Założyciel

Mam na imię Jacek i jestem założycielem firmy Ecomten LLC w Stanach Zjednoczonych. Urodziłem się w Polsce, a po ukończenie szkoły podstawowej i częściowo średniej wyemigrowałem do USA w 1993 roku. Stany Zjednoczone są pięknym krajem z nieograniczonymi możliwościami dla ludzi wierzących, iż w życiu prawie wszystko można osiągnąć poprzez ciężką pracę i posiadanie własnej unikalnej wizji na życie. W Stanach Zjednoczonych rozpoczynałem karierę od podjęcia pracy fizycznej, co jest normalnością tutaj i bardzo dobrą szkołą życia.  Pierwsze lata w Stanach Zjednoczonych wiązały się z pracowaniem fizycznym i ciągła inwestycja edukacje. Ten okres wyrobiły we mnie skruchę i szacunek dla ciężkiej pracy.

W 1999 roku ukończyłem kierunek finanse na Uniwersytecie Rutgers w Stanie New Jersey. Podczas studiów zawsze marzyłem o pracowaniu w firmie private equity i doradzaniu podmiotom wprowadzającym usługi lub produkty na nowe rynki. Niestety w USA nie jest to łatwy cel do osiągnięcia, jeżeli nie posiada się odpowiednich znajomości lub dyplomu z jednej ze szkól Ivy League.  To nie byla pierwsza bariera w Stanach Zjednoczonych która stała na drodze do osiągnięcia mojego następnego celu życiowego. Zawsze marzyłem o edukacji prawnej stąd zdecydowałem się na dalsze studia w Stanach Zjednoczonych.

W roku 2002 ukończyłem Nowojorską Szkołę Prawniczą, gdzie specjalizowałem się w prawie biznesowym. Następne lata w Stanach Zjednoczonych to praca w amerykańskich kancelariach prawnych. W tym momencie udało mi się osiągnąć mój następny życiowy cel- połączenie pasji do pracowania z ludźmi biznesu i mojej wiedzy prawniczej. Podczas jednego projektu z polskim klientem biznesowym zauważyłem, że dużo europejskich firm nie rozumie specyficznych wymagań rynku amerykańskiego, a także nie rozumie jak w prosty i praktyczny sposób rozwijać działalność gospodarczą w USA przy wykorzystaniu e-commerce. W tym momencie narodził się pomysł na otwarcie firmy konsultingowej Ecomten.

W roku 2012 rozpocząłem tworzenie blogu www.eksportusa.com i RynekUSA, na które trafiały polskie firmy  poszukujące informacji związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych i sprzedaży na rynku amerykańskim.  Wielu polskich przedsiębiorców znajduje informacje przedstawiane na blogu za bardzo praktyczne co buduje zaufanie do naszej oferty. Rozwój firmy Ecomten pozwolił na zbudowanie solidnej bazy ciekawych klientów.

Moja pasja w życiu to praca z kreatywnymi ludźmi, którzy mają wizje, odwagę i chcą powalczyć o sprzedaż na rynku amerykańskim poprzez inwestycje w kanał e-commerce. Wolne chwile poświęcam na ciągły rozwój osobisty, tzw. personal development, siatkówkę, narty, tenis i poprawianie własnego rekordu w rwaniu, a także value investing. Pokonywanie nowych barier i wyzwań to cel mojego życia.

Scroll to Top