Przejdź do treści
Home | Założyciel

Założyciel

Mam na imię Jacek i jestem założycielem firmy Ecomten LLC w Stanach Zjednoczonych. Urodziłem się w Polsce, a po ukończenie szkoły podstawowej i częściowo średniej wyemigrowałem do USA w 1993 roku. Stany Zjednoczone są pięknym krajem z nieograniczonymi możliwościami dla ludzi wierzących, iż w życiu prawie wszystko można osiągnąć poprzez ciężką pracę i posiadanie własnej unikalnej wizji na życie. W Stanach Zjednoczonych rozpoczynałem karierę od podjęcia pracy fizycznej, co jest normalnością tutaj i bardzo dobrą szkołą życia.  Pierwsze lata w Stanach Zjednoczonych wiązały się z pracowaniem fizycznym i ciągła inwestycja edukacje. Ten okres wyrobiły we mnie skruchę i szacunek dla ciężkiej pracy.

W 1999 roku ukończyłem kierunek finanse na Uniwersytecie Rutgers w Stanie New Jersey. Podczas studiów zawsze marzyłem o pracowaniu w firmie private equity i doradzaniu podmiotom wprowadzającym usługi lub produkty na nowe rynki. Niestety w USA nie jest to łatwy cel do osiągnięcia, jeżeli nie posiada się odpowiednich znajomości lub dyplomu z jednej z szkól Ivy League.  To nie była pierwsza bariera w Stanach Zjednoczonych która stała na drodze do osiągnięcia mojego następnego celu życiowego. Marzyłem o edukacji prawnej stąd zdecydowałem się na dalsze studia w Stanach Zjednoczonych.

W roku 2002 ukończyłem Nowojorską Szkołę Prawniczą, gdzie specjalizowałem się w prawie biznesowym. Następne lata w Stanach Zjednoczonych to praca w amerykańskich kancelariach prawnych. W tym momencie udało mi się osiągnąć mój następny życiowy cel- połączenie pasji do pracowania z ludźmi biznesu i mojej wiedzy prawniczej. Podczas jednego projektu z polskim klientem biznesowym zauważyłem, że dużo europejskich firm nie rozumie specyficznych wymagań rynku amerykańskiego, a także nie rozumie jak w prosty i praktyczny sposób rozwijać działalność gospodarczą w USA przy wykorzystaniu e-commerce. W tym momencie narodził się pomysł na otwarcie firmy konsultingowej Ecomten.

W roku 2012 rozpocząłem tworzenie informacyjnego blogu www.eksportusa.com, na który trafiały polskie firmy  poszukujące informacji związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych i sprzedaży na rynku amerykańskim.  Wielu polskich przedsiębiorców uznaje informacje przedstawiane na blogu za bardzo praktyczne, co pozwolił na zbudowanie solidnej bazy ciekawych klientów z Europy.

Moja pasja i cel w życiu to praca z kreatywnymi ludźmi, którzy mają wizje, odwagę i chcą powalczyć o sprzedaż na rynku amerykańskim poprzez użycie kanału e-commerce. Wolne chwile poświęcam na ciągły rozwój osobisty, tzw. personal development, siatkówkę, narty, tenis i poprawianie własnego rekordu w rwaniu, a także value investing. 

Pokonywanie nowych barier i wyzwań to cel mojego życia.