Założyciel

Mam na imię Jacek i jestem wizjonerem stającym za stworzeniem firmy konsultingowej Ecomten LLC. Urodziłem się w Polsce, po ukończenie szkoły podstawowej i częściowo średniej wyemigrowałem do USA w roku 1993. Stany Zjednoczone są pięknym krajem z nieograniczonymi możliwościami dla tych, którzy wieżą, że w życiu prawie wszystko można osiągnąć poprzez ciężką pracę i posiadanie wizji na życie. W USA jest normalnością rozpocznie spieniania marzeń od pracy fizycznej. W taki sam sposób rozpoczęło się moja historia w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze lata mieszkania w Stanach Zjednoczonych to praca fizyczna i ciągła wizja dalszej edukacji w USA. Taki schemat życiowy wyrabia w człowieku skruchę, szacunek dla ciężkiej pracy.

W 1999 roku ukończyłem kierunek finanse na Uniwersytecie Rutgers. Podczas studiów zawsze marzyłem o pracowaniu w firmie finansowej, niestety w USA nie jest to łatwy cel do osiągnięcia jeżeli nie posiada się odpowiednich znajomości lub dyplomu z Harvardu. Ale nie przeszkodziło mi to w osiągnięciu mojego następnego celu życiowego. Zawsze marzyłem o edukacji prawnej stąd zdecydowałem się na dalsze studia w USA. W roku 2002 ukończyłem Nowojorską Szkołę Prawniczą, gdzie specjalizowałem się w prawie biznesowym. Następne lata spędziłem pracując w amerykańskich kancelariach prawnych. W tym momencie udało mi się osiągnąć mój następny życiowy cel- połączenia pasji do pracowania z ludźmi biznesu i wykorzystania wiedzy prawniczej.

Pewnego dnia podczas pracy jako prawnik z polskim klientem biznesowym zauważyłem, że dużo europejskich firm nie rozumie specyficznych wymagań rynku amerykańskiego, a także nie wie jak w prosty i praktyczny sposób rozwijać działalność gospodarczą w USA przy wykorzystaniu e-commerce. I tak narodził się pomysł na otwarcie firmy konsultingowej Ecomten LLC. W roku 2012 rozpocząłem tworzenie strony www.eksportusa.com, która informuje zagranicznych  przedsiębiorców jak rozpocząć i prowadzić działalność gospodarczą w USA. Od 2012 firma Ecomten LLC wspiera dużą ilość polskich przedsiębiorców rozpoczynających i prowadzących działalność gospodarczą na rynku amerykańskim. Jednym z małych sukcesów jest wejście mojego polskiego klienta na platformę Kickstarter, co zapewne będzie jedynie początkiem podbicia rynku amerykańskiego.

Moja pasja w życiu to praca z kreatywnymi ludźmi, którzy mają wizje, odwagę i chcą powalczyć o sprzedaż na rynku amerykańskim. Bardzo interesuje się tematem e-commerce, który w roku 2021 będzie pewnie jedyna szansa dla polskich firm przy wejściu na rynek USA. Wolne chwile poświęcam na ciągły rozwój osobisty, tzw. personal development, siatkówkę, narty, tenis i poprawianie własnego rekordu w rwaniu, a także value investing. Pokonywanie nowych barier i wyzwań to cel mojego życia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Lista rynek USA

Jeżeli Twoja firma planuje prowadzenie działalności gospodarczej na rynku USA w roku 2021, dołącz do mojej prywatnej listy mailingowej,
dzięki czemu będziesz otrzymywać najnowsze informacje związane z prowadzeniem działalności gospodarczej na rynku USA.

Podając swoje dane wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną komunikacji od firmy Ecomten LLC.