Założyciel firmy Ecomten

Mam na imię Jacek i urodziłem się w Polsce. Po ukończenie polskiej szkoły podstawowej i częściowo średniej wyemigrowałem do USA w roku 1993. Stany Zjednoczone są pięknym krajem z nieograniczonymi możliwościami dla tych, którzy wieża ze w życiu prawie wszystko można osiągnąć poprzez pracę i posiadanie wizji na życie. USA jest świetną szkołą życia i bardzo wielu imigrantów tutaj przyjeżdżających musi zaczynać od pracy fizycznej. Ja także zaczynałem karierę w Stanach Zjednoczonych od pracy fizycznej przez pierwsze lata mieszkania w USA, co według mnie wyrabia bardzo wiele pozytywnych cech charakteru, a także pozwala doceniać jakim błogosławieństwem Bożym jest posiadania wiedzy i umiejętności pozwalających w przyszłości na pracowanie z każdego miejsca na świecie.
W 1999 roku ukończyłem kierunek finanse na Uniwersytecie Rutgers. Po ukończeniu pierwszych studiów marzyłem o pracowaniu w firmie private equity, niestety w USA nie jest to łatwy cel do osiągnięcia jak nie posiada się odpowiednich znajomości lub dyplomu z Harvardu. Ale to nie przeszkodziło mi w osiągnięciu mojego następnego celu. Zawsze marzyłem o edukacji prawnej stąd zdecydowałem na dalsze studia w USA. W roku 2002 ukończyłem Nowojorską Szkołę Prawniczą, gdzie specjalizowałem się w prawie biznesowym. Następne lata spędziłem pracując w amerykańskich kancelariach prawnych. W tym momencie udało mi się osiągnąć mój następny życiowy cel- połączenia pasji do pracowania z ludźmi biznesu i wykorzystania wiedzy prawniczej. Doradzając klientom biznesowym z Europy zauważyłem, że dużo europejskich firm nie rozumie specyficznych wymagań rynku amerykańskiego, a także nie wie jak w prosty i praktyczny sposób rozwijać działalność gospodarczą w USA. I tak narodził się pomysł otwarcia firmy konsultingowej Ecomten LLC. W roku 2012 powstał blog www.eksportusa.com, który informuje polskich przedsiębiorców jak rozpocząć i prowadzić działalność gospodarczą w USA. Od 2012 moja firma konsultingowa Ecomten LLC wspiera dużą ilość polskich przedsiębiorców rozpoczynających działalność gospodarczą na rynku amerykańskim. Jednym z ostatnich sukcesów jest wejście mojego klienta z polskim produktem na platformę Kickstarter, co zapewne będzie jedynie początkiem podbicia rynku amerykańskiego. Moja pasja w życiu to praca z kreatywnymi ludźmi, które mają wizje, odwagę i chcą powalczyć o sprzedaż na rynku amerykańskim. Bardzo interesuje się i rozwijam w kierunku e-commerce, to jedyna przyszłość w roku 2020 dla firm europejskich chcących przetrwać na rynku USA. Wolne chwile poświęcam na ciągły rozwój osobisty, tzw. personal development, siatkówkę, narty, tenis i poprawianie własnego rekordu w rwaniu. Pokonywanie nowych barier i wyzwań to cel mojego życia!

Lista rynek USA

Dołącz do mojej prywatnej listy mailingowej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje praktyczne dotyczące rynku USA, a także promocje na moje usługi na rynku amerykańskim.