Założenie firmy w USA 5 kwestii o które powinieneś pytać

Początkowe kroki związany z założeniem firmy w USA są dość szeroko przedstawiane i dyskutowane w Internecie. Pomimo iż każdy indywidualny stan w Stanach Zjednoczonych narzuca swoje specyficzne procedury związane z założeniem firmy w jego stanowym rejestrze spółek, w większości przypadków pierwszy krok w procesie założenia firmy w USA jest zadaniem do wykonania w przeciągu 30 minut. W niektórych stanach polski przedsiębiorca, który rozumie wszystkie konsekwencje prawne, podatkowe i praktyczne związane z założeniem firmy w USA, może podjąć samodzielną próbę założenia firmy w USA poprzez internet i przeprowadzenie dalszej rejestracji swojej działalności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych. Dla przykładu, założenie firmy w USA w stanie Nevada może być zrobione pod tym linkiem https://www.nvsos.gov/sos/businesses. Jeżeli poszukujesz informacji o założeniu firmy w Nowym Jorku możesz uzyskać takie informacje znalezc pod linkiem: https://www.dos.ny.gov/corps.

Wielu agentów oferuje, promuje i zachęca do założenia spółki w „bezpodatkowym” stanie Nevada lub Wyoming, nie wyjaśniając dla polskiego przedsiębiorcy wkraczającego na rynek USA konsekwencji prawnych, jak i praktycznych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej lub sprzedaży internetowej w USA poprzez spółkę C-corporatio w Nevadzie, lub firmę LLC w Wyoming. 5 ważniejszych zagadnień/ barier, które napotka przedsiębiorca spoza USA prowadzący działalność gospodarczą na rynku amerykańskim poprzez spółkę w Nevadzie lub Wyoming.

Firma w USA a konto bankowe w USA

Kwestia numer jeden, o którą bardzo często pytają polscy przedsiębiorcy planujący założenie firmy USA i prowadzenie przez taką firmę działalności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych lub sprzedaży internetowej do USA to zapytanie jak otworzyć konto bankowe w USA. Dlaczego Twoja firma w USA prowadząca działalność gospodarczą na rynku amerykańskim będzie potrzebować konto w amerykańskim banku? Konto firmowe w banku w USA będzie niezbędne do:

 • Przyjmowanie płatności od kontrahentów z USA.
 • Opłacanie lokalnych rachunków i faktur.
 • Robienia przelewów bankowych.
 • Wpłacanie weksli bankowych które firma otrzyma od kontrahentów USA.
 • Dokonywania operacji internetowych, płatności Paypal.
 • Pobierania i odprowadzania podatków stanowych w USA, tzw. sales tax.

Otwarcie konta bankowego w USA dla firmy w USA w której udziałowcem jest osoba fizyczna z Polski jest utrudnionym zadaniem. Dlatego doradca którego zatrudnisz do założenia firmy w USA powinien bardzo jasno przedstawić dla Ciebie, w jaki sposób Twoja internetowo założona firma w Stanach Zjednoczonych otworzy konto bankowe w USA. Doradca który zna ten temat od strony praktycznej powinien przygotować i przedstawić dla Ciebie plan działania związany z założeniem konta firmowego w USA. Kompetentny doradca powinien posiadać także najnowszą wiedzę praktyczną w których banku na terenie USA polski udziałowiec nie będzie miał żadnych szans na otwarcie i utrzymanie konta firmowego w USA. Ponieważ wg. mnie nie można prowadzić działalności w Stanach Zjednoczonych, warto ponownie podkreślić- firmowe konta bankowe w USA mogą być i są zamykane przez amerykańskie bankiDowiedz się więcej na temat barier które napotka polski przedsiębiorca przy zakładaniu konta bankowego w USA?

Założenie firmy w USA księgowość i podatki w USA

W przypadku założenia firmy w USA, która będzie generować dochód na terenie Stanów Zjednoczonych, płacenie amerykańskich podatków będzie nieuniknione. Nawet umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską a USA nie zwalnia spółki zarejestrowanej w USA od wypełniania swoich obowiązków podatkowych w USA lub płacenia amerykańskich podatków. Twój doradca zakładający dla Ciebie firmę w USA powinien być w stanie nakreślić wstępnie następujące kwestie podatkowe w USA.

 • Jakiego rodzaju podatki będzie płacić firma prowadząca działalność gospodarczą w USA jak i jej polscy akcjonariusze?
 • W których amerykańska stanach spółka będzie zobowiązana do składania sprawozdań podatkowych?
 • Gdzie firma w USA będzie odprowadzać amerykańskie podatki stanowe?
 • W jakich przypadkach spółka LLC z polskim udziałowcem musi pobierać podatki od sprzedaży „amerykański VAT„?
 • Kiedy Twoja firma w USA może zapłacić karę podatkową w wysokości 25,000 USD za nie złożenie tylko jednej formy podatkowej w USA?

Samo założenie spółki w Delaware lub w Wyoming nie oznacza, że spółka w USA nie ma obowiązku płacenia podatków w innych stanach gdzie firma prowadzi działalność gospodarczą. Dla przykładu spółka w Delaware posiadająca fizyczny towar w magazynie w stanie New Jersey będzie miała wieź podatkową z stanem New Jersey, co narzuca na spółkę Delaware obowiązek rozliczania się i płacenia podatków w New Jersey. Kto zajmie się prowadzeniem księgowości Twojej firmy prowadzącej działalność gospodarczą we wszystkich 50-ciu stanach USA? W jaki sposób spółka LLC w Delaware lub Twoja C-corp w USA będzie pobierać i odprowadzać podatki stanowe związane ze sprzedażą internetową na rynku amerykańskim, lub przez Amazon FBA? Kto będzie przygotowywać kwartalne rozliczenia podatkowe Twojej spółki w USA?

Ubezpieczenie firmy w USA prowadzącej działalność na terenie USA

Jakiego rodzaju ubezpieczenia musi posiadać amerykańska spółka prowadząca działalność gospodarczą lub sprzedaż internetową w USA? Odpowiedz będzie zależna od branży w której podmiot prowadzi działalność gospodarczą, a także od prawa stanowego i federalnego. Pytanie które warto zadać dla doradcy który będzie doradzał Twojej firmie w USA to nie tylko jakie ubezpieczenia będą wymagane na rynku USA ale i jak uzyskać takie polisy ubezpieczeniowe w USA.

Rejestracja firmy w USA wiza do USA i pozwolenie na pracę w USA
Rejestracja spółki w USA nie jest jednoznaczna z uzyskaniem wymaganego pozwolenia na pracę w Stanach Zjednoczonych. Polski przedsiębiorca, który założył spółkę w Delaware USA, wpłacił spory kapitał zakładowy do amerykańskiej spółki, posiadający amerykańską wizę „biznesową” B-1 nie posiada prawa do podjęcia pracy na terenie USA. Podobna prawo dotyczy pracowników europejskich. Pracownik polskiej firmy posiadający wizę B1/B2 nie może być delegowany do pracy na terenie USA. Twój doradca powinien być w stanie doradzić, w jaki sposób można wykorzystać założenie oddziału firmy w USA, spółki w USA, do uzyskania odpowiednich wiz do USA które pozwolą polskiemu udziałowcowi w spółce w USA, jak i jego pracownikom na legalne przebywanie pracowanie na terenie Stanów Zjednoczonych? Dowiedz się więcej na temat wiz pracowniczych do USA.

Działalność gospodarcza musi być prowadzona zgodnie z amerykańskimi przepisami Firma w USA powinna być prowadzano zgodnie z amerykańskim prawem federalnym jak i regulacjami prawnymi w stanie gdzie firma prowadzi działalność gospodarczą. Na przykład, prawo stanowe Nowego Jorku wymaga od Nowo Jorskiej spółki LLC z dwoma lub więcej udziałowcami, przygotowania i posiadania umowy operacyjnej spółki LLC. W takim przypadku, Twój doradca będzie musiał posiadać wiedze i uprawnienia do:

 • Przygotowywania uchwał firmy w USA.
 • Stworzenia umowy wewnętrzną spółki w USA .
 • Określenia praw i ograniczeń udziałowców w spółce w USA, jak i jej dyrektorów lub menadżerów.

Twoja firma w USA prowadząca działalność gospodarczą w USA posiada obowiązki rejestrowe, wymogi licencyjne, wymóg posiadania agentów rejestrowych spółki w amerykańskich stanach gdzie prowadzi działalność gospodarczą, lub zobowiązania do pobierania podatków od sprzedaży w USA.

POSZUKUJESZ DORADCY W USA KTÓRY ROZUMIE PRAKTYCZNE POTRZEBY EUROPEJSKIEJ FIRMY PROWADZĄCEJ DZIAŁALNOŚĆ W USA? DLACZEGO DOBRZE TRAFIŁEŚ?

Skutecznie przeprowadzam całą procedurę założenia firmy w USA Od lat mieszkam w Stanach Zjednoczonych co pozwala mi sprawnie przeprowadzić wszystkie czynności prawno-administracyjne związane z założeniem firmy w USA w czasie oficjalnych godzin urzędowych. Po przeprowadzeniu rejestracji firmy w jednym z amerykańskich stanów, osobiście zajmuję się załatwieniem innych kwestii niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej w USA. Wybrane elementy którymi zajmuje się podczas zakładania firmy w USA.

 • Przygotowanie początkowych uchwał firmy w USA.
 • Uzyskanie numeru podatkowego dla firmy w USA.
 • Uzyskanie numer podatkowego ITIN dla udziałowca z Polski.
 • Wsparcie przy otwarciu konta w banku w USA.
 • Przeprowadzenie wymaganych rejestracji stanowych.
 • Uzyskanie certyfikatów upoważniających do pobierania podatków stanowych, tzw. „sales tax”.

Dzięki posiadaniu wiedzy praktycznej dotyczącej założenia firmy w USA, jak i prowadzenia działalności gospodarczej na rynku amerykańskim utworzony przez mnie firma w USA będzie gotowa do prawie natychmiastowego prowadzenia działalności gospodarczej na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Jeżeli lubisz pracować ze sprawnie działającymi doradcami dobrze trafiłeś. W wybranych przypadkach jestem w stanie założyć firmę w USA, Twoją działalność gospodarczą w USA w przeciągu 1 dnia!

Oferuje długoterminowe wsparcie europejskich firm prowadzących działalność gospodarczą na rynku USA Współpraca ze mną nie kończy się na otwarciu papierowej spółki w stanie Nevada lub Wyoming. Założenie firmy w USA jest zwykle początkiem dalszej długoterminowej współpracy z europejską firmą prowadzącą działalność gospodarczą w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ponad 18-letniej obecności na rynku amerykańskim posiadam realną wiedzą o zagadnieniach biznesowych, jak i prawnych,które pojawiają się w trakcie budowania działalności gospodarczej na rynku USA. Doradzam i rozwiązuję kwestie które napotykają firmy wkraczający na rynek USA, między innymi takie jak:

MOJA OFERTA ZAŁOŻENIA FIRMY W USA