Etykieta produktu na rynek USA

Co powinna zawierać etykieta produktu sprzedawanego, eksportowanego na rynek amerykański? Kiedy etykieta produktu eksportowanego z Polski powinna zawierać zwrot „Made in Poland” lub inne oznaczenie wskazujące na kraj pochodzenia produktu?

Etykietowanie produktów sprzedawanych w USA

etykieta produktu na rynku USA

 

Etykieta produktu USA

Prawo i przepisy prawne w USA regulujące eksport produktów do USA wymagają od produktu eksportowanego na rynek amerykański opracowania etykiety produktu wskazującej kraj pochodzi produkt. Produkt wysyłany do Stanów Zjednoczonych, który nie spełnia tego warunku, może być zatrzymany na granicy USA przez Amerykańskie Urząd Celny. Więcej informacji na temat regulacji w USA można uzyskać na stronie internetowej Amerykańskiego Urzędu Celnego https://www.cbp.gov/

Sprzedaż produktu pod etykietą Made in USA

etykieta produktu w usa

 

Sprzedaż pod etykieta Made in USA

Polska firma która planuje przeniesienie działalności gospodarczej do USA w celu sprzedawania „polskiego” produktu pod etykietą Made in USA może to zrobić, gdy spełni następujące wymogi prawa amerykańskiego:

  • Końcowy montaż produktu odbywa się w Stanach Zjednoczonych.
  • Wszystkie lub prawie wszystkie części składowe są wykonane w USA.

Lista rynek USA

Dołącz do mojej prywatnej listy mailingowej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje praktyczne dotyczące rynku USA, a także promocje na moje usługi na rynku amerykańskim.