infrastruktury biznesowej na terenie Stanów Zjednoczonych. Dzięki takiej infrastrukturze w USA, europejski sprzedawca osiągnie dwa ważne cele. Sprzedaż przez Amazon.com będzie mogla być prowadzona zgodna z regulacjami prawnymi w USA, a także polski sprzedawca zminimalizuje szanse na blokadę swojego konta Amazon w USA.

#F...CORONAVIRUS

Wiele firm po stronie Polski jak i USA jest dotkniętych przez korona wirusa. Dlatego chcę wesprzeć takie firmy. Do odwołania oferuję 15% zniżkę na wszystkie moje serwisy. W pierwszym emailu do mnie podaj kod CORONA15.