założenie firmy w USA tanio
Firma w USA
Początkowe kroki związany z założeniem firmy w USA są dość szeroko przedstawiane i dyskutowane w Internecie. Pomimo iż każdy indywidualny stan w Stanach Zjednoczonych narzuca swoje specyficzne procedury związane z założeniem firmy w jego stanowym rejestrze spółek, w większości przypadków pierwszy krok w procesie założenia firmy w USA jest zadaniem do wykonania w przeciągu 30 minut. W niektórych stanach polski przedsiębiorca, który rozumie wszystkie konsekwencje prawne, podatkowe i praktyczne związane z założeniem firmy w USA, może podjąć samodzielną próbę założenia firmy w USA poprzez internet i przeprowadzenie dalszej rejestracji swojej działalności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych. Dla przykładu, założenie firmy w USA w stanie Nevada może być zrobione pod tym linkiem https://www.nvsos.gov/sos/businesses. Jeżeli poszukujesz informacji o założeniu firmy w Nowym Jorku możesz uzyskać takie informacje znaleźć pod linkiem: https://www.dos.ny.gov/corps. Wielu agentów oferuje, promuje i zachęca do założenia spółki w „bez podatkowym” stanie Nevada lub Wyoming, nie wyjaśniając dla polskiego przedsiębiorcy wkraczającego na rynek USA konsekwencji prawnych, jak i praktycznych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej lub sprzedaży internetowej w USA poprzez spółkę C-corporation w Nevadzie, lub firmę LLC w Wyoming. 5 ważniejszych zagadnień/ barier, które napotka przedsiębiorca spoza USA prowadzący działalność gospodarczą na rynku amerykańskim poprzez spółkę w Nevadzie lub Wyoming.

Firma w USA a konto bankowe w USA

Kwestia numer jeden, o którą bardzo często pytają polscy przedsiębiorcy planujący założenie firmy w USA i prowadzenie przez taką firmę działalności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych lub sprzedaży internetowej do USA, to jak otworzyć konto bankowe w USA. Dlaczego Twoja firma w USA prowadząca działalność gospodarczą na rynku amerykańskim będzie potrzebować konto firmowe w USA? Konto w banku w USA będzie niezbędne do:

 • Przyjmowania płatności od kontrahentów w USA.
 • Opłacanie lokalnych rachunków i faktur. Na przykład, firma w USA będzie płacić za swoje biuro tutaj.
 • Robienia przelewów bankowych.
 • Wpłacanie weksli bankowych które firma otrzyma od innych firm w USA.
 • Dokonywania operacji internetowych, włącznie z płatnościami Paypal.
 • Pobierania i odprowadzania podatków stanowych w USA, tzw. „sales tax”.

Warto tutaj zaznaczyć iż otwarcie konta bankowego w USA dla firmy w której udziałowcem jest osoba fizyczna z Polski jest utrudnionym zadaniem. Dlatego doradca którego zatrudnisz do założenia firmy w USA powinien bardzo jasno przedstawić dla Ciebie, w jaki sposób Twoja internetowo założona firma w Stanach Zjednoczonych będzie w stanie zalozyc konto bankowe w USA. Twój doradca powinien przygotować i przedstawić dla Ciebie plan działania związany z założeniem konta firmowego w USA. Kompetentny doradca powinien posiadać także najnowszą wiedzę praktyczną w których banku na terenie USA polski udziałowiec nie będzie miał żadnych szans na otwarcie i utrzymanie konta firmowego w USA. Warto tutaj ponownie podkreślić iż  konto bankowe w USA może być zamknięte przez Twój bank w USA i takie konta z udziałowcami zagranicznymi są zamykane przez amerykańskie bankiDowiedz się więcej na temat barier które napotka polski przedsiębiorca przy zakładaniu konta bankowego w USA?

