Wirtualne biuro firmy w USA

Bardzo dużo spółek amerykańskich, jak i firm europejskich rozpoczyna działalność gospodarczą na rynku amerykańskim od wynajmu wirtualnego adresu biura w gdzie na terenie USA. Co przemawia za użyciem wirtualnego biura w Stanach Zjednoczonych w początkowym okresie budowania biznesu na rynku USA?

Wirtualne biuro w USA

Usługa wirtualne biuro spółki, tzw. „virtual office service” jest to usługą polegająca na wynajmie obsługi biurowej firmy bez konieczności fizycznej obecności przedsiębiorstwa i jego pracowników w danym miejscu.

Dlaczego spółki korzystają z wirtualnego biura firmy w USA?

Rynek amerykański jest olbrzymi. USA to 50 stanów, gdzie przelot z Nowego Jorku do Los Angeles trwa ponad 6 godzin. Dla firm prowadzących dzialalnosc gospodarczą we wszystkich 50 amerykańskich stanach, nie posiadających olbrzymich budżetów wynajem biur nawet na dwóch wybrzeżach staje się dużym comiesięcznym wydatkiem. Wirtualne biuro spółki w USA ulokowane w strategicznie wybranych miejscach na terenie Stanów Zjednoczonych może być szybkim rozwiązaniem takiego problemu, a także służyć do następujących celów.

  • Adres wirtualny biura w USA może być użyty jako rejestrowy adres spółki założonej w Stanach Zjednoczonych.
  • Wirtualny adres w USA pozwoli dokonać wymaganych rejestracji stanowych. Na przykład, jeżeli firma prowadzi działalność gospodarczą w stanie Nowy Jork, firma powinna zarejestrować swoją działalność w Nowo Jorskim Urzędzie Podatkowym zajmującym się firmami działającymi na jego terenie.
  • Wirtualne adres firmy w USA obniża początkowe koszty związane z wynajmem fizycznego biura w USA. Typowy koszt wynajmu nawet małego biura w większych amerykańskich miastach wynosi parę tysięcy dolarów miesięcznie.
  • Dla firmy spoza Stanów Zjednoczonych, wirtualny adres firmy w USA może być wykorzystany do celów marketingowych. Dzięki czemu polska firma i jej oferta rozpoczyna być postrzegana jako globalna marka. Dla przykładu wyobraźmy sobie firmę odzieżową z adresem 199 Park Avenue, New York lub spółkę informatyczną z adresem 1500 Lombard Street, San Francisco.
  • Użycie wirtualnego adresu firmy w USA na stronach internetowych firmy podnosi wiarygodność oferty wśród potencjalnych amerykańskich konsumentów, jak i kontrahentów biznesowych, tzw. B2B.
  • Wirtualny adres firmy w USA może być użyty do rozwiązania początkowych kwestii, które pojawią się podczas sprzedaży internetowej lub prowadzenia sprzedaży przez Amazon.com na rynku amerykańskim.
  • Posiadanie fizycznego adresu firmy na terenie Stanów Zjednoczonych usprawni współpracę z amerykańskimi kontrahentami. Pozwali im płacić wekslami bankowymi które będą przesyłane na wirtualny adres Twoje firmy w USA.
  • Firma obsługująca wirtualne biuro często oferują serwis odbierania połączeń telefonicznych w imieniu Twojej firmy, co podnosi wiarygodność firmy na rynku amerykańskim.
  • Miejsca, gdzie znajdują się wirtualne biuro najczęściej posiadają fizyczne biura i sale konferencyjne, które w razie potrzeby mogą być użyte do przeprowadzania spotkań biznesowych w USA, prowadzenia negocjacji z amerykańskim kontrahentami, delegowania pracownika do tymczasowej pracy na terenie Stanów Zjednoczonych.

Jak widać, wirtualne biuro w USA może być dobrym rozwiązaniem dla firm które prowadzą początkową działalność gospodarczą na rynku USA i które oszczędzone w ten sposób środki mogą mądrze zainwestować w inne projekty na terenie Stanów Zjednoczonych, na przykład znalezienie i zatrudnienie amerykańskiego pracownika lub kampanie marketingowa na rynku USA. Jeżeli Twoje przedsiębiorstwo prowadzi działalność gospodarczą na rynku amerykańskim lub rozważa rozpoczęcie działalności gospodarczej w Nowym Jorku, lub jego okolicach, oferuje pomoc przy wynajmie wirtualnego adresu biura firmy w USA.

Wiedza praktyczna z rynku USA: firma spoza USA która planuje otworzyć konto w banku w USA nie będzie mogla użyc adres wirtualny w USA do takiego celu.