Udział w targach w USA to inwestycja

Czy uczestnictwo w targach w USA jest dobrym sposobem na rozpoczęcie sprzedaży polskiego produktu na rynku amerykańskim? Oczywiście! Czy Twoja firma brała udział w targach w USA i przyniosło to dość marne rezultaty, lub chce zainwestować w uczestnictwo w imprezie handlowej na terenie Stanów Zjednoczonych, a nie wie jak zrobić to mądrze? W obu przypadkach moje wieloletnie doświadczenie z rynku USA będzie pomocne. Gdzie polskie firmy planujące eksport na rynek USA popełniają błędy w przygotowaniach się do targów w USA lub podczas uczestnictwa w amerykańskich imprezach handlowych? 

  • Wybór imprezy handlowej w USA.
  • Brak wiarygodności na rynku USA.
  • Niewystarczająca inwestycja w marketing.
  • Brak amerykańskiego przedstawiciela handlowego.

Wybór targów na terenie USA. Udział w największych targach w USA nie zawsze przyniesie największe zwroty inwestycji dla firmy z Polski. W USA bardzo często odbywają się małe lokalne imprezy handlowe, gdzie łatwiej jest zbudować relacje biznesowe z osobami w branży. Przed przyjazdem do USA i wydaniem dużych środków na „największe” targi w USA warto dokonać wstępnego rozpoznania w branży i ustalić odpowiednią imprezę handlową dla polskiej firmy na terenie USA.

Wiarygodność oferty i firmy sprzedającej w USA. W obecnych czasach Internetu, sprzedaży internetowej, e-commerce i dostępu do informacji większość potencjalnych kontrahentów, którzy będą uczestniczyć w targach na terenie USA, tzw. „buyers”, sprawdza oferty wystawiającego przed przybyciem na targi. Jeżeli oferta polskiej firmy nie jest jasna lub polski produkt nie jest dostosowana do wymogów rynku USA, taka oferta nie ściągnie potencjalnych klientów do Twojego stoiska podczas targów w Stanach Zjednoczonych. Sprawdź jak wygląda oferta Twojej firmy w języku angielskim odwiedzając stronę internetowa Twojej firmy na urządzeniu mobilnym.

Marketing i materiały promocyjne na rynek USA. Rynek w USA ma swoje specyficzne wymagania. Polska firma nie powinna używać materiałów promocyjnych przygotowanych na rynek europejski. Brak informacji kontaktowych w na terytorium USA odstrasza! Polska firma musi zainwestować w marketing na rynek amerykański, włącznie z przygotować materiałów marketingowych pod rynek amerykański.

Przedstawiciel handlowy w USA= realna wiedza o rynku USA. Jednym z efektowniejszych sposobów na efektywne wykorzystanie targów w USA jest dotarcie do ludzi z branż, w której polska firma chce prowadzić działalność gospodarczą na rynku USA. Kluczem do sukcesu dla firmy wkraczających na rynek amerykański, jest znalezienie i zaproszenie na targi przedstawicieli handlowych z kontaktami w Twojej branży. Polska firma, która nie posiada własnego przedstawiciela handlowego w USA ma bardzo niskie szanse na dotarcie do odpowiednich ludzi na rynku USA.

Lista rynek USA

Jeżeli Twoja firma planuje prowadzenie działalności gospodarczej na rynku USA w roku 2021, dołącz do mojej prywatnej listy mailingowej, dzięki czemu będziesz otrzymywać najnowsze informacje związane z prowadzeniem działalności gospodarczej na rynku USA.

Podając swoje dane wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną komunikacji od firmy Ecomten LLC.