Założenie firmy w USA księgowość i podatki w USA

W przypadku założenia firmy w USA, która będzie generować dochód na terenie Stanów Zjednoczonych, płacenie amerykańskich podatków będzie nieuniknione. Nawet umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską a USA nie zwalnia podmiotu gospodarczego zarejestrowanego w USA od wypełniania swoich obowiązków podatkowych w USA lub płacenia amerykańskich podatków. Twój doradca zakładający dla Ciebie firmę w USA powinien być w stanie nakreślić Tobie następujące kwestie podatkowe w USA.

 • Jakiego rodzaju podatki będzie płacić firma prowadząca działalność gospodarczą w USA jak i jej polscy akcjonariusze?
 • W których amerykańska stanach spółka będzie zobowiązana do składania sprawozdań podatkowych?
 • Gdzie firma w USA będzie odprowadzać amerykańskie podatki stanowe?
 • W jakich przypadkach spółka LLC z polskim udziałowcem musi pobierać podatki od sprzedaży „amerykański VAT„?
 • Kiedy Twoja firma w USA może zapłacić karę podatkową w wysokości 25,000 USD za nie złożenie tylko jednej formy podatkowej w USA?

Założenie spółki w Delaware lub w Wyoming nie oznacza, że taka spółka w USA nie ma obowiązku płacenia podatków w innych amerykańskich stanach gdzie firma prowadzi działalność gospodarczą. Dla przykładu spółka w Delaware posiadająca fizyczny towar w magazynie w stanie New Jersey będzie miała wieź podatkową z stanem New Jersey, co narzuca na spółkę Delaware obowiązek rozliczania się i płacenia podatków w New Jersey. Kto zajmie się prowadzeniem księgowości Twojej firmy prowadzącej działalność gospodarczą we wszystkich 50-ciu stanach USA? W jaki sposób spółka LLC w Delaware lub Twoja C-corp w USA będzie pobierać i odprowadzać podatki stanowe związane ze sprzedażą internetową na rynku amerykańskim, lub przez Amazon FBA? Kto będzie przygotowywać kwartalne rozliczenia podatkowe Twojej spółki w USA?

Ubezpieczenie firmy w USA prowadzącej działalność na terenie USA

Jakiego rodzaju ubezpieczenia powinna posiadać podmiot prowadzący działalność gospodarczą lub sprzedaż internetową w USA? Odpowiedz na to pytanie będzie zależna od branży w której podmiot będzie prowadzić działalność gospodarczą, a także od prawa stanowego i federalnego. Pytanie które warto zadać dla Twojego doradcy który będzie doradzał  firmie w USA to nie tylko jakie ubezpieczenia będą wymagane na rynku USA ale i jak uzyskać polisy ubezpieczeniowe w USA.

Firma w USA a pozwolenie na pracę w USA. Rejestracja spółki w USA nie jest jednoznaczna z uzyskaniem  pozwolenia na pracę w USA. Polski przedsiębiorca, który założył spółkę w Delaware USA, wpłacił spory kapitał zakładowy do amerykańskiej spółki, posiadający amerykańską wizę „biznesową” B-1 ciągle nie posiada prawa do podjęcia pracy na terenie USA. Podobna ograniczenie prawne dotyczy pracowników europejskich pracujących dla firmy w USA. Pracownik polskiej firmy posiadający wizę B1/B2 nie może być po prostu oddelegowany do pracy w USA. Twój doradca zakładający dla Ciebie firmę w USA powinien być w stanie doradzić, w jaki sposób można wykorzystać założenie firmy w USA do uzyskania odpowiednich wizy do USA która pozwoli polskiemu udziałowcowi w firmie w USA, jak i jego pracownikom na legalne przebywanie i pracowanie w USA. Dowiedz się tutaj więcej na temat wizy pracowniczej do USA.

Działalność gospodarcza musi być prowadzona zgodnie z prawem USA. Firma w USA powinna być prowadzić działalność gospodarczą na ternie USA zgodnie z amerykańskim prawem federalnym jak i regulacjami prawnymi w stanie gdzie firma prowadzi działalność gospodarczą. Na przykład, prawo stanowe Nowego Jorku wymaga od spółki LLC z dwoma lub więcej udziałowcami, przygotowania i posiadania umowy operacyjnej spółki LLC. W takim przypadku, Twój doradca będzie musiał posiadać wiedze i uprawnienia do:

 • Przygotowywania uchwał firmy w USA.
 • Stworzenia umowy wewnętrzną spółki w USA.
 • Określenia praw i ograniczeń udziałowców w spółce w USA, jak i menadżerów.

Twoja firma w USA prowadząca działalność gospodarczą w USA, posiada obowiązki rejestrowe, wymogi licencyjne, musi mieć agentów rejestrowych spółki w amerykańskich stanach gdzie prowadzi działalność gospodarczą, i jest zobowiązania do pobierania podatków od sprzedaży w USA.

POSZUKUJESZ DORADCY W USA KTÓRY ROZUMIE PRAKTYCZNE POTRZEBY EUROPEJSKIEJ FIRMY PROWADZĄCEJ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA W USA? DOBRZE TRAFIŁEŚ? DOBRZE TRAFIŁEŚ?

Skutecznie przeprowadzam całą procedurę założenia działalności gospodarczej w USA

Od lat mieszkam w Stanach Zjednoczonych co pozwala mi sprawnie przeprowadzić wszystkie czynności prawno-administracyjne związane z założeniem firmy w USA. Po przeprowadzeniu rejestracji firmy w jednym z amerykańskich stanów, osobiście zajmuję się załatwieniem innych kwestii niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej w USA. Wybrane elementy którymi zajmuje się podczas zakładania działalności w Stanach Zjednoczonych takich jak:

 • Przygotowanie początkowych uchwał firmy w USA.
 • Uzyskanie numeru podatkowego dla firmy w USA.
 • Uzyskanie numer podatkowego ITIN dla polskiego udziałowca.
 • Wsparcie przy otwarciu konta w banku w USA.
 • Przeprowadzenie wymaganych rejestracji stanowych.
 • Uzyskanie certyfikatów upoważniających do pobierania podatków stanowych, tzw. „sales tax”.

Dzięki posiadaniu wiedzy praktycznej dotyczącej założenia firmy w USA, jak i prowadzenia działalności gospodarczej na rynku amerykańskim utworzony przez mnie firma w USA będzie gotowa do prawie natychmiastowego prowadzenia działalności gospodarczej na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Jeżeli lubisz pracować ze sprawnie działającymi doradcami dobrze trafiłeś. W wybranych przypadkach jestem w stanie założyć firmę w USA w przeciągu 1 dnia!

Oferuje długoterminowe wsparcie podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą w USA

Współpraca ze mną nie kończy się na otwarciu papierowej spółki w stanie Nevada lub Wyoming. Założenie firmy w USA jest zwykle początkiem dalszej długoterminowej współpracy z europejską firmą prowadzącą działalność gospodarczą w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ponad 20-letniej obecności na rynku USA posiadam realną wiedzą o zagadnieniach biznesowych, jak i prawnych,które pojawiają się w trakcie budowania działalności gospodarczej na terenie USA. Doradzam i rozwiązuję codzienne kwestie które napotykają firmy działające na rynku USA, między innymi takie jak.

SPRAWDŹ MOJĄ OFERTĘ ZAŁOŻENIA FIRMY W USA

#F...CORONAVIRUS

Wiele firm i pracowników po stronie Polski jak i USA jest lub będzie dotkniętych przez korona wirusa w najbliższym czasie. Dlatego chcę wesprzeć takie firmy które odczują finansowe skutki tego wirusa. Do odwołania oferuję 15% zniżkę na wszystkie moje serwisy. W pierwszym emailu do mnie podaj kod CORONA15.