Jeżeli Twoja firma posiada unikalne europejski produkty, produkty niszowe lub jest w stanie sprzedawać produkty w super konkurencyjnych cenach i widzi olbrzymi potencjał na sprzedaż takich produktów na rynku amerykańskim, rozpoczęcie sprzedaży internetowej przez Amazon w USA może być bardzo ciekawym i dochodowym kanałem sprzedaży na tutejszym rynku. Dlaczego?

Zbudowanie poważnej sprzedaży na Amazon.com nie jest prostym lub szybkim projektem do wykonania. Ale jest o co walczyć- zbudowanie sprzedaży na Amazon w USA pozwala na dodarcie do 300 milionów konsumentów w Ameryce Północnej wydających ponad $1,000 rocznie !

Prowadzenie sprzedaży na Amazon.com z Polski

Otwarcie sprzedaży na Amazon w USA, założenie konta na Amazon.com lub prowadzenie sprzedaży internetowej w USA poprzez polską spółkę czy też firmę w Irlandii jest możliwe ale bardzo mało praktyczne na dłuższą metę. Dlaczego? Jest wiele powodów praktycznych, wymogów rynkowych, jak i kwestii podatkowych w USA, a oto niektóre z nich.

Przesyłanie pieniędzy z Amazon.com do Polski sprzedawnie na amazon na rynku usa
Polski sprzedawca na Amazon w USA, który nie posiada zarejestrowanej działalności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych, tzn. firmy w USA, nie będzie posiadał dostępu do bankowości oraz systemów płatności w USA. Nie posiadanie konta bankowego w USA będzie w praktyce iż oznacza płatności przelewane przez firmę Amazon do banku sprzedawcy w Polsce mogą kosztować sprzedawcę prowizje nawet do 10%.

Odprowadzenie podatków w USA
Prowadzenie sprzedaży internetowej w USA jest związane z obowiązkami podatkowymi w Stanach Zjednoczonych. Sprzedawca Amazon w USA generuje dochód na terenie USA wiec ma obowiązek zgłoszenia takiego dochodu do Urzędu Podatkowego w USA. Oczywiście istnieje tutaj jakaś minimalna szansa oparcia się o Umowę o Unikaniu Podwójnego Opodatkowania z USA z 1974 roku! Niestety sprzedaż do konsumentów 50-ciu amerykańskich stanów oznacza wywiązania się z obowiązku naliczania podatku od sprzedaży w USA, tzw. sales tax. Tutaj sprzedawca na Amazon.com z Polski nie ma żadnych podstaw do uniknięcia tego podatku, a pobieranie tego podatku przez firmę/sprzedawce z Polski jest nie realne.

Sprzedaż na Amazon USA przez firmę w USA

Takiego rodzaju niepotrzebne problemy i utrudnienia nie pojawiają się podczas prowadzeniu sprzedaży internetowej na Amazon US poprzez podmiot amerykański czyli własną firmę w USA. Rozpoczęcie sprzedaży na Amazon.com i prowadzenie profesjonalnej sprzedaży internetowej na rynku USA wymaga przewidzenia, zrozumienia i rozwiązania pewnych kwestii logistycznych, prawnych, podatkowych, a także praktycznych które napotka europejski sprzedawca prowadzący sprzedaż internetową na Amazon USA. Dzięki mojemu wieloletniemu praktycznemu doświadczeniu na rynku USA posiadam bardzo dobre zrozumienie kwestii które pojawią się przed europejskim sprzedawcą budującym długoterminową sprzedaż w USA przez Amazon.com. Wybrane kwestie i elementy struktury sprzedaży Amazon, potrzebne do otwarcia i prowadzenia profesjonalnej sprzedaży przez Amazon w USA.

Rozpoczęcie sprzedaży na Amazon.com

Profesjonalne prowadzenie sprzedaży przez platformę Amazon w USA wymaga strategicznego przygotowania jak i stworzenia pewnej minimalnej infrastruktury biznesowej na terenie Stanów Zjednoczonych. Dzięki takiej infrastrukturze w USA, europejski sprzedawca osiągnie dwa ważne cele. Sprzedaż przez Amazon.com będzie mogla być prowadzona zgodna z przepisami i regulacjami prawnym w USA, a także zminimalizowanie szans na blokadę konta Amazon w USA.