Usługi księgowe USA

Firma w Delaware zarejestrowana internetowo jak i europejski podmiot sprzedający na Amazon.com jest zobowiązany do prowadzenia księgowości i rozliczenia się dochodu wygenerowanego na rynku amerykańskim. Działalność gospodarcza w USA musi być prowadzona zgodnie z federalnym prawem podatkowym w USA, a także z stanowymi regulacjami podatkowymi. Generowanie dochodu z rynku amerykańskiego wymaga także rozwiązania pewnych specyficznych kwestii podatkowych w USA.
prowadzenie księgowości dla spółki w usa

Firma w USA działalność w USA a podatek dochodowy w USA

Ogólna zasada prawo podatkowego w USA jest prosta: podmiot który generuje dochód na terytorium Stanów Zjednoczonych posiada obowiązek rozliczania się z dochodu wygenerowanego na terenie USA i zapłacenia federalnego podatku dochodowego w USA. W jaki sposób podmiot generujaca dochód na terytorium USA, płaci się podatek dochodowy w USA? Najczęściej firma prowadząca działalność gospodarczą w USA dokonuje rozliczenia podatkowego na zasadzie kwartalnej, tzn. co 3 miesiące księgowy w USA szacuje dochód i zysk podmiotu działającego w USA i na podstawie takiego rozliczenia spółka lub jej udziałowcy płacą zaliczkę na podatek za dany kwartał fiskalny. W ostatnim kwartale roku podatkowego podmiot i jego akcjonariusze dokonują końcowego rozliczenia dochodu wygenerowanego na terenie Stanów Zjednoczonych i albo otrzymują zwrot nadpłaconych podatków albo dopłacają do sumy niezapłaconego podatku dochodowego w USA. Tak w USA otrzymuje się zwroty podatków w przeciwstawieństwie to Polski.

Usługi księgowe a biznes w USA

biuro rachunkowe amazon fba
Biuro rachunkowe amazon

Firma prowadząca działalność gospodarczą w USA już od pierwszego momentu powinna myśleć o usługach księgowych w USA i rozpocząć poprawne prowadzenie rachunkowości działalności w USA. Na początku warto zacząć od użycia odpowiedniego programu do prowadzenia księgowości firmy w USA co ułatwi cały proces przygotowania rozliczeń podatkowych w USA, obniży koszt prowadzenia księgowości firmy w USA, a także pozwoli uniknąć stresu dla polskich udziałowców, jak i dla amerykańskiego księgowego. Jakie oprogramowanie wybrać do prowadzenia księgowości firmy w Stanach Zjednoczonych? Odpowiedz na to pytanie będzie zależna od:

  • Indywidualnych potrzeb spółki na terenie Stanów Zjednoczonych,
  • Branży, w której firma prowadzi działalność gospodarczą w USA, a także
  • Preferencji amerykańskiego księgowego, który będzie zajmował się księgowością spółki w USA

Jedne z najbardziej popularnych programów do prowadzenia księgowości dla firmy prowadzącej działalność gospodarczą lub sprzedaż internetową na rynku amerykańskim to: Peachtree, Quickbooks lub Freshbooks.

Biuro rachunkowe Amazon

Wybór biura rachunkowego lub księgowego w USA do prowadzenia rachunkowości firmy w USA będzie zależny od potrzeb i wymagań firmy działającej na rynku amerykańskim.

Biuro rachunkowe USA

 

Podatek dochodowy w USA
Warto zastanowić się, czy firma prowadzącą działalność gospodarczą w USA powinna zatrudnić amerykańskiego księgowego, który prowadzi jednoosobowe biuro rachunkowe w USA czy od samego początku zatrudnić biuro rachunkowe w USA, które posiada 20 księgowych i specjalistów podatkowych w wielu aspektach amerykańskiego prawa podatkowego? W celu znalezienia odpowiedzi na to pytanie warto zastanowić się:
  • Czy firma prowadząca działalność gospodarczą w USA będzie potrzebować wsparcia w trudniejszych kwestiach amerykańskiego prawa podatkowego, np. optymalizacji podatkowej w Stanach Zjednoczonych lub prowadzenia sprzedaży internetowej w USA?
  • Czy podmiot będzie zatrudniać amerykańskiego pracownika lub przedstawiciela handlowego w USA, dla których księgowy w USA będzie przygotowywać i prowadzić wypłaty zarobków?
  • Kto będzie prowadził codzienną rachunkowość firmy prowadzącej działalność w USA? Kto będzie wprowadzał faktury, wystawiał weksle bankowe, płacił rachunki firmy działającej na terenie USA?
  • Czy firma prowadząca sprzedaż internetową w wszystkich amerykańskich stanach, jest lub będzie zobowiązana do pobierania i rozliczania się z podatków stanowych w wielu stanach? 

Warto w tym momencie podkreślić ze nawet europejski sprzedawca na Amazon.com lub prowadzacy sprzedaż internetową „prosto z Polski”, może być zobowiązany do odprowadzania podatków od sprzedaży sales tax kliknij tutaj.

Jak ważny jest wybór odpowiedniego księgowego w USA dowiedział się mój polski klient który współpracował z lokalnym “księgowym” w amerykańskim stanie gdzie znajduje się jego działalność produkcyjna w USA. Celem klienta z Polski było sprawne połączenie jego dwóch spółek w USA. Lokalny doradca podatkowy nie tylko zrobił to źle, ale także nie wysłał odpowiednich form podatkowych do Amerykańskiego Urzędu Podatkowego. Naprawienie błędów kosztowało klienta z Polski tysiące dolarów

Zastanawiasz się kto zajmie się obsługą podatkową lub prowadzeniem rachunkowości Twojej firmy w USA? Napisz do mnie i pomogę Twojej firmie przy znalezieniu odpowiedniej kancelarii podatkowej w USA.

Lista rynek USA

Dołącz do mojej prywatnej listy mailingowej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje praktyczne dotyczące rynku USA, a także promocje na moje usługi na rynku amerykańskim.