Używanie znaku towarowego na rynku USA

W jaki sposób właściciel znaku towarowegp w USA, który złożył wniosek o ochronę znaku towarowego w USA, w Amerykańskim Urzędzie Patentowym, USPTO, powinien używać swój znak towarowy na rynku USA?

Znak towarowy a prawo w USA

Zgodnie z przepisami prawa USA, konkurencja, jak i konsumenci na rynku amerykańskim powinni być informowani, że dany znak towarowy, logo lub marka produktu są objęte ochroną prawną na terenie Stanów Zjednoczonych. Prawo amerykańskie stanowi, że tego rodzaju informacja powinny być umieszczona w materiałach marketingowych, na stronie internetowej firmy, katalogach lub w dokumentacji firmowej. Umieszczenie odpowiedniego symbolu przy zarejestrowanej marce w USA zwiększa także prestiż danej marki – budzi większą wiarygodność w oczach amerykańskich kontrahentów.

Prawidłowe używanie znaku towarowego w USA

Używanie znaku towarowego w USA

Właściciel znaku towarowego zastrzeżonego na rynku USA powinien „informować” konkurencje, że jego marka jest chroniona w amerykańskim urzędzie patentowym w następujący sposób:

  • Dodając symbol * w pobliżu zastrzeżonego znaku towarowego i opisując w stopce strony internetowej lub katalogu, że dany znak jest znakiem chronionym na terenie USA.
  • Dodając symbol w pobliżu zastrzeżonego znaku towarowego i używać znak wraz z symbolem .
  • Umieszczając ® przy swojej marce w przypadku gdy amerykański znak pomyślnie przeszedł całą procedurę rejestracji w Urzędzie Patentowym Stanów Zjednoczonych.

Więcej informacji na temat rejestracji, ochrony i używaniu amerykańskich znaków towarowych można znaleźć na stronie Amerykańskiego Urzędu Patentowego.

Zastrzeżenie znaku towarowego w USA

Potrzebujesz pomoc przy rejestracji znaku towarowego w USA? Sprawdź jakie opcje posiadasz na rynku Stanów Zjednoczonych.

Lista rynek USA

Dołącz do mojej prywatnej listy mailingowej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje praktyczne dotyczące rynku USA, a także promocje na moje usługi na rynku amerykańskim.