Pomysł na biznes w USA

Sam pomysł na biznes w USA to może być za mało

Genialny pomysł na biznes to za mało, żeby pobić konkurencję na rynku amerykańskim. Dlaczego? Ponieważ większość pomysłów biznesowych i modeli biznesowych jest łatwa do skopiowania przez lokalne firmy, plus lokalne firmy w USA posiadają dużą przewagę nad firmami spoza USA między innymi: bardzo dobra obsługę klienta, niezliczone kontakty, dostęp do sprzedawców mogą użyć do fizycznego sprzedawania produktów lub usług. Co powinna zrobić polska firma wprowadzająca produkt na rynek amerykański, aby zwiększyć swoje szanse na pobicie tutejszej konkurencji i sukces biznesowy w USA? Wysiłki polskiej firmy związane z wprowadzeniem nowego produktu lub usługi na rynek USA powinny skupić się na trzech elementach: szybkości działania, zbudowaniu dobrego zespołu w USA i mądrym wydawaniu gotówki. pomysł na biznes w USA

Szybkość działania na rynku USA

Nowy produkt wprowadzany na rynek USA nie może być „perfekt”, na to nie ma czasu. Często inżynier lub europejski producent stojący za nowym produktem chciałby dopracować do perfekcji wszystkie detale związane z produktem. Szczególnie firmy z Europy mają tendencje do stworzenia super dopracowanego produktu. Takie podejście nie będzie działać dla firmy spoza USA, która dopiero próbuje stworzyć swój model biznesowy na rynek amerykański. Produkt w „niedokończonej” formie musi być jak najszybciej przedstawiony potencjalnym klientom w USA. Dlaczego? Firma z nowym pomysłem/produktem na rynek USA nie tylko powinna wyprzedzić lokalną konkurencję, ale co jest o wiele ważniejsze uzyskać tzw. customer feedback, czyli dowiedzieć się, czego naprawdę potrzebuje nasz potencjalny kupujący, jaki problem potencjalny kupujący próbuje rozwiązać i czy nasz produkt oferuje takie rozwiązanie. Stworzenie super jakości produktu, który nie rozwiązuje głównego problemu potencjalnego klienta jest początkiem końca Twojego pomysłu na biznes w USA.

Twój zespołu pracowników na rynku USA czyli TEAM USA

Niestety nie można zbudować poważnej działalności gospodarczej na rynku USA pracując z Polski. Polska firma wprowadzająca nowy produkt na rynek USA musi zbudować drużyna ludzi- Team USA, którzy nie tylko znają bardzo dobrze polski produkt, ale także wierzą w produkt. Najczęściej w praktyce oznacza to też, że w skład Team USA powinien wchodzić ktoś, kto zna lokalne realia biznesowe i kulturę robienia biznesu na terenie USA.

Mądre zarządzanie gotówką potrzebna do prowadzenia działalności w USA

Osobiście uważam jest bardzo łatwo jest wydawać pieniądze osób trzecich, np. inwestora; trudniej jest mądrze wydawać pieniądze tylko na najpotrzebniejsze rzeczy związane z budowaniem sprzedaży produktu na rynku amerykańskim. Na przykład nie wszyscy pracownicy w firmie od razu muszą pracować na najnowszych komputerach Mac Pro. Wprowadzenie nowego pomysłu, produktu na rynek amerykański zajmuje czas. Według mnie to okres 2 lat lub więcej. Ponieważ firma wprowadzająca nowy produkt do USA nie uzyska finansowania na terenie USA, firma powinna posiadać wystarczającą ilość gotówki, aby przetrwać okres wprowadzania pomysłu-produktu na rynek amerykański.

Lista rynek USA

Dołącz do mojej prywatnej listy mailingowej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje praktyczne dotyczące rynku USA, a także promocje na moje usługi na rynku amerykańskim.