Sprzedaż internetowa do USA

Sklep internetowy USA

Błędem jest bagatelizowanie przez firmy europejski przydatności Internetu i dostępności prostych narzędzi e-commerce do zbudowania początkowej sprzedaży na rynku USA. Witryna internetowa polskiej firmy skierowanej na rynek USA nie może jedynie przedstawiać zdjęcia katalogowe produktu, dane techniczne produktu i numeru telefonu do biura firmy w Europie. Optymalnie zbudowana oferta internetowa- strona internetowa produktu skierowana do amerykańskich klientów indywidualnych lub do kontrahentów B2B w USA, to potężne narzędzie biznesowe.

Wybrane elementy sprzedaży internetowej w USA

Sklep internetowy w USA
Sprzedaż internetowa USA

Wybrane elementy które powinny być częścią każdej strony firmowej, sklepu internetowego, strategii biznesowej skierowanej na budowanie sprzedaży internetowej skierowanej na klientów biznesowych B2B w USA lub konsumentów amerykańskich.

1. Zrozumienie prawdziwego problemu klienta amerykańskiego

Wszystkie elementy strony, treści, video, grafika powinny przedstawiać problem, którego rozwiązanie poszukuje Twój potencjalny klient w USA, czy to ten indywidualny, czy też klient B2B. Oferta internetowa powinna opisywać problem potencjalnego amerykańskiego klienta, w jeszcze lepszy sposób niż on byłby w stanie sam to zrobić.

2. Oferta internetowa przekonuje 

Twoja internetowa oferta musi przedstawiać jak produkt lub serwis rozwiązuje problem potencjalnego klienta w USA poszukującego szybkiego rozwiązania w Internecie.

3. Zaufanie do sprzedawcy oferującego produkt w USA

Strona internetowa, jak i sklep internetowy powinny budować zaufanie do produktu, a także do firmy sprzedającej produkt na rynku Stanów Zjednoczonych. Na przykład, produkt sprzedawany internetowo w USA musi posiadać wymagane atesty w USA, a etykieta produktu spełniać wymogi prawa amerykańskiego.

sprzedaż interntowa USA
Elementy sprzedaży internetowej USA

4. Budowanie rozpoznawalności marki na rynku USA

Warto pamiętać, iż najczęściej potencjalny amerykański klient zupełnie nie zna europejskiej marki produktu oferowanej w USA. Dzięki zbudowaniu stronie internetowej produktu pod rynek amerykański i profesjonalnej obecność w mediach społecznościowych typu Facebook lub Instagram, europejska marka będzie coraz częściej rozpoznawalna na rynku amerykańskim.

5. Sprawna komunikacja i bardzo dobra obsługa klienta w USA

W obecnych czasach strona internetowa produktu lub usługi funkcjonuje jako wirtualna platforma do wymiany informacji pomiędzy sprzedawcą, potencjalnym klientem i klientem końcowym. „Całodobowa” obsługa klienta w USA to element który powinien odróżniać twoją ofertę internetową od konkurencji na rynku USA. „Całodobowa” komunikacja oznacza odpowiadanie na zapytania z rynku USA w amerykańskiej strefie czasowej- po godzinie 16-ej czasu środkowoeuropejskiego.

6. Twoja platforma internetowa pracuje dla Ciebie 24/7

Strona internetowa produktu, Twój sklep internetowy w USA, jak i przekazy marketingowe przedstawiane w mediach społecznościowych powinny nieustannie zbierać wartościowe informacje o klientach, potencjalnych klientach w USA. Dzięki informacjom o wadach i zaletach oferowanego  produktu, tzw. „customer feedback”, sprzedawca internetowy może szybko wprowadzić poprawki produktu lub jego ulepszenie. Tego typu informacje są bezcenne i mogą być użyte do dalszego rozwoju działań sprzedawcy internetowego na rynku amerykańskim.

7. Nieustanne inwestowanie w marketing internetowy w USA

Reklama w USA sprzedaż internetowa USA
Inwestycja w reklamę na rynku USA

Wypromowanie nowego produktu na rynku USA oznacza ciągłe inwestowanie w reklamę. Jak i gdzie to zrobić będzie zależne od produktu, a także wybranego segmentu klientów. Jeden z moich klientów prowadzący sklep internetowy wydal ponad 1 milion dolarów na kampanie reklamowe. Dowiedz się więcej na ten temat.

Rozpoczęcie sprzedaży internetowej w USA

Wychodząc naprzeciw potrzebom europejskich klientów pomagam w wykorzystaniu potencjału e-commerce i rozpoczęciu sprzedaży internetowej na rynku USA. Najczęstsze zadania i elementy związane z założeniem i prowadzeniem sklepu internetowego w USA.

  • Stworzenie sklepu internetowego na platformie sprzedażowej w USA.
  • Dostosowanie oferty pod rynek amerykański, jak i regulacje prawne w USA. Na przykład prowadząc sprzedaż suplementów diety w USA, etykieta produktu musi spełniać pewne wymogi prawne.
  • Przygotowanie treści stron, tzw. „content marketing”, gwarantujących wysokie miejsce w wyszukiwarkach.
  • Wprowadzenie systemów marketingowych e-commerce.
  • Stworzenie całodobowego kanału obsługi amerykańskiego klienta.
  • Znalezienie magazynu w USA oferującego usługi logistyczne dla sprzedawców internetowych.
  • Pomoc przy rozpoczęciu sprzedaży na Amazon.com.
  • Zbudowanie struktury biznesowej niezbędnej do prowadzania sprzedaży internetowej w USA. Na przykład do pobieranie amerykańskich podatków od sprzedaży- dowiedz się więcej.

Sprzedaż e-commerce a wiedza praktyczna z rynku USA

Potencjalny amerykański klient B2B skontaktuje się z Twoją firmą w momencie, kiedy sam dokona około 60% decyzji związanej z zakupem produktu lub serwisu. Dlatego dobrze przygotowana strona internetowa firmy, produktu, jest tak ważnym elementem budowania sprzedaży na rynku amerykańskim- szczególnie dla firmy z Polski!

Następny krok w USA: Jeżeli jesteś zainteresowany zbudowaniem poważnej sprzedaży internetowej w USA, porozmawiaj ze mną już teraz tutaj.