Sprzedaż internetowa do USA

Jest olbrzymim błędem bagatelizowanie przez polskie firmy przydatności Internetu i dostępności do prostych narzędzi e-commerce w celu zbudowania kub rozwinięcia sprzedaży na rynku USA. Witryna internetowa firmy skierowana na rynek USA nie może jedynie przedstawiać katalogowe zdjęcia produktu, dane techniczne produktu i numeru telefonu do biura firmy w Polsce. Optymalnie zbudowana strona internetowa produktu lub usługi skierowana do na klientów indywidualnych, lub do kontrahentów B2B w USA, to potężne narzędzie biznesowe. Potencjalny amerykański klient B2B skontaktuje się z Twoją firmą w momencie, kiedy sam dokona około 60% decyzji związanej z zakupem produktu lub serwisu. Dlatego dobrze przygotowana strona internetowa firmy, produktu, jest tak ważnym elementem budowania sprzedaży na rynku amerykańskim- szczególnie dla firmy z Polski!

sprzedaż internetowa w USA
Sprzedaż internetowa w USA

Budowanie sprzedaży w USA kanałem e-commerce

Wybrane elementy które powinny być częścią każdej strony firmowej, sklepu internetowego, strategii biznesowej skierowanej na budowanie sprzedaży internetowej skierowanej na klientów biznesowych B2B w USA lub konsumentów amerykańskich.

 • Zrozumienie prawdziwego problemu klienta amerykańskiego. Wszystkie elementy strony internetowej, treści, video, grafika powinny przedstawiać problem, którego rozwiązanie poszukuje Twój potencjalny klient w USA, czy to ten indywidualny, czy też klient B2B. Strona produktu/usługi skierowana na rynek USA powinna opisywać problem potencjalnego amerykańskiego klienta, w jeszcze lepszy sposób niż on byłby w stanie sam to zrobić.
 • Zaufanie do firmy oferującej rozwiązanie problemu klienta w USA. Strona internetowa powinna budować zaufanie do produktu, a także do firmy oferującej produkt lub usługę na rynku Stanów Zjednoczonych. Na przykład, produkt oferowany w sklepie internetowym musi posiadać wymagane atesty w USA, a etykieta produktu spełniać wymogi prawa amerykańskiego.
 • Budowanie rozpoznawalności marki na rynku USA. Warto pamiętać, iż najczęściej potencjalny amerykański klient zupełnie nie zna europejskiej marki sprzedawanej oferowanej w USA. Marka pod która oferujesz usługę lub produkt na terenie USA powinna być prosta do zapamiętania jak brzmieć dobrze w jeżyku angielskim. Dodatkowo marka/firma powinna profesjonalna obecna w mediach społecznościowych Facebook lub Instagram.
 • Sprawna komunikacja internetowa i bardzo dobra obsługa klienta w USA. W obecnych czasach strona internetowa produktu lub usługi funkcjonuje jako wirtualna platforma do wymiany informacji pomiędzy sprzedawcą, potencjalnym klientem i klientem końcowym. „Całodobowa” obsługa klienta w USA to element który powinien odróżniać twoją ofertę internetową od konkurencji na rynku USA. „Całodobowa” komunikacja oznacza odpowiadanie na zapytania z rynku USA w amerykańskiej strefie czasowej- po godzinie 16-ej czasu środkowoeuropejskiego.
 • Nieustanne inwestowanie w marketing internetowy w USA. Wypromowanie nowego produktu lub usługi na rynku USA oznacza ciągłe inwestowanie w reklamę tutaj. Jak i gdzie to zrobić będzie zależne od produktu, a także wybranego segmentu klientów do którego próbuje dotrzeć firma z Polski. Jeden z moich klientów prowadzący sklep internetowy wydal ponad 1 milion dolarów na kampanie reklamowe w roku 2019. Dowiedz się więcej na ten temat.

Sprzedaż internetowa w USA

Wychodząc naprzeciw potrzebom polskich klientów pomagam w wykorzystaniu potencjału e-commerce i rozpoczęciu sprzedaży internetowej na rynku USA. Wybrane projekty związane z założeniem i prowadzeniem sklepu internetowego w USA przy których pomagam to:

 • Stworzenie sklepu internetowego na platformie sprzedażowej w USA.
 • Dostosowanie oferty pod rynek amerykański.
 • Dostosowanie polskiego produktu do regulacji prawnych w USA. Na przykład, prowadząc sprzedaż suplementów diety w USA, etykieta produktu musi spełniać pewne wymogi prawne.
 • Przygotowanie treści stron, tzw. „content marketing”, gwarantujących wysokie miejsce w wyszukiwarkach.
 • Wprowadzenie systemów marketingowych e-commerce.
 • Stworzenie całodobowego kanału obsługi amerykańskiego klienta.
 • Znalezienie magazynu w USA oferującego usługi logistyczne dla sprzedawcy internetowego z Polski.
 • Pomoc przy rozpoczęciu sprzedaży na Amazon.com.
 • Zbudowanie struktury biznesowej niezbędnej do prowadzania sprzedaży internetowej w USA. Na przykład do pobieranie amerykańskich podatków od sprzedaży- dowiedz się więcej.

Sprzedaż internetowa do USA- jaki jest następny krok

Jesteś zainteresowany zbudowaniem profesjonalnej sprzedaży internetowej na rynku USA?
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

1 komentarz do wpisu “Sprzedaż internetowa do USA”

Możliwość komentowania jest wyłączona.

#F...CORONAVIRUS

Wiele firm po stronie Polski jak i USA jest dotkniętych przez korona wirusa. Dlatego chcę wesprzeć takie firmy. Do odwołania oferuję 15% zniżkę na wszystkie moje serwisy. W pierwszym emailu do mnie podaj kod CORONA15.