Założyciel firmy Ecomten

Mam na imię Jacek i urodziłem się w Polsce. Po ukończenie polskiej szkoły podstawowej i częściowo średniej wyemigrowałem do USA w roku 1993. Stany Zjednoczone są pięknym krajem z nieograniczonymi możliwościami dla tych, którzy wieża ze w życiu prawie wszystko można osiągnąć poprzez pracę i posiadanie wizji na życie. USA jest świetną szkołą życia i jest tutaj normalnością rozpocznie spleniania marzeń od pracy fizycznej. W taki sam sposób rozpoczęło się moja historia w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze lata mieszkania w Stanach Zjednoczonych to praca fizyczna i ciągła wizja dalszej edukacji w USA. Taki schemat życiowy wyrabia bardzo ważne cechy charakteru, a także wyrabia skurche kiedy dojdzie się do momentu gdzie posiada się wiedze i umiejętności pozwalające na pracowanie z każdego miejsca na świecie.

W 1999 roku ukończyłem kierunek finanse na Uniwersytecie Rutgers. Podczas studiów zawsze marzyłem o pracowaniu w firmie private equity, niestety w USA nie jest to łatwy cel do osiągnięcia jak nie posiada się odpowiednich znajomości lub dyplomu z Harvardu. Ale nie przeszkodziło mi to w osiągnięciu mojego następnego celu życiowego. Zawsze marzyłem o edukacji prawnej stąd zdecydowałem na dalsze studia w USA. W roku 2002 ukończyłem Nowojorską Szkołę Prawniczą, gdzie specjalizowałem się w prawie biznesowym. Następne lata spędziłem pracując w amerykańskich kancelariach prawnych. W tym momencie udało mi się osiągnąć mój następny życiowy cel- połączenia pasji do pracowania z ludźmi biznesu i wykorzystania wiedzy prawniczej.

Podczas pracy jako prawnik z klientami biznesowym z Polski zauważyłem, że dużo europejskich firm nie rozumie specyficznych wymagań rynku amerykańskiego, a także nie wie jak w prosty i praktyczny sposób rozwijać działalność gospodarczą w USA. I tak narodził się pomysł otwarcia firmy konsultingowej Ecomten LLC. W roku 2012 rozpocząłem tworzenie www.eksportusa.com, który informuje zagranicznych  przedsiębiorców jak rozpocząć i prowadzić działalność gospodarczą w USA. Od 2012 moja firma konsultingowa Ecomten LLC wspiera dużą ilość polskich przedsiębiorców rozpoczynających i prowadzacych działalność gospodarczą na rynku amerykańskim. Jednym z małych sukcesów jest wejście mojego polskiego klienta na platformę Kickstarter, co zapewne będzie jedynie początkiem podbicia rynku amerykańskiego.

Moja pasja w życiu to praca z kreatywnymi ludźmi, którzy mają wizje, odwagę i chcą powalczyć o sprzedaż na rynku amerykańskim. Bardzo interesuje się tematem e-commerce, który w roku 2021 będzie pewnie jedyna szansa dla polskich firm przy wejściu na rynek USA. Wolne chwile poświęcam na ciągły rozwój osobisty, tzw. personal development, siatkówkę, narty, tenis i poprawianie własnego rekordu w rwaniu, a także „value investing” Pokonywanie nowych barier i wyzwań to cel mojego życia.

Jeżeli zainteresowany współpraca na rynku USA, proszę o kontakt.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Lista rynek USA

Jeżeli Twoja firma planuje prowadzenie działalności gospodarczej na rynku USA, wejście na rynek USA w roku 2021 dołącz do mojej prywatnej listy mailingowej,
dzięki czemu będziesz otrzymywać najnowsze informacje praktyczne związane z prowadzeniem działalności gospodarczej na rynku amerykańskim.

Podając swoje dane wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną komunikacji od firmy Ecomten LLC.