Przejdź do treści
Home | Sprzedaż internetowa na rynku USA

Sprzedaż internetowa na rynku USA

  Sprzedaż internetowa na rynku USA

  Polska firma planująca sprzedaż produktów lub usług na rynku amerykańskim w 2021 roku nieposiadająca poważnego budżetu i pracowników dedykowanych do sprzedaży e-commerce na rynku USA popełnia duży strategiczny błąd.

  Wiosna 2020 roku przyniosła potężne zmiany w dynamice prowadzenia działalności na całym świecie. W niektórych sektorach sprzedaż internetowa stała się jedynym kanałem sprzedaży. W innych sektorach opartych na starym modelu B2B producent- odbiorca końcowy w USA, zmieniła się dynamika robienia interesów. Nie ma imprez handlowych, nie ma sprzedawców pukających do drzwi firm. Partnerzy biznesowi w USA mogą być w ciężkiej sytuacji finansowej, a dużo potężnych sieci sklepów przechodzi przez proces bankructwa. Dodatkowe nowe ryzyko to płatności za towar. Europejski producent chce przedpłatę za towar, a amerykański kontrahent jest przyzwyczajony do płatności w przeciągu 30 dnia plus w 2021 roku kontener z Europy płynie 8 tygodni, a koszt przesyłki morskiej jest 4 razy większy. Stąd polska firma posiada ograniczone opcje sprzedaży na rynku USA, a sprzedaż e-commerce może być ostatnią deską ratunku dla firmy z Polski, która generowała poważną część dochodu na rynku amerykańskim lub zauważa poważne spowolnienie sprzedaży na rynku europejskim. Co warto wiedzieć o rozpoczęciu i prowadzeniu sprzedaży internetowej w Stanach Zjednoczonych.

  sprzedaż internetowa usa
  Sprzedaż internetowa USA

  Zbudowanie poważnej sprzedaży internetowej w USA jest długoterminowym procesem. Firma z Polski, która myśli, iż w parę dni rozpocznie sprzedaż na Amazon.com, wystartuje ze sprzedażą e-commerce lub wdroży polski sklep internetowy na rynku amerykańskim jest w wielkim błędzie. Jest bardzo wiele specyficznych elementów sprzedaży internetowej, e-commerce, które będą potrzebne do zbudowania działalności e-commerce na rynku amerykańskim.

  Wdrożenie sprzedaży e commerce na rynku USA

  Prowadzenie sprzedaży internetowej na rynku amerykańskim będzie między innymi wymagać:

  Fakt, że nowy produkt jest wysokiej jakości lub bardzo dobrze sprzedaje się na rynku europejskim to za mało, aby taki produkt dobrze sprzedawał się na rynku amerykańskim. Polski sprzedawca internetowy musi od samego początku dobrze zrozumieć prawdziwe potrzeby i wymogi klienta w USA. Strona produktu, jak i treści używane w mediach społecznościowych powinny bardzo dobrze przedstawić problem amerykańskiego klienta, jak i jego rozwiązanie. Przekazy internetowe powinny przestawiać problem potencjalnego klienta w USA o wiele lepiej niż on sam byłby w stanie to opisać.

  Produkt oferowany w kanale e-commerce powinien budować zaufanie w oczach potencjalnego klienta w USA. Na przykład, produkt oferowany w sklepie internetowym musi posiadać wymagane atesty w USA, a etykieta produktu spełniać wymogi prawa amerykańskiego. Sklep internetowy, który podaje adres firmy, jak i telefony w Polsce będzie po prostu odstraszał część amerykańskich konsumentów. Od Września 2020, Amazon.com będzie ujawniał adres sprzedawcy. Brak zaufania do Chińskich sprzedawców na Amazon może być szansą dla polskich firm, a szczególnie tych, które otworzą oddział firmy w USA i będą oferować produkty wysokiej jakości.

  Warto pamiętać, iż najczęściej potencjalny amerykański klient zupełnie nie zna europejskiej marki sprzedawanej w USA. Marka produktu skierowanego na rynek USA powinna być prosta do zapamiętania, jak i dobrze brzmieć w języku angielskim. Po drugie, marka produktu musi być na tyle unikalna, że można będzie ją chronić na rynku USA, a następnie zarejestrować w Amazon Brand Registry, co daje dostęp do bardzo ciekawych narzędzi e-commerce i danych.

  Sprzedaż internetowa to nic innego jak sklep pracujący 24/7, w którym nieustannie poruszają się klienci, jak i potencjalni klienci. „Całodobowa” obsługa klienta w USA to element, który może odróżniać polską ofertę internetową od konkurencji na rynku USA. Nie można zbudować poważnej sprzedaży internetowej w USA bez dedykowanej obsługi klienta. Klient z Kalifornii nie powinien czekać 2 dni na odpowiedź na jego zapytanie wysłane po godzinie 16-ej czasu środkowoeuropejskiego.

  Wygenerowanie sprzedaży nieznanego produktu jest trudne, chyba że sprzedawca sprzedaje produkt niszowy. Podmiot z Polski prowadzący e-commerce w USA musi posiadać poważny budżet marketingowy. Gdzie i jak reklamować sprzedaż internetową? Odpowiedz na to pytanie będzie zależeć od produktu, jak i budżetu marketingowego. Tutaj warto dodać, iż marketing internetowy to nie jest jednorazowy wydatek. Jeden z moich polskich klientów prowadzący sklep internetowy na rynku USA wydał ponad 1 milion dolarów na kampanie reklamowe w roku 2019. Więcej informacji na ten temat.

  Najczęściej polski sprzedawca prowadzący sprzedaż internetową na rynku amerykańskim nie posiada listy mailingowej, która może być użyta do celów marketingowych. Prowadząc sprzedaż na Amazon.com, sprzedawca nie ma żadnych praw do konsumentów kupujących produkty. Prowadzenie sprzedaży na własnej platformie otwiera taka opcje. Lista e-mail jest najczęściej najcenniejszym elementem biznesu e-commerce w obecnych czasach.

  Sprzedaż internetowa do USA

  Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów firma Ecomten pomaga w rozpoczęciu e-commerce i prowadzeniu sprzedaży internetowej na rynku USA, oferując wsparcie w takich kwestiach jak:

  E-COMMERCE NASTĘPNY KROK W USA

  Jeżeli jesteś zainteresowany zbudowaniem profesjonalnej sprzedaży internetowej na rynku USA napisz.