Koncept unikalnej propozycji sprzedaży na rynku USA

Wprowadzenie polskiego produktu na rynek USA

Jednym z większych błędów popełnianych przez firmy wprowadzające “nowy” produkt na rynek amerykański jest brak zaznajomienia się z konkurencją już oferującą takie same lub podobne produkty na amerykańskim rynku. Takiego rodzaju rozeznanie można wykonać w bardzo drogi sposób- wynajmując amerykańską firmę konsultingową, wydając tysiące dolarów na raporty o branży w USA, itp. Istnieje także druga metoda, która w prawdzie nie jest perfekt i która na pewno nie wygeneruje 20 stronicowego raportu którego i tak nikt do końca nie przeczyta. Druga metoda jest za to jest bardzo sprawna, tania i często używana przez firmy z ograniczonym budżetem lub spółki które nie widza potrzeby ”inwestowania” w raporty przygotowane przez ludzi spoza branży.

Analiza konkurencji na rynku USA

Jedną z prostszych metod, aby szybko i tanio poznać swoją konkurencję na rynku USA, jest użycie wyszukiwarki Google. Wystarczy wejść na stronę www.google.com, wpisać kluczowe słowa opisujące produkt, który chcemy sprzedawać w USA i na pewno znajdziemy niektórych konkurentów już oferujących swoje produktu na rynku Stanów Zjednoczonych. Teraz musimy przeanalizować znalezione oferty konkurencji i określić jakie są zalety i wady produktów, z którymi chcemy konkurować w Stanach Zjednoczonych. Następny krok to ustalenie, czym odróżnia się nasz produkt od tych sprzedawanych już przez konkurencję w Stanach Zjednoczonych. Czy będzie to lepsza jakość lub gwarancja produktu? A może europejski  produkt będzie spełniał zupełnie inne funkcje niż produkty obecnie oferowane przez konkurencję w USA?

Twoja konkurencją na rynku USA

Potencjalni partnerzy lub dystrybutorzy w USA, będą prosto z mostu pytać się co odróżnia Twój europejski produkt od obecnej oferty na rynku. Co ważniejsze, dzięki takiej prostej analizie firma wkraczająca na rynek Stanów Zjednoczonych może ustalić bardzo ważny element swojego modelu biznesowego na rynek amerykański: unikalną wartość produktu, tzw. unique value proposition, UVP. Znając kluczową unikalną wartość swojego produktu, Twoja firma będzie gotowa do dalszego strategicznego planowania jak wykorzystać taką przewagę do budowania sprzedaży swoich produktów na rynku amerykańskim.

Każda firma poważnie myśląca o sprzedaży na rynku amerykańskim musi znać swoją konkurencję w USA, a także swoją unikalną wartość produktu, aby móc przygotować początkową strategię działania na rynku amerykańskim.

nastepny krok na rynku usa

Sprawdź co jeszcze powinno być rozważone i ujęte przy tworzeniu planów wejścia na rynek USA tutaj http://bit.ly/2rne6Bh

Dodaj komentarz

#F...CORONAVIRUS

Wiele firm po stronie Polski jak i USA jest dotkniętych przez korona wirusa. Dlatego chcę wesprzeć takie firmy. Do odwołania oferuję 15% zniżkę na wszystkie moje serwisy. W pierwszym emailu do mnie podaj kod CORONA15.