Dlaczego założyć sklep internetowy w USA

Rozpoczęcie sprzedaży na rynku USA za pośrednictwem sklepu internetowego w USA jest bardzo obiecującym rozwiązaniem dla wielu polskich firm. Szczególnie w branżach niszowych, w których jedyną konkurencje stanowią małe biznesy z USA, firma spoza Stanów Zjednoczonych posiada spore szanse na zbudowanie sprzedaży internetowej na rynku amerykańskim. Dlaczego? Ponieważ niewielkie amerykańskie biznesy, tzw. „small business”, nie do końca wykorzystują potencjał sprzedaży internetowej i szybkiego zbudowania potencjalnych klientów i ambasadorów produktu przy użyciu mediów społecznościowych. Niestety, aby konkurować nawet z małymi amerykańskimi firmami, nie wystarczy przetłumaczyć stronę internetową produktu z języka polskiego na język angielski. Założenie sklepu internetowego w USA, przez który można sprzedawać europejskie produkty na rynku amerykańskim wymaga zrozumienia wymgan rynku w USA, kreatywności i kapitału. Podczas budowania sklepu internetowego w USA, skierowanego do amerykańskich konsumentów, warto zwrócić między innymi zwrócić uwagę na lokalizacje infrastruktury biznesowej sklepu internetowego, marketing treści i kwestie przyjmowania płatności z rynku amerykańskiego.

Lokalizacja serwera dla sklep internetowego w USA

Bardzo ważnym aspektem podczas tworzenia sklepu internetowego w USA jest lokalizacja serwera, na którym będzie ulokowana strona internetowa produktu, jak i sklep internetowy. Strony internetowe korzystające z usług hostingowych w Polsce mogą bardzo wolno lądować się na komputerach w USA, a w szczególności na urządzeniach mobilnych amerykańskich konsumentów.

sklep internetowy w USA
Sklep internetowy w USA

Szybkość lądowania się strony jest bardzo ważnym elementem sprzedaży internetowej  na rynku w USA- amerykanie podejmuje większość decyzji o zakupie danego produkt, używając urządzeń mobilnych. Stad mobilność oferty internetowej jest bardzo ważnym aspektem sprzedaży internetowej do USA.

Sam sprawdź jak wygląda Twoja oferta na 5 calowym telefonie? Jak długo ląduje się video pokazujące zalety polskiego produktu? Potencjalny konsument odwiedzający wolną stronę internetową pomyśli 2 razy, zanim „zaryzykuje” kupienia produktu przez sklep internetowy, którego strona zawiesza się na jego telefonie komórkowym? Sprzedawca spoza USA prowadzący sprzedaż internetowa do UsA powinien cały czas pamiętać o fakcie, że klient amerykański jest przyzwyczajony do bezproblemowego korzystania z telefonu i wykorzystania telefonu do szybkiego rozwiązania swojego problemu na przykład przez sprawny zakup produktu przez Internet.

Sklep internetowy w USA a przyjmowania płatności z USA

Następny ważny aspekt sprzedaży internetowej w Stanach Zjednoczonych to przyjmowanie płatności za produkty, które będą zakupiony przez amerykańskich konsumentów. Niestety, strona internetowa, która nie będzie oferować opcji płacenia amerykańskimi kartami kredytowymi będzie traciła bardzo dużą ilość potencjalnych klientow na rynku amerykańskim.

przyjmowania płatności w USA
Przyjmowanie płatności sklep internetowy w USA

W celu integracji systemu płatności amerykańskimi kartami kredytowymi wymagane jest posiadanie konta bankowego w USA. Czy Twoja firma posiada konto bankowe w USA? Dowiedz się tutaj o wymogach związanych z otwarciem konta bankowego w USA. Rozważasz rozwiazanie kwestii przyjmowania platnosci konsumentow w USA poprzez Paypal? Musisz być gotowy na opłaty PayPal, prowizje bankowe i niekorzystne kurs walu które będą kosztować Twoja firmę nawet do 10%.

Tworzenie stron sklepu internetowego w USA

Po pierwsze strona informacyjna produkty sprzedawanego na rynku USA musi zawierać dobrze napisane treści – co oznacza treści przygotowane przez osobę, której językiem ojczystym jest język angielski (nie brytyjski). Bardzo często spotykam się z przypadkami gdzie polski sprzedawca tłumaczy swoje tektsy strony internetowe, korzystając ze znajomych „tłumaczy” z Polski. Tak jest to tanie rozwiązanie, ale w rzeczywistości jest to kosztowny błąd, ponieważ amatorsko przygotowane treści sklepu internetowego odstraszają potencjalnych konsumentów w Stanach Zjednoczonych. Treści takich stron przygotowanych w Europie zawierają błędy stylistyczne, a do tego często pomijają realia kulturowe lub specyficzne wymogi branżowe w USA. Potencjalny klient amerykański, odwiedzając taki sklep internetowy w USA czy też strony informacyjne o sprzedawanym produkcie, od razu zaczyna głębiej zastanawiać się, czy powinien dokonać zakupu oferowanego produktu. Pojawiają się podejrzenia co do lokalizacji produktu, jak długo zajmie przesyłka zakupionego produktu z kraju, który znajduje się gdzieś w Europie? Co będzie z reklamacją zakupionego produktu? Kto będzie miał dostęp do karty kredytowej w USA, która zostania użyta do zakupu internetowego? Warto pamiętać o głównej roli stron internetowych związanych z Twoim sklepem internetowym w USA oferującym nie rozpoznawalna markę na rynku Stanów Zjednoczonych! Jest to budowanie zaufania do sprzedającego, a w szczególności do sprzedawcy spoza USA!  Sprawdź, w jaki sposób buduje się wiarygodność firmy na rynku amerykańskim http://bit.ly/2qHRvOK

Raport który przygotowałem dla polskiego producenta wysokiej jakości produktów sprzedawanych na rynku USA, który przed zgłoszeniem się do mojej mnie od parunastu miesięcy oferował swoje produkty konsumentom amerykańskim. Dzięki kilku sugestiom przedstawionym w moim raporcie klienta sklep internetowy przestał tracić potencjalnych klientów w USA. Link do raportu.

Jak możesz zwiększyć Twoja sprzedaż internetową na rynku USA?

Napisz do mnie i zamów biznesowy audyt Twojej oferty internetowej na rynek USA. Sprawdzę Twoją ofertę internetową, a wnioski i propozycje zmian zamieszczę w raporcie, który przedstawi Ci 5 kroków, dzięki którym skutecznie zwiększysz szanse na sprzedaż i zdobycie klientów w USA.

Pictures: Pixabay