Polskie produkty w USA

Firma prowadzące działalność gospodarczą na rynku USA rozumie jak ważnym elementem zwiększania sprzedaży jest systematyczne wprowadzenie nowych produktów na rynek amerykański. Po pierwsze, firma, która nie pracuje na nowym produktem na rynek USA bardzo wiele traci. Sprzedawcy firmowi, którzy sprzedają ten sam produkt od lat widzą braki, funkcje, wymogi, o które pytają konsumenci kupujący produkt. To bezcenna wiedza. Zawsze istnieje grupa pracowników, która posiada wizje na nowy, lepszy produkt, ale gdy nie ma wsparcie na górze firmy, wśród właścicieli firmy. Taki niezauważony zapal bardzo szybko wypala się, lub przenosi się do konkurencyjnej firmy doceniającej ludzi z wizją na przyszłość. Nowy polski produkt przygotowany pod rynek amerykański jest wyzwaniem dla polskich pracowników jak i dla właściciela firmy. Na początek trzeba zainwestować w samo stworzenie polskiego produktu na rynek USA, dostosowanie produktu do wymogów rynku amerykańskiego podczas gdy nie ma gwarancji, że polski produkt w USA będzie dobrze sprzedawać się tutaj.
polski produkt w usa

Okres 2020-2021 szansą dla polskich produktów na rynku USA

W jaki sposób podnieść szanse polskiego produktu na rynku amerykańskim w roku 2020?

  • Warto zacząć do wstępnego zbadania rynku amerykańskiego. Polska firma, która myśli, że od razu będzie sprzedawać na terenie wszystkich 50 stanów lub będzie konkurować z firmami już obecnymi na tutejszym rynku, jest w wielkim błędzie. Wyjątkiem może być przypadek, gdy polska firma posiada milionowy budżet na rynek amerykański.
  • W USA jest takie powiedzenie ”…riches are in niches”, czyli polska firma powinna znaleźć własną niszę rynkową i ja zdominować. Takie podejście daje polskiej firmie największe szanse na rynku amerykańskim, szczególnie gdy podmiot jest w stanie użyć narzędzia e-commerce i dodać element sprzedaży internetowej na terenie USA.
  • Polski produkt w USA musi być „prosty”. Polski produkt musi być łatwy w obsłudze/ używaniu. Produkty z Polski, który wymaga przeczytania 10-stronicowej instrukcji obsługi ma niskie szanse na sukces.
  • Produkt skierowany na rynek USA musi rozwiązywać prawdziwy problem klienta w USA. Wizja polskiego producenta na „perfect”, wysokiej jakości polski produkt jest nieistotna. Jeden z polskich producentów planował sprzedawać polskie drzwi w USA, które posiadały parametry antywłamaniowe. Konsument w USA nie dba o takie funkcje- chce kupić ładnie wyglądające drzwi, które mogą wpaść do środka nawet gdy listonosz dobrze oprze się o takie drzwi.
  • Stworzenie polskiego produktu na rynek USA powinno odbyć się przy użyciu feedback, realnych informacji rynkowych od potencjalnych amerykańskich użytkowników, konsumentów. Polski producent, który zaczyna od produkcji produktu na rynek USA, a następnie szukania odbiorców w stanach Zjednoczonych popełnia kosztowny błąd. Na przykład, sama nazwa produktu może odstraszać potencjalnych klientów, dystrybutorów w USA.
  • Polski producent musi rozumieć obecną ofertę na rynku amerykańskim. Jak jest unikalna wartość nowego polskiego produktu w porównaniu do tego co oferuje konkurencja w 2020 roku? Konkurowanie na podstawie niższej ceny jest błędnym kierunkiem dla firmy z Polski. Polskie produkty w USA nie wygrają z chińskimi lub amerykańskim brandami produkowanymi w Chinach.
  • Nazwa produktu, marka produktu, musi od samego początku być chroniona na rynku USA. Polski producent, który inwestuje w prawa IP na rynku USA bardzo mądrze podchodzi do sprzedawania na rynku amerykańskim. Po pierwsze, polski produkt wprowadzany na rynek USA może od samego początku naruszać prawa osób trzecich, co będzie kosztowaną niespodzianką prawna. Po drugie, w przypadku sprzedaży internetowej, polski produkt, który zacznie się bardzo dobrze sprzedawać będzie bardzo szybko kopiowany przez chińczyków. Pomimo że nie ma jeszcze perfect rozwiania tego problemu, biznesy w USA poważnie podchodzą do tego tematu. Na przykład, Amazon oferuje ochronę praw IP dla właściciela marki produktu przez swój program Brandregistry i blokuje konta sprzedawców grających o szybki zysk, oferujących podróbki.

Reasumując, wprowadzenie nowego polskiego produktu na rynek USA wymaga nie tylko pracy wielu ludzi po stronie polskiej. Potrzebne jest rozeznanie rynku amerykańskiego jak i przygotowanie realnej strategii na tutejszy rynek. Dowiedz się więcej.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Lista rynek USA

Dołącz do mojej prywatnej listy mailingowej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje praktyczne dotyczące rynku USA, a także promocje na moje usługi na rynku amerykańskim.