sprzedaż na amazon.com

Targi w USA bez strategii

Targi w USA bez strategii

Udział w targach w USA bez przygotowania to recepta na klęskę

Pokazanie polskiego produktu wysokiej jakości na targach w Stanach Zjednoczonych to bardzo dobra okazja, by promować polską markę na rynku amerykańskim i budować początkowe relacje z potencjalnymi kontrahentami w USA. Warto wiedzieć, że podczas uczestnictwa w imprezie handlowej na terenie USA budujemy element, który jest bardzo ważny w Stanach Zjednoczonych- zaufanie pomiędzy sprzedającym z Polski a potencjalnym partnerem na rynku amerykańskim.

Budowanie zaufania podczas imprez handlowych w USA

Jak najlepiej wykorzystać spotkania podczas targów do budowanie zaufania w oczach nowego amerykańskiego partnera biznesowego? Przygotowując strategię działania przed samą imprezą handlową w USA, jak i podczas amerykańskich targów. Niektóre elementy strategii na targi w USA są proste- chociaż nie zawsze skrupulatnie wykonywane. Inne wymagają inwestycji czasu, pieniędzy i zatrudnienia amerykańskich specjalistów. Oto lista podstawach kwestii:

  • Czy polskie produkt są dokładnie opisane w katalogu polskiej firmy wystawiających na imprezie handlowej w USA? Spotkałem się z przypadkiem gdzie pracownik polskiego producenta umieścił ofertę w złej kategorii produktów.
  • Czy producent z Polski posiada numer firmowy w USA, osobę kontaktową w  USA lub przedstawiciela handlowego w Stanach Zjednoczony? Nie każdy potencjalny kontrahent z USA będzie chętnie dzwonił do centrali firmy w Polsce w celu umówienia się na spotkanie podczas imprezy handlowej.
  • Czy opis oferowanego produktu jest na tyle ciekawy i unikalny, że po jego przeczytaniu potencjalny partner amerykański nie będzie mógł się oprzeć i zatrzyma się przy stoisku polskiej firmy? Czy raczej oferta z Polski  zginie w szerokim polu pełnym konkurencji?
  • Firm wkraczająca na rynek amerykański nie może liczyć na to, że wydarzy się cud i każdy potencjalny klient podejdzie do jej stoiska i zainteresuje się polską ofertą. Lista potencjalnych klientów w USA powinna być przygotowana przed targami w USA, a każdy z potencjalnych klientów powinien otrzymać osobiste zaproszenie na spotkanie z wystawiającym, ustalone na konkretną godzinę i dzień. Amerykanie lubią robić interesy w jak najbardziej efektowny sposób.
  • Jak wyglądają broszury produktów skierowanych na rynek amerykański? Czy są zwięzłe i na temat i czy nie ma w nich błędów?
  • Czy polska firma zna realia i wymogi rynku amerykańskiego? Czy potencjalny amerykański klient zaskoczy producenta z Polski pytaniem o posiadanie amerykańskiego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, stanowych rejestracji lub federalnych pozwoleń, czy raczej Polski sprzedawca zaskoczy amerykańskiego klienta gotowością do negocjowania konkretnej umowy już podczas targów? Warto podkreślić to ponownie- Amerykanie lubią konkretnie i szybko działać. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach na rynku amerykańskim: http://bit.ly/2qORs22
  • Jak duża i profesjonalan będzie obsługa podczas imprezy targowej w USA? W dwie osoby niewiele zdziałamy podczas większych targów w Stanach Zjednoczonych. Czy w czasie targów w USA będą obecni właściciele firmy lub inne osoby, które będę mógłby podjąć poważne i szybkie decyzje, tzw. decison makers?
  • Czy jako producent Europejski posiadamy nowe produkty na rynek amerykański? Produkt, którego nie oferuje żaden z konkurentów na rynku amerykańskim? Innowacja jest kluczowym element marketingowym przyciągającym amerykańskich partnerów do stoiska nieznanego wystawcy zagranicznego.
  • W których imprezach towarzyszących powinna uczestniczyć firma spoza USA? W czasie takich imprez będzie odbywać się dalsza część networkingu, czyli budowania relacji z ludźmi w Stanach Zjednoczonych. W USA robi się interesy, z których ludźmi się osobiście zna i lubi.
  • Których ważnych klientów, jak i potencjalnych klientów zaprosimy na kolację podczas imprezy handlowej w USA?

Sam przyjazd polskiej firmy na targi w USA to za mało w 2021

Skutecznie uczestnictwo w imprezie handlowej na terenie USA nie jest tak proste jak może się wydawać dla firm europejskich. Nie wystarczy spakować dobrze wyglądające produkty, wynająć stanowisko targowe i jedynie pojawić się na imprezie handlowej w Nowym Jorku lub w Las Vegas. Skuteczne uczestnictwo w targach amerykańskich wymaga opracowania strategii działania na rynek USA i współpracy wielu osób. Owoce tej pracy będą wartościową inwestycją na rynku amerykańskim, dzięki której firma z Polski będzie mogla nawiązać wieloletnią współpracę z partnerami biznesowymi w Stanach Zjednoczonych.