Firma w USA 6 kwestii o które pytać doradcę w 2020

Polski przedsiębiorcy planującego rejestracje działalności gospodarczej w USA w roku 2020,  nie powinien bardzo szybko zatrudnić pierwszego lepszego doradcy do rejestracji firmy w USA. W internecie przedsiębiorca z Polski znajdzie dużo informacji zarówno po angielsku jak i po polsku na temat rejestracji działalności w USA. Przedsiębiorca znajdzie doradców w Polsce jak i w Stanach Zjednoczonych oferujących „tania” rejestracji firmy w USA. Niestety większość doradców nie do końca rozumie problemy praktyczne na które trafi polski przedsiebiorca ktory skorzysta z z taniej oferty. Na przykład, doradca w USA nie pracujący często z klientami zagranicznymi nie będzie rozumial dlaczego przedsiębiorca z Polski będzie mial duzo problemow podczas otwarcia bankowego firmy w USA, a polski doradca nie będzie rozumiał kwestii związanych z odpowiedzialnością cywilną związaną z prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie USA.

działalność firma w USA 2020
Rejestracja działalności gospodarczej w USA

Rejestracja działalności gospodarczej w USA

Pierwszy krok związany z rejestracją działalności gospodarczej w USA, złożenie aktu założycielskiego spółki w USA, jest dość prosty. Każdy indywidualny stan w Stanach Zjednoczonych narzuca swoje specyficzne wymogi związane z rejestracją firmy w jego stanowym rejestrze spółek. Doradca który regularnie rejestruje firmy w USA i posiada bieżącą wiedze o wymogach związanych z rejestracją dzialalnosci gospodarczej w USA jest w stanie zarejestrować taka dzialanosc w przeciągu 20 minut. Polski przedsiębiorca, który rozumie wszystkie konsekwencje prawne, podatkowe i praktyczne związane z rejestracją firmy w USA może podjąć samodzielną próbę założenia działalności gospodarczej w USA. Dla przykładu działalność gospodarczą w USA może być zarejestrowana internetowo w stanie:

Wielu agentów oferuje, promuje i zachęca do założenia spółki w „bez podatkowym” stanie Nevada lub Wyoming, nie wyjaśniając do końca dla polskiego przedsiębiorcy konsekwencje podatkowe jak i kwestie praktyczne na ktore napotka zagraniczny przedsiebiorac prowadzay działalnośc gospodarcza lub sprzedaży internetowej w USA poprzez firmę w Nevadzie, lub spółkę w Wyoming. 6 ważniejszych barier i kwestii, które napotka przedsiębiorca z Polski prowadzący działalność gospodarcza w USA.

Działalność gospodarcza w USA a konto bankowe

Kwestia numer jeden, o które powinien pytać polski przedsiębiorca rozpoczynający działalność gospodarczą  w USA to firmowe bankowe w USA. Dlaczego polski podmiot lub spółką-córka prowadząca działalność gospodarczą na rynku amerykańskim będzie potrzebować konto firmowe w USA? Konto w banku w USA będzie niezbędne do:

 • Przyjmowania płatności od kontrahentów w USA
 • Opłacania lokalnych rachunków i faktur
 • Wykonywania przelewów bankowych
 • Wpłacanie weksli bankowych które firma prowadząca działalność w USA otrzyma od kontrahentów w USA
 • Dokonywania operacji internetowych, włącznie z płatnościami Paypal, a także/ lub
 • Pobierania i odprowadzania podatków stanowych w USA, tzw. „sales tax”.

Warto tutaj zaznaczyć, iż otwarcie konta bankowego w USA nawet dla firmy już zarejestrowanej w USA w której udziałowcem jest osoba fizyczna z Polski jest utrudnionym zadaniem. Dlatego polski przedsiębiorca, który zatrudnia doradcę do rejestracji firmy w USA, powinien dokładnie dopytać się swojego dorady w jaki sposób internetowo założona firma w Stanach Zjednoczonych będzie w stanie założyć konto bankowe w USA.

Doradca zajmujący się otwarciem działalności gospodarczej w USA powinien przygotować i przedstawić dla Ciebie konkretny plan działania związany z założeniem konta firmowego w USA. Kompetentny doradca powinien posiadać także najnowszą wiedzę praktyczną w którym banku na terenie USA polski udziałowiec nie będzie miał żadnych szans na otwarcie i utrzymanie konta firmowego w USA. Warto podkreślić, iż w pewnych przypadkach konto bankowe w USA może być zamknięte przez bank i posiadam klientow z Polski ktorym amerykańskie banki zamykaly konta bankoweDowiedz się więcej na temat barier które napotka polski przedsiębiorca przy zakładaniu konta bankowego w USA? (Wznowienie z Marca 2020- dodatkową barierą stał się zakaz przyjazdu do USA)

Prowadzenia działalności w USA a podatki

Prowadzenie działalności w USA, która będzie generować dochód na terenie Stanów Zjednoczonych oznacza obowiazki podatkowe w USA. Nawet umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską a USA nie zwalnia firmy w USA z polskim udziałowcem od wypełniania obowiązków podatkowych w USA, a tym bardziej płacenia stanowych podatków w Stanach Zjednoczonych. Twój doradca rejestrujący firmę w USA powinien być w stanie nakreślić początkowe kwestie podatkowe w USA ktore napotka podmiot prowadzacy dzialanosc gospodarcza w USA. Wybrane kwestie podatkowe z prawa podatkowego w USA to:

 • Jakiego rodzaju podatki będzie płacić firma w USA z zagranicznymi udziałowcami, jak i jej polscy akcjonariusze?
 • W których amerykańska stanach spółka będzie zobowiązana do składania sprawozdań podatkowych?
 • W jaki sposob firma w USA będzie odprowadzać amerykańskie podatki stanowe?
 • Kto zajmie się prowadzeniem księgowości firmy prowadzącej działalność gospodarczą we wszystkich 50-ciu stanach USA?
 • W jaki sposób firma w USA będzie pobierać i odprowadzać podatki stanowe związane ze sprzedażą internetową do USA, lub przez Amazon FBA?
 • Kiedy polski podmiot musi naliczać, pobierać i przekazywać stanowe podatki od sprzedaży „amerykański VAT„, lub
 • W jakich okolicznościach firma w USA z zagranicznym udziałowcem może zapłacić karę podatkową w wysokości 25,000 USD za nie złożenie, tylko jednej formy podatkowej w USA.

Warto tutaj zaznaczyć, iż rejestracja firmy w Delaware lub w Wyoming nie zawsze oznacza, że taka spółka w USA nie posiada obowiązku płacenia podatków w innych amerykańskich stanach gdzie firma z polskim kapitałem prowadzi działalność gospodarczą. Dla przykładu firma w Delaware posiadająca fizyczny towar w magazynie w Stanie New Jersey posiada wieź podatkową z stanem New Jersey, co narzuca na spółkę z Delaware obowiązek rozliczania się z Urzędem Podatkowym w New Jersey.

Ubezpieczenie firmy prowadzącej działalność w USA

Prowadzenie działalności gospodarczej w USA bez posiadania odpowiednich ubezpieczeń na rynek amerykański jest bardzo niebezpiecznym rozwiązaniem. Na amerykańskim rynku jest normalnością wytaczanie spraw sądowych czy to za naruszenie własności intelektualnej, czy też za szkody wyrządzone przez produkt wprowadzony do sprzedaży na rynek USA. Jakiego rodzaju ubezpieczenia powinna posiadać firma w USA prowadząca działalność gospodarczą lub sprzedaż internetową w USA? Odpowiedz na to pytanie będzie zależna od branży w której podmiot będzie prowadzić działalność gospodarczą, a także od prawa stanowego i federalnego. Polski przedsiębiorca rejestrujący firmę w USA powinien zapytać swojego doradcę od firm w USA to nie tylko jakie specyficzne ubezpieczenia będą wymagane na rynku USA ale także w jaki sposób firma w USA uzyska wymagane/ zalecane polisy ubezpieczeniowe w USA.

Firma w USA a pozwolenie na pracę w USA

Rejestracja firmy w USA nie jest jednoznaczna z uzyskaniem  pozwolenia na pracę w USA czy to dla polskiego udziałowca jak i jego polskich pracowników. Polski przedsiębiorca z zarejestrowaną firma w USA który wpłacił spory kapitał zakładowy do amerykańskiej spółki, posiadający amerykańską wizę „biznesową” B-1 ciągle nie posiada prawa do podjęcia pracy na terenie USA. Podobna ograniczenie prawne dotyczy pracowników europejskich pracujących dla firmy w USA. Pracownik polskiej firmy posiadający wizę B1/B2 nie może być po prostu oddelegowany do pracy dla swoje firmy-córki w USA. Twój doradca rejestrujący firmę w USA powinien od samego początku być w stanie doradzić/ zaplanować, w jaki sposób można wykorzystać założenie działalności gospodarczej w USA do uzyskania odpowiednich wiz do USA, które pozwala polskiemu udziałowcowi w firmie w USA, jak i jego pracownikom na legalne przebywanie i pracowanie w USA. Dowiedz się tutaj więcej na temat wizy pracowniczej do USA.

Działalność gospodarcza musi być prowadzona zgodnie z prawem USA

Firma w USA powinna prowadzić działalność gospodarczą w USA zgodnie z amerykańskim prawem federalnym jak i regulacjami prawnymi w stanie gdzie firma prowadzi faktyczna działalność gospodarczą. Na przykład, prawo stanowe Nowego Jorku wymaga od firmy w USA/spółki LLC z dwoma lub więcej udziałowcami, przygotowania i posiadania umowy operacyjnej spółki LLC. Doradca doradzający w kwestiach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w USA powinien posiadać wiedze i uprawnienia do:

 • Przygotowywania uchwał firmy w USA,
 • Stworzenia umowy wewnętrzną spółki w USA, jak i
 • Określenia praw i ograniczeń udziałowców, jak i menadżerów.

Każda firma w USA jak i podmiot prowadzący działalność gospodarczą w USA, posiada obowiązki rejestrowe, wymogi licencyjne, musi zatrudniać agentów rejestrowych w amerykańskich stanach gdzie prowadzi działalność gospodarczą.

Działalność gospodarcza w USA i lokalny przedstawiciel firmy w USA

O ile nie ma oficjalnego wymogu, aby firma w USA z polskim udziałowcem zatrudniała fizycznego pracownika lub agenta na terenie Stanów Zjednoczonych, prowadzenie działalności w USA bez współpracy z taką osobą jest bardzo mało praktyczne podczas prowadzenia działalności gospodarczej w USA. Rezydent lub obywatel USA który będzie przedstawicielem firmy na terenie Stanów Zjednoczonych będzie potrzebny do wielu „drobnych” spraw zaczynając od kwestii magazynowych, poprzez wizyty w lokalnym banku w celu wysłania przelewu bankowego. W przypadku pobierania podatków od sprzedaży, większość lokalnych urzędów podatkowych wymaga użycia danych osobowych osoby która jest przedstawicielem firmy na terenie USA. Jeżeli Twoja firma w USA rozważa uzyskania finansowania przez platformę Kickstarter, firma w USA z 100% udziałowcem z Polski nie będzie kwalifikował się do tego programu- będzie potrzebny udziałowiec/przedstawiciel firmy który jest obywatelem USA.

Poszukujesz doradcy w USA który rozumie praktyczne potrzeby polskiego przedsiębiorcy otwierającego działalność w USA?

DOBRZE

1) Skutecznie przeprowadzam całą procedurę założenia działalności gospodarczej w USA.

Od lat mieszkam w Stanach Zjednoczonych co pozwala mi sprawnie przeprowadzić wszystkie czynności prawno-administracyjne związane z rejestracją działalności w USA. Po przeprowadzeniu rejestracji firmy w jednym z amerykańskich stanów, osobiście zajmuję się załatwieniem innych kwestii niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej na terenie wszystkich stanów USA. Wybrane elementy którymi zajmuje się podczas obsługi firmy w prowadzącej działalność w USA to:

 • Przygotowanie początkowych uchwał firmy w USA.
 • Uzyskanie numeru podatkowego firmy w USA, tzw. „EIN”.
 • Uzyskanie numer podatkowego ITIN dla polskiego udziałowcy w firmie w USA.
 • Wsparcie przy otwarciu konta bankowego w USA.
 • Przeprowadzenie wymaganych rejestracji stanowych.
 • Uzyskanie certyfikatów upoważniających do pobierania podatków stanowych, tzw. „sales tax”.

Dzięki posiadaniu wiedzy praktycznej dotyczącej prowadzenia działalności gospodarczej na rynku amerykańskim, zarejestrowana przez mnie firma w USA będzie gotowa do prawie natychmiastowego prowadzenia działalności gospodarczej na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Jeżeli lubisz pracować ze sprawnie działającymi doradca dobrze trafiłeś. W wybranych przypadkach jestem w stanie zarejestrować firmę w USA w przeciągu 1 dnia!

2) Oferuje długoterminowe wsparcie firmy prowadzących działalność gospodarczą na rynku USA.

Współpraca ze mną nie kończy się na otwarciu papierowej spółki w stanie Nevada lub Wyoming. Rejestracja firmy w USA jest zwykle początkiem dalszej długoterminowej współpracy pomiędzy mną a firma z polskim kapitałem. Dzięki ponad 20-letniej obecności na rynku USA posiadam realną wiedzą o zagadnieniach biznesowych, praktycznych i prawnych, które pojawiają się w trakcie budowania działalności gospodarczej na rynku USA. Rozwiązuję codzienne kwestie które napotykają polskie podmioty działające na rynku USA. Doradzamy między innymi w takich tematach.

Moja oferta rozpoczęcie działalności gospodarczej w USA
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

#F...CORONAVIRUS

Wiele firm po stronie Polski jak i USA jest dotkniętych przez korona wirusa. Dlatego chcę wesprzeć takie firmy. Do odwołania oferuję 15% zniżkę na wszystkie moje serwisy. W pierwszym emailu do mnie podaj kod CORONA15.