Przyjmowanie płatności z USA

Istnieje wiele przypadkow kiedy podmiot spoza USA będzie zmuszony rozwiązać temat przyjmowanie płatności z USA. Firma otrzyma zlecenie od kontrahenta w USA a partner w USA zapłaci wekslem bankowym, który można będzie jedynie zrealizować w amerykańskim banku.

przyjmowanie płatności z USA
Płatności z USA

Polski sprzedawca prowadzi sprzedaż na amazon.com i nie chce otrzymywać przelewów od firmy Amazon na konto bankowe w Polsce. Polski producent prowadzi sprzedaż internetowa na marketplace w USA wymaga od sprzedawcy posiadania amerykańskiego numeru podatkowego. Na przykład sprzedawanie przez walmart.com i otrzymywanie płatności z USA będzie wymagać posiadania konta Payoneer. W celu przyjmowania płatności Payoneer potrzebne będzie konto bankowe w USA. Polski sklep internetowy w USA nie rozwinie dużej sprzedaży internetowej na podstawie płatności przesyłanych przez paypal. Przesyłanie płatności pomiędzy Polska a USA przez PayPal będzie kosztować zagraniczny podmiot 10%.

Jak wdrożyć system płatności USA

Przyjmowanie płatności w USA może opierać się na wielu rozwiązaniach: Payoneer, Paypal, Revoult, ApplePay. Każde z tych rozwiązań będzie wymagać minimalnie numer podatkowy podmiotu otrzymującego platnosci z USA i dane konta bankowego w USA. 

 

jak wdrożyć płatności internetowych z USA
Płatności z USA

Sprawdź co jest wymagane, aby otworzyć konto bankowe w USA.

Lista rynek USA

Jeżeli Twoja firma planuje prowadzenie działalności gospodarczej na rynku USA w roku 2021, dołącz do mojej prywatnej listy mailingowej,
dzięki czemu będziesz otrzymywać najnowsze informacje związane z prowadzeniem działalności gospodarczej na rynku USA.

Podając swoje dane wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną komunikacji od firmy Ecomten LLC.