Rejestracja firmy w Wyoming

rejestracja firmy wyoming
Firma w Wyoming

Bardzo często otrzymuje zapytania od polskich przedsiębiorców o poradę dotyczącą założenia firmy w Wyoming, Nevadzie, lub innym ”egzotycznym” stanie w USA. Dużo polskich startupów, za jedyną opcję prowadzenia działalności gospodarczej na rynku amerykańskim uważa otwarcie spółki w Kalifornii. Ostatni popularny trend promowany przez polskich doradców, to założenie spółki w Wyoming. Sprawdź, o co pytać przed założeniem firmy w USA.

Podczas wstępnej konsultacji z klientem planującym prowadzenie działalności gospodarczej w USA ustalam, dlaczego klient podąża w stronę założenia spółki w Wyoming lub Nevadzie. Czy planowane założenie spółki w Kalifornii jest związane z marzeniem założyciela firmy, żeby zostać następnym Google lub Facebook? Czy głównym celem założenia firmy w Nevadzie jest „optymalizacja podatkowa” i prowadzenie działalność gospodarczej w USA bez płacenie podatków w USA i Polsce? Niestety w większości przypadków są to bardzo błędne konkluzje oparte na braku znajomości amerykańskiego prawa podatkowego, a także braku praktycznego doświadczenia związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie Stanów Zjednoczonych.

Rejestracja firmy w Wyoming a podatki w USA

Temat podatków amerykańskich nie jest łatwy do wyjaśnienie w paru zdaniach, szczególnie iż sytuacja każdego klienta jest inna. Jeżeli ciągle uważasz, że przeczytaniu paru wpisów i porad znalezionych w Internecie, rejestracja firmy w Delaware lub Wyoming jest optymalnym rozwiązaniem dla Twojej firmy, spróbuj odpowiedzieć na następujące pytanie: Jakie będzie końcowe opodatkowanie dochodu Twojej spółki w Wyoming lub Delaware?

Spółka prowadząca działalność gospodarczą w USA może podlegać opodatkowaniu na poziomie spółki- podatkiem dochodowym od osób prawnych, a jej wspólnicy zapłacą podatek dochodowy od osób fizycznych. Spółka w Wyoming może ciągle być zobowiązana do płacenia podatków miejskich, federalnych i stanowych. W przypadku gdy spółka z Wyoming prowadząca działalność w USA nawiąże wieź podatkową, tzw. „nexus”, z innymi amerykańskimi stanami, firma w Wyoming może być także zobowiązana do rozliczania się i płacenia podatków w innych amerykańskich stanach gdzie prowadzi działalność handlową. Dobrym tego przykładem jest następująca sytuacja:

Przedsiębiorca z Polski rejestruje firmę w Wyoming – Firma w Wyoming magazynuje produkty w Nowym Jorku – Firma w Wyoming zatrudnia przedstawiciela handlowego z Teksasu

W powyżej przedstawionym przypadku firma w Wyoming będzie zobowiązana do przygotowania rozliczeń stanowych, płacenia podatków stanowych od dochodu spółki, a także do pobierania i odprowadzania podatków stanowych w stanach Nowy Jork i Teksas. Gdzie i jakie podatki stanowe zapłaci spółka Wyoming i jej udziałowcy będzie zależne od wielu czynników i najczęściej nie może być precyzyjnie określone w początkowej fazie prowadzenia działalności gospodarczej w USA. W niektórych okolicznościach końcowy dochód wygenerowany przez spółkę w Wyoming, może podlegać opodatkowaniu w wysokości do 65%.

Opodatkowanie dochodów z USA i podatek dochodowy od osób fizycznych
Poniższa ilustracja przedstawia szacowane maksymalne podatki stanowe jakie płacą osoby fizyczne, indywidualni wspólnicy którzy są „rezydentami podatkowymi w jednym z amerykańskich stanów. Jak widać z mapki w niektórych stanach w USA, na przykład w Wyoming lub Teksasie, osoba fizyczna zapłaci 0% stanowy podatek dochodowy, gdy przedsiębiorca posiadający spółkę w Kalifornii może być zobowiązany do odprowadzenia stanowego podatku dochodowego nawet w wysokości 13%.

Rjestracja firmy w wyoming a opodatkowanie dochodów z USA
Firmy w Wyoming opodatkowanie dochodów z USA

Temat opodatkowania dochodu wygenerowanego przez spółkę w USA, w której udziałowcem jest osoba fizyczna lub prawna spoza USA nie jest prosty. Nie ryzykuj i nie polegaj na polskich ekspertach podatkowych, a w szczególności na kancelariach, które jedynie oferuje zakładanie papierowych spółek w Wyoming lub Delaware. Zainwestuj we współpracę z moją firmą i wspólnie przygotujemy optymalne rozwiązanie dla Twojej spółki prowadzącej działalność gospodarczą w USA.

Referencje: Biznes w Stanie WyominPodatki stanowe w USA

Rejestracja firmy w Wyoming w celu prowadzenia sprzedaży przez Amazon.com

sprzedaz na amazon firma wyoming
Spółka LLC Wyoming Amazon USA

Twój plan na rynek USA to: rejestracja firmy w Wyoming, wysłanie towaru do magazynu Amazon FBA lub innej firmy w USA oferujące obsługę logistyczną w USA a następnie sprzedaż internetowa w USA? Sprawdź jakiego rodzaju obowiązkom podatkowym w USA będzie musiała zając się firma w Wyoming.