Polski sklep internetowy w USA

W 2021 roku rozpoczęcie sprzedaży internetowej na rynku USA może być bardzo dobrym dla polskich firm, które straciły sprzedaż w starych kanałach fizycznych z powodu pandemii. Polska firma może prowadzić ecommerce na rynku amerykańskim na parę sposobów. Sprzedaż internetowa może być prowadzona na amazon.com, na marketplace w USA, lub przez własny sklep internetowy USA. Czy polski sprzedawca ma szanse na zbudowanie sprzedaży internetowej na terenie USA? Odpowiedz będzie zależna od branzy jak i konkurencji obecnej na rynku amerykańskim. Poważną polska firma ma największe szanse w branżach niszowych, gdzie bardzo często jedyną konkurencję stanowią małe biznesy z USA, osoby indywidualne z ograniczonym kapitałem lub sprzedawcy, którzy nie są producentami sprzedawanych produktów i polegają na producentach w Chinach. Dla dużych amerykańskich firm rynki niszowe są zwykle za małe, aby w nich sprzedawać. Niestety, aby konkurować nawet z małymi amerykańskimi firmami, tzw. „small business” nie wystarczy przetłumaczyć stronę internetową produktu z języka polskiego na język angielski. Polska planująca prowadzenie sklep internetowy w USA musi posiadać specyficzną wiedzę o wymogach e commerce na ryku USA. Budując sklep internetowy w Stanach Zjednoczonych warto między innymi zwrócić uwagę na hosting sklepu internetowego, marketing treści i bariery przy przyjmowania płatności z rynku amerykańskiego.
e commerce w usa
Zacząć e commerce w USA

Sklep e commerce w USA wymaga optymalizacji szybkości lądowania strony

Otwierając sklep e commerce skierowany na rynek USA trzeba pamiętać ze sklep musi sprawnie, szybko działać. Stad bardzo ważnym elementem, który trzeba rozważyć jest lokalizacja serwera, na którym będzie sklep e commerce jak i blog związany z produktem sprzedawanym na rynku USA.

sklep internetowy w stanach zjednczonych
Sklep internetowy USA

Sklep internetowy korzystające z usług hostingowych w Polsce może bardzo wolno lądować się na komputerach w USA.  Rok 2020 jest specyficzny, ponieważ większość ludzi w USA pracuje z domu i dokonuje zakupