Gdzie wynająć biuro w USA

Biuro USA
Biuro USA

Na co powinna zwrócić uwagę polska firma przenosząca działalność gospodarczą do USA, jak i polski sprzedawca rozpoczynający sprzedaż internetową na rynku USA, który planuje wynająć biuro dla firmy w Stanach Zjednoczonych. Niektóre amerykańskie stany, na przykład Nevada, Virginia lub Floryda, próbują przyciągnąć na swój teren nowe inwestycje, nowe firmy z Europy i w tym celu oferują zachęty podatkowe lub nieopodatkowanie indywidualnego dochodu osobistego. W większości przypadków oferowane stanowe ulgi podatkowe nie powinny być brane pod uwagę przy wyborze początkowego miejsca na biuro firmy w USA. Na co powinna zwrócić uwagę małą lub średnia polska firma wynajmująca biuro w USA? 

Biuro firmy w USA a klienci

Jednym z najrozsądniejszych czynników, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze miejsca na biuro w USA jest ustalenie gdzie znajdują się obecni lub potencjalni klienci firmy, która będzie prowadzić działalność na rynku Stanów Zjednoczonych. Jeżeli polska firma informatyczna będzie oferować usługi informatyczne skierowane do firm finansowych, większość z nich jest ulokowana w obrębie miasta New York City. W takim przypadku wynajem biura dla oddziału spółki w North Carolina mija się zupełnie z celem. Europejski podmiot prowadzący sprzedaż internetową lub sklep internetowy w USA, powinien rozważać założenie biura w pobliżu portów morskich.

Wysokość wynagrodzeń w USA. Każdy amerykański stan ustala swoją minimalną stawkę godzinową, która nie może być niższa od minimalnej federalnej stawki wynoszącej $7.25 na godzinę. (Aktualizacja ze Stycznia 2017- minimalna stawka godzinowa w NYC wynosi 10.5 USD, tutaj znajduje się link do strony przedstawiającej stawki godzinowej w mieście New York City. Wysoka minimalna stawka godzinowa najczęściej oznacza, iż pracownicy umysłowi, biurowi, także zarabiają wyższe stawki w takim stanie. Dostęp do kadry pracowników w USA. Jeżeli planujesz produkować w USA proste elementy metalowe, znajdziesz olbrzymi ilości pracowników fizycznych w prawie każdym z amerykańskim stanów. Niestety, amerykańskie stany, w których są niskie wynagrodzenia, zwykle nie są atrakcyjne do zamieszkania przez doświadczonych lub dobrze wykształconych pracowników. Większość talentu pracowniczego w USA mieszka w dużych miastach amerykańskich, lub na ich obrzeżach. (Sprawdź listę stanów “przyjaznych” dla biznesu w USA).

Połączenia lotnicze pomiędzy USA i Polska. Otwarcie biura w okolicach Nowego Jorku, Chicago lub Bostonu jest bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem dla spółek z Polski, które będą delegować polskich pracowników do pracy na terenie USA. Takie metropolie oferują mnóstwo bezpośrednich połączeń lotniczych między USA a Polską, a także tańszych połączeń oferowanych przez europejskie linie lotnicze. 

Wysyłka polskich produktów do USA. Polska firma sprzedająca dużą ilością produktów na rynku USA powinna wiedzieć, iż północno-wschodnie wybrzeże Ameryki ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć portów morskich. Do portów w stanach Nowy Jork, New Jersey, Pensylwania kursuje wielu przewoźników morskich z Europy, dzięki czemu można nie tylko sprawnie wysyłać produkty z Polski do USA, ale także wynegocjować konkurencyjne opłaty za przewóz polskich towarów do Stanów Zjednoczonych.

Podatki stanowe w USA. Zerowy lub niski podatek stanowy to tylko jeden z elementów, który powinna rozważyć firma wynajmująca biuro w USA. Firma z Polski, która nawet nie posiada swojej własnej działalności gospodarczej w USA lub fizycznego oddziału w USA, ale posiada nexus podatkowy w jednym z amerykańskich stanów jest zobowiązana do wywiązania się ze stanowych obowiązków podatkowych w takim stan ie. Dla przykładu polska firma prowadząca działalność gospodarczą na terenie USA poprzez swoją spółkę w Delaware, która posiada swoje serwery w mieście NYC posiada wystarczającą więź podatkową, aby zobowiązać ją do płacenia podatków miejskich w NYC, a także odprowadzania podatków stanowych i federalnych.

Biuro firmy w Nowym Jorku czy Kalifornii

Otwarcie biura w Nowym Jorku
Otwarcie biura w Nowym Jorku

Wynajem biura w NYC Czy warto wynająć biuro w NYC lub Silicon Valley? Odpowiedz na to pytanie jest zależna od planów jak i budżetu firmy wkraczającej na rynek amerykański. Wynajem biura spółki w najpopularniejszych miastach USA jest bardzo dużym wydatkiem. Warto dodać, iż wynajem biura w USA dla firmy gdzie udziałowcem jest polski rezydent podatkowy najczęściej wiąże się z wymogiem osobistego poręczenia przez osobę fizyczną, lub zapłaceniem z góry za cały pierwszy rok wynajmu biura w Stanach Zjednoczonych. Koszt wynajmu biura w USA i alternatywa do wynajmu biuro w USA- sprawdź, jakiego rodzaju wydatki wiążą się z wynajmem i utrzymaniem biura firmy w mieście Nowy Jork. Jakie alternatywy istnieją dla polskiej firmy, która potrzebuje uruchomić własne biuro w USA, ale nie chce wydawać tysiące dolarów miesięcznie? W początkowej fazie prowadzenia działalności gospodarczej w USA spółka z Polski powinna rozważyć wynajem wirtualnego biura w USA lub wynajem biura na przedmieściach dużych amerykańskich metropolii.

Shopping Cart
Scroll to Top