Wysyłka do Amazon FBA w USA

Sprzedaż na Amazon USA jest bardzo kuszącym kanałem sprzedaży dla wielu polskich producentów. Dlaczego? Ponieważ sprzedaż detaliczna przez Amazon.com to jak sprzedaż przez jeden olbrzymi sklep detaliczny, do którego 24 godzin na dobę przychodzi ponad 200 milionów potencjalnych amerykańskich konsumentów, z czego w roku 2020 ponad 110 milionów z nich posiada rachunek „prime account” co zachęca ich do robienia zakupów ze względu pozwala darmowe przesyłki na terenie Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo przeciętny właściciel konta prime wydaje ponad 1400 dolarów rocznie na zakupy na Amazon.

wysylka do amazon fba w usa
Wysylka do amazon fba w usa

Sprzedaż na Amazon i wysyłka towaru do USA

Potencjał na zbudowanie poważnej sprzedaży internetowej na rynku USA jest olbrzymi. Polscy sprzedawcy, którzy chcą prowadzić sprzedaż na Amazon USA muszą rozwiązać wiele kwestii, które są specyficzne dla rynku USA. Jedna z nich jest sprawna wysyłka towaru do USA, docelowo do Amazon FBA. Jakie opcje logistyczne posiada polski sprzedawca, który chcą sprzedawać polskie produkty na Amazon.com? Polski sprzedawca na Amazon.com może wysłać towar oferowany na Amazon USA do własnego magazynu na terenie USA lub centrum dystrybucji Amazon, tzw. „Amazon FBA”.

Scenariusz wysyłki towaru oferowanego na Amazon.com z własnego magazynu w USA jest raczej prosty. Tutaj warto zaznaczyć iz na wiosnę 2020 roku ta opcja dała olbrzymią przewagę dla zewnętrznych sprzedawców Amazon, gdy Amazon zablokował ich wysyłki towaru z magazynów Amazon FBA. Jeżeli Twoja firma nie posiada jeszcze własnej powierzchni magazynowej w USA, a rozważa taką opcję, powinieneś przeczytać mój post na temat co warto wiedzieć o wynajmie powierzchni magazynowej w USA. Oferuje pomoc przy znalezieniu i wynajmie magazynu w USA. Rozważmy drugą opcję, gdzie produkt zakupiony przez amerykańskiego konsumenta będzie wysłany z magazynu obsługiwanego przez Amazon, Amazon FBA lub tzw. „fulfillment by Amazon„.

Amazon FBA co to jest

amazon fba usa
Amazon FBA USA

Typowe korzystanie z usług Amazon FBA w USA wygląda następująco. Polski sprzedawca na Amazon.com wysyla towar do USA  do wskazanego magazynu firmy Amazon na terenie Stanów Zjednoczonych. Z takiego magazynu Amazon w USA, na przykład Amazon #1, produkty mogą być rozprowadzany przez firmę Amazon do innych magazynów Amazon FBA, na przykład magazyn #10, #2, #34 itp., które są rozmieszczone na terenie prawie całych Stanów Zjednoczonych. Warto zaznaczyć, że w pod koniec 2019 roku firma Amazon posiadała już 75 center wysyłkowych, Amazon FBA, fullifliment centers. Dlaczego jest to tak istotna informacje dla polskiego sprzedawcy na Amazon.com używającego serwis Amazon FBA? Ponieważ magazynowanie produktów sprzedawanych na amazon.com w więcej niż w jednym amerykańskim stanie może kreować więź podatkowa, tzw. „nexus”, i narzucać na polskiego sprzedawce na amazon.com obowiązki naliczania i rozliczania się z podatków stanowych. Więcej informacji o kwestii więzi podatkowej i stanowych obowiązkach podatkowych http://bit.ly/2oQY26v

Sprzedawanie w modelu biznesowym opartym na Amazon FBA, oznacz iż w momencie gdy konsument w USA dokona zakupu na stronie Amazon.com, wybrany magazyn Amazon zorganizują przesyłkę produktu do takiego klienta końcowego i pobierze opłaty za wykonaną usługę logistyczną na terenie Stanów Zjednoczonych. Brzmi jasno i prosto. Tutaj wkraczamy w następną ważną kwestię biznesową, która powinna być przemyślana przez każdego sprzedawcę na Amazon.com. Jakiego rodzaju opłaty będzie pobierać Amazon za obsługę logistyczną w USA, czyli za przesyłanie polskiego produktu do amerykańskiego konsumenta? Koszt usług logistycznych naliczanych przez Amazon FBA polski sprzedawca może oszacować używając link: http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html/?nodeId=200242660

Kwestia opłat za wysyłki przez Amazon, jest istotna do przygotowania strategii sprzedaży na Amazon. Każdy poważny sprzedawca na Amazon USA powinien przygotować wstępne zestawienie jak wyglądają opląty logistyczne Amazon gdy zestawimy je z marżami produktów sprzedawanych na Amazon USA. Sprzedaż na Amazon produktów nisko marżowych, oznacza wypracowanie zerowego zysku w przypadku gdy opłaty naliczane za przesyłki przez firmę Amazon będą przewyższać niskie marże zarabiane na sprzedawanym produkcie. Stad, polski produkt sprzedawany na Amazon.com musi być produktem z bardzo wysoką marżą.

Firma wysyłkowa USA

Reasumując, zanim rozpoczniesz sprzedaż na Amazon.com, używając Amazon FBA, warto dobrze zapoznać się z kosztami wysyłek towaru oferowanego na Amazon FBA i zestawieniem ich z marżami, które przyniosą produkty sprzedawane na Amazon USA. Przed nami najlepszy okres sprzedaży w USA, ale w okresie COVID-19 warto pamiętać, iż towar wysłany do USA, magazynów Amazon FBA może być zablokowany podczas kolejnej fali.

Głębsza dyskusja o naliczaniu i pobieraniu podatków stanowych w US, „sales tax usa”, związanych z prowadzeniem sprzedaży na Amazon.com znajdziesz tutaj. Sprawdź także inne kwestie, o których powinien wiedzieć zagraniczny sprzedawca na Amazon.

Lista rynek USA

Dołącz do mojej prywatnej listy mailingowej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje praktyczne dotyczące rynku USA, a także promocje na moje usługi na rynku amerykańskim.