Polski sklep internetowy w USA

W 2022 roku rozpoczęcie sprzedaży internetowej na rynku USA może być bardzo dobrym kanałem sprzedaży dla europejskich firm, które drastycznie obniżyły sprzedaż w swoich starych kanałach fizycznych w okresie 2020- 2021. Istniej parę modeli na prowadzenie sprzedaży internetowej na rynku amerykańskim przez europejski podmiot.

Polska firma może oferować produkty poprzez sprzedaż na amazon.com, oferowanie produktów na amerykańskich maretplace typu Etsy lub Wayfair, lub prowadzący własny sklep internetowy. Jakie są szanse europejskiego podmiotu na zbudowanie poważnej sprzedaży internetowej na rynku amerykańskim? Odpowiedz na to pytanie będzie zależna od branzy jak i konkurencji obecnej na rynku amerykańskim. Polski producent ma największe szanse w branżach niszowych, gdzie bardzo często jedyną konkurencję stanowią małe biznesy z USA, osoby indywidualne z ograniczonym kapitałem lub sprzedawcy internetowi, którzy nie są producentami i polegają na producentach w Chinach. Dla dużych amerykańskich firm rynki niszowe są zwykle za małe. Niestety, aby konkurować nawet z małymi amerykańskimi firmami, tzw. “small business” nie wystarczy uruchomić stronę internetową w wersji angielskiej. Europejski sprzedawca internetowy planująca prowadzenie sprzedaży na terenie USA musi posiadać specyficzną wiedzę o wymogach e-commerce na ryku USA. Budując sklep internetowy skierowany na Stany Zjednoczone warto między innymi zwrócić uwagę na hosting sklepu internetowego, marketing treści i bariery przy przyjmowania płatności z rynku amerykańskiego.

e commerce w usa
Zacząć e commerce w USA

Sklep e-commerce w USA wymaga optymalizacji szybkości

Otwierając sprzedaż internetowa skierowana na rynek USA trzeba pamiętać ze taki sklep internetowy musi szybko działać. Stad trzeba rozważyć  lokalizacja serwera, na którym będzie funkcjonować europejski sklep e-commerce jak i blog związany z produktem sprzedawanym na rynku USA.

Sklep internetowy korzystające z usług hostingowych w Polsce może bardzo wolno lądować się na amerykańskich urzadzeniach.  Okres 2020-202 jest specyficzny, ponieważ większość ludzi w USA pracuje z domu i dokonuje zakupów internetowych używając domowych komputerów. Po zakończeniu pandemii, gdy większość amerykanskiej gospodarki wróci do normalnego rytmu warto pamiętać ze amerykańscy konsumencie dokonują większość zakupów internetowych używając urządzeń mobilnych. Stad szybkość działania mobilnego sklepu internetowego jest tak ważnym elementem budowania sprzedaży internetowej na rynku w USA. Warto samemu sprawdzić jak wygląda oferowany produkt na 5-calowym telefonie. Jak długo ładuje się wideo pokazujące zalety polskiego produktu? Potencjalny konsument z USA odwiedzający wolną stronę sklepu e commerce pomyśli 2 razy, zanim „zaryzykuje” zakup produktu przez stronę, która  zawiesza się na jego telefonie komórkowym!

Sprzedaż internetowa USA
Sprzedaż internetowa USA

Sprzedaż internetowa w USA wymaga przyjmowanie płatności od klientów w USA

Następny aspektem, bez którego sklep internetowy nie będzie mógł prowadzić poważnej sprzedaży internetowej na rynku amerykańskim jest przyjmowanie płatności od konsumentów w USA. Jest wiele opcji przyjmowania płatności w USA, paypal, revolut, apple pay, wise. Polski sklep internetowy w USA, który będzie jedynie polegał na “najłatwiejszej” formie przyjmowaniu płatności, paypal, będzie tracił bardzo dużo klientów. Nie każdy Amerykanin używa paypal, a osoby starsze będą unikać dotykowych trudności podczas dokonywania płatności. Sklep internetowy w USA musi oferować opcje pobierania płatności poprzez amerykańskie karty kredytowe. Niestety w celu integracji systemu płatności kartami kredytowymi z USA wymagane jest posiadanie konta bankowego w USA. Dowiedz się więcej o wymogach związanych z otwarciem konta bankowego w USA.

Warto też dodać ze w przypadku gdy polski podmiot planujący prowadzenie sprzedaży e commerce nie posiada konta w USA- nie będzie w stanie przyjmować amerykańskich kart kredytowych, posiadający jedynie opcje używania paypal, będzie zmuszony do płacenia niekorzystnych kursów walutowych i opłat bankowych, które kosztować polski podmiot nawet do 10%.

 

Wiarygodności oferty internetowej w USA

Profesjonalny sklep internetowy w USA to nie tylko ładnie wyglądające strony produktów.  Wygenerowanie ruchu, sprzedaży internetowej na stronie internetowej będzie wymagać inwestycji w reklamę internetową i profejonalny content marketing. Strony internetowe produktu jak i blogu muszą zawierać dobrze napisane treści. Dobrze przygotowane treści oznacza treści przygotowane przez osobę, której językiem ojczystym jest język angielski, nie brytyjski. Bardzo często spotykamy się z przypadkami gdzie polska firma prowadząca sklep internetowy na rynku polskim po prostu tłumaczy swoje internetowe, korzystając ze znajomych „tłumaczy” z Polski. Tak jest to szybkie i tanie rozwiązanie tematu, ale w rzeczywistości jest to kosztowny błąd. Amatorsko przygotowane treści sklepu internetowego lub blogu odstraszają potencjalnych konsumentów w Stanach Zjednoczonych. Tak przygotowane strony zawierają błędy stylistyczne, a do tego często pomijają realia kulturowe lub specyficzne wymogi branżowe w USA. Potencjalny klient amerykański, odwiedzając polski sklep internetowy w USA od razu zaczyna głębiej zastanawiać się, czy wrócić do amazon lub wyszukiwarki google w celu dalszego poszukiwania produktu rozwiązującego jego problem.

Pojawiają się także następne podejrzenia co do lokalizacji produktu, jak długo zajmie przesyłka zakupionego produktu z kraju, który znajduje się gdzieś w Europie? Co będzie z reklamacją zakupionego produktu? Kto będzie miał dostęp do karty kredytowej, która zostanie użyta do zakupu internetowego?

Warto tutaj podkreślić o głównej roli stron internetowych związanych ze sklepem e-commerce w USA. Jest to ciekawa historia stojąca za sprzedawca internetowym jak i budowanie zaufania do sprzedawcy internetowego, a w szczególności do sprzedawcy spoza USA!

Jak zacząć sprzedaż internetową na rynku USA w 2022 roku

Firma Ecomten oferuje dwie formy wsparcia by budowaniu sprzedaży internetowej na rynku amerykańskim.

sprzeda internetowa USA