Przejdź do treści
Home | Targi w USA bez strategii

Targi w USA bez strategii

    sprzedaż na amazon.com

    Udział w targach w USA bez przygotowania to recepta na klęskę

    Pokazanie polskiego produktu na targach w Stanach Zjednoczonych to bardzo dobra okazja, by promować polską markę na rynku amerykańskim i budować początkowe relacje z potencjalnymi partnerami w USA. Warto zaznaczyć, że podczas uczestnictwa w imprezie handlowej na terenie Stanów Zjednoczonych zagraniczna firma buduje zaufanie z potencjalnymi partnerami na rynku amerykańskim.

    Budowanie zaufania podczas imprez handlowych w USA

    Proces budowania zaufania w oczach amerykańskich partnerów wymaga przygotowania strategii działania przed samą imprezą handlową, jak i podczas amerykańskich targów. Niektóre elementy strategii na targi w USA są proste do przygotowania. Inne wymagają inwestycji czasu, pieniędzy i zatrudnienia amerykańskich specjalistów. Oto lista podstawach kwestii, które powinny być ujęte w takiej strategii:

    • Czy zagraniczna firma posiada osobę kontaktową w USA lub przedstawiciela handlowego w Stanach Zjednoczony? Nie każdy potencjalny kontrahent z USA będzie chętnie dzwonił do centrali firmy w Polsce w celu umówienia się na spotkanie podczas imprezy handlowej.
    • Czy opis oferowanego produktu jest na tyle ciekawy i unikalny, że po jego przeczytaniu potencjalny partner amerykański nie będzie mógł oprzeć się i nie zatrzymać się przy stoisku polskiej firmy? Czy raczej oferta z Polski  zginie w szerokim polu pełnym konkurencji?
    • Zagraniczna firma, która jest nierozpoznawalna na rynku amerykańskim nie może liczyć na cud i zakładać, iż każdy potencjalny partner, buyer, podejdzie do jej stoiska i zainteresuje się polską ofertą. Lista potencjalnych partnerów w USA powinna być przygotowana przed targami, a każdy z potencjalnych klientów powinien otrzymać osobiste zaproszenie na spotkanie z wystawiającym, ustalone na konkretną godzinę i dzień. Amerykanie lubią robić interesy w jak najbardziej efektowny sposób.
    • Jak wyglądają broszury produktów skierowanych na rynek amerykański? Czy są zwięzłe i na temat i czy nie ma w nich błędów i czy nie są napisane przez osobę, która używa języka brytyjskiego?
    • Jak duża i profesjonalna będzie obsługa podczas imprezy targowej w USA? W dwie osoby niewiele zdziałamy podczas większych targów w Stanach Zjednoczonych. Czy w czasie targów w USA będą obecni właściciele firmy lub inne osoby, które będę mógłby podjąć poważne i szybkie decyzje, tzw. decision makers?
    • Czy posiadamy w ofercie nowe, innowacyjne, produkty na rynek amerykański? Innowacja jest kluczowym element marketingowym przyciągającym amerykańskich partnerów do stoiska nieznanego wystawcy spoza Stanów Zjednoczonych.
    • W których imprezach towarzyszących powinna uczestniczyć firma wystawiająca spoza Stanów Zjednoczonych? Podczas takich imprez będzie odbywać się dalsza część networkingu, czyli budowania relacji z ludźmi w Stanach Zjednoczonych. W USA robi się interesy, z których ludźmi się osobiście zna i lubi.
    • Których ważnych partnerów, jak i potencjalnych klientów zaprosimy na kolację podczas imprezy handlowej w USA?

    Sam przyjazd polskiej firmy na targi w USA to za mało

    Skutecznie uczestnictwo w imprezie handlowej na terenie USA nie jest tak proste, jak może się wydawać dla firm europejskich. Nie wystarczy spakować dobrze wyglądające produkty, wynająć stanowisko targowe i jedynie pojawić się na imprezie handlowej w Nowym Jorku lub w Las Vegas. Skuteczne uczestnictwo w targach amerykańskich wymaga opracowania strategii działania na rynek USA i współpracy wielu osób. Owoce tej pracy będą wartościową inwestycją na rynku amerykańskim, dzięki której firma z Polski będzie mogła nawiązać wieloletnią współpracę z partnerami biznesowymi w Stanach Zjednoczonych.