Często spotykaną kwestią praktyczną przy współpracy z firmami z Polski jest różnica czasowa, która utrudnia efektywną współpracę i koordynację zadań pomiędzy ludźmi z dwóch kontynentów. Rozwiązaniem tej kwestii jest użycie jednej z platform do koordynacji zadań między członkami zespołu, tzw. projekt management tool:

projektusa

projekty w USA Basecamp

projekty w USA Trello

Dlaczego warto używać programu do zarządzania projektem? Użycie jednej z powyższych platform pozwala wszystkim członkom projektu:

  • Ustalać cele biznesowe i związane z tym zadania w chmurze – w ten sposób wszyscy wiedzą, co trzeba zrobić, aby zbliżać się do wyznaczonego celu,
  • komunikować się przez zostawianie wiadomości na tablicy zadań – writeboard ma ogromną przewagę nad wymianą kilkunastu e-maili pomiędzy ludźmi, którzy nawet nie są odpowiedzialni za konkretne zadanie,
  • przechowywać ważne dokumenty i pliki w jednym centralnym miejscu dostępnym dla wszystkich pracujących w danym projekcie.

Dlaczego używam platformy Basecamp do projektów w USA?

Użycie programu Basecamp pozwala uniknąć niepotrzebnych rozmów telefonicznych i wysyłania e-mali pomiędzy członkami zespołu w Polsce i USA, które nie są czytane przez większość osób uczestniczących w projekcie.