Przyjmowanie płatności z USA

Istnieje wiele scenariuszy kiedy zagraniczny podmiot prowadzący sprzedaż na amerykańskim rynku będzie zmuszony rozwiązać kwestie przyjmowania bezpośrednich płatności z USA. Najlepszym tego przykładem będzie sytuacja gdzie zagraniczny podmiot otrzyma zlecenie od kontrahenta w USA a firma z USA zapłaci wekslem bankowym. W takim przypadku jedyna opcja będzie zrealizowanie weksla w amerykańskim banku.

przyjmowanie płatności z USA
Płatności z USA

Polski sprzedawca prowadzący poważaną sprzedaż internetowa na rynku USA nie chce opłacać 10% w prowizjach, opłatach za przewalutowanie, podczas wysyłania środków z USA do Polskiego banku.  Prowadzenie sprzedaży przez walmart.com i wymaga posiadania konta Payoneer. W celu otwarcia opcji płatności przez serwis Payoneer potrzebne będzie konto bankowe w USA. Polski sklep internetowy sprzedający do konsumentów w Stanach Zjednoczonych traci olbrzymia ilość sprzedaży oferując jedynie PayPal jako jedyną opcję płatności. 

Jak wdrożyć system płatności USA

Przyjmowanie płatności w USA może opierać się na wielu rozwiązaniach: Payoneer, Paypal, Revoult, ApplePay. Każde z tych rozwiązań będzie minimalnie wymagać posiadanie numeru podatkowego w USA i przedstawienie danych konta bankowego w USA.
jak wdrożyć płatności internetowych z USA
Płatności z USA

Sprawdź co jest wymagane, aby otworzyć konto bankowe w USA.