Założyciel Ecomten

Mam na imię Jacek i jestem wizjonerem stającym za stworzeniem firmy konsultingowej Ecomten LLC. Urodziłem się w Polsce, po ukończenie szkoły podstawowej i częściowo średniej wyemigrowałem do USA w 1993 roku. Stany Zjednoczone są pięknym krajem z nieograniczonymi możliwościami dla ludzi wierzących, iż w życiu prawie wszystko można osiągnąć poprzez ciężką pracę i posiadanie własnej wizji na życie. Szczególnie w USA jest normalnością, iż imigranci rozpoczynają spełnianie swoich  marzeń od podjęcia pracy fizycznej. W taki sam sposób rozpoczęło się moja historia w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze lata w Stanach Zjednoczonych wiązały się z pracowaniem fizycznym i ciągła edukacja w USA. Taki życiowy doświadczenia wyrobiły we mnie skruchę i szacunek dla ciężkiej pracy.

W 1999 roku ukończyłem kierunek finanse na Uniwersytecie Rutgers w Stanie New Jersey. Podczas studiów zawsze marzyłem o pracowaniu w firmie finansowej private equity, niestety w USA nie jest to łatwy cel do osiągnięcia jeżeli nie posiada się odpowiednich znajomości lub dyplomu z Harvardu. Ale nie przeszkodziło mi to w osiągnięciu mojego następnego celu życiowego. Zawsze marzyłem o edukacji prawnej stąd zdecydowałem się na dalsze studia w Stanach Zjednoczonych. W roku 2002 ukończyłem Nowojorską Szkołę Prawniczą, gdzie specjalizowałem się w prawie biznesowym. Następne lata w USA to praca w amerykańskich kancelariach prawnych. W tym momencie udało mi się osiągnąć mój następny życiowy cel- połączenie pasji do pracowania z ludźmi biznesu i wykorzystania wiedzy prawniczej.

Podczas jednego projektu z polskim klientem biznesowym zauważyłem, że dużo europejskich firm nie rozumie specyficznych wymagań rynku amerykańskiego, a także nie rozumie jak w prosty i praktyczny sposób rozwijać działalność gospodarczą w USA przy wykorzystaniu e-commerce. W tym momencie narodził się pomysł na otwarcie firmy konsultingowej Ecomten. W roku 2012 rozpocząłem tworzenie blogu www.eksportusa.com, który informuje zagranicznych  przedsiębiorców jak rozpocząć i prowadzić działalność gospodarczą w USA. Blog stal się bardzo dobrym narzędziem marketingowym. Wielu przedsiębiorców zaufalo ofercie oferowanej przez Ecomten dzięki praktycznym informacjom znalezionym na blogu eksportusa.com. Od wielu lat firma Ecomten wspiera dużą ilość polskich przedsiębiorców rozpoczynających i prowadzących działalność gospodarczą na rynku amerykańskim. Jednym z małych sukcesów jest wejście mojego polskiego klienta na platformę Kickstarter, co zapewne będzie jedynie początkiem podbicia rynku amerykańskiego.

Moja pasja w życiu to praca z kreatywnymi ludźmi, którzy mają wizje, odwagę i chcą powalczyć o sprzedaż na rynku amerykańskim. Interesuje się tematem e-commerce. Wolne chwile poświęcam na ciągły rozwój osobisty, tzw. personal development, siatkówkę, narty, tenis i poprawianie własnego rekordu w rwaniu, a także value investing. Pokonywanie nowych barier i wyzwań to cel mojego życia.

Lista rynek USA

Jeżeli Twoja firma planuje prowadzenie działalności gospodarczej na rynku USA w roku 2021, dołącz do mojej prywatnej listy mailingowej, dzięki czemu będziesz otrzymywać najnowsze informacje związane z prowadzeniem działalności gospodarczej na rynku USA.

Podając swoje dane wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną komunikacji od firmy Ecomten LLC.