Założyciel

Mam na imię Jacek i jestem wizjonerem stającym za stworzeniem firmy konsultingowej Ecomten LLC. Urodziłem się w Polsce, po ukończenie szkoły podstawowej i częściowo średniej wyemigrowałem do USA w roku 1993. Stany Zjednoczone są pięknym krajem z nieograniczonymi możliwościami dla tych, którzy wieżą, że w życiu prawie wszystko można osiągnąć poprzez ciężką pracę i posiadanie wizji na życie. W USA jest normalnością rozpocznie spieniania marzeń od pracy fizycznej. W taki sam sposób rozpoczęło się moja historia w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze lata mieszkania w Stanach Zjednoczonych to praca fizyczna i ciągła wizja dalszej edukacji w USA. Taki schemat życiowy wyrabia w człowieku skruchę, szacunek dla ciężkiej pracy.

W 1999 roku ukończyłem kierunek finanse na Uniwersytecie Rutgers. Podczas studiów zawsze marzyłem o pracowaniu w firmie finansowej, niestety w USA nie jest to łatwy cel do osiągnięcia jeżeli nie posiada się odpowiednich znajomości lub dyplomu z Harvardu. Ale nie przeszkodziło mi to w osiągnięciu mojego następnego celu życiowego. Zawsze marzyłem o edukacji prawnej stąd zdecydowałem się na dalsze studia w USA. W roku 2002 ukończyłem Nowojorską Szkołę Prawniczą, gdzie specjalizowałem się w prawie biznesowym. Następne lata spędziłem pracując w amerykańskich kancelariach prawnych. W tym momencie udało mi się osiągnąć mój następny życiowy cel- połączenia pasji do pracowania z ludźmi biznesu i wykorzystania wiedzy prawniczej.

Pewnego dnia podczas pracy jako prawnik z polskim klientem biznesowym zauważyłem, że dużo europejskich firm nie rozumie specyficznych wymagań rynku amerykańskiego, a także nie wie jak w prosty i praktyczny sposób rozwijać działalność gospodarczą w USA przy wykorzystaniu e-commerce. I tak narodził się pomysł na otwarcie firmy konsultingowej Ecomten LLC. W roku 2012 rozpocząłem tworzenie strony www.eksportusa.com, która informuje zagranicznych  przedsiębiorców jak rozpocząć i prowadzić działalność gospodarczą w USA. Od 2012 firma Ecomten LLC wspiera dużą ilość polskich przedsiębiorców rozpoczynających i prowadzących działalność gospodarczą na rynku amerykańskim. Jednym z małych sukcesów jest wejście mojego polskiego klienta na platformę Kickstarter, co zapewne będzie jedynie początkiem podbicia rynku amerykańskiego.

Moja pasja w życiu to praca z kreatywnymi ludźmi, którzy mają wizje, odwagę i chcą powalczyć o sprzedaż na rynku amerykańskim. Bardzo interesuje się tematem e-commerce, który w roku 2021 będzie pewnie jedyna szansa dla polskich firm przy wejściu na rynek USA. Wolne chwile poświęcam na ciągły rozwój osobisty, tzw. personal development, siatkówkę, narty, tenis i poprawianie własnego rekordu w rwaniu, a także value investing. Pokonywanie nowych barier i wyzwań to cel mojego życia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Przewiń do góry

Lista rynek USA

Jeżeli Twoja firma planuje prowadzenie działalności gospodarczej na rynku USA w roku 2021, dołącz do mojej prywatnej listy mailingowej,
dzięki czemu będziesz otrzymywać najnowsze informacje związane z prowadzeniem działalności gospodarczej na rynku USA.

Podając swoje dane wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną komunikacji od firmy Ecomten LLC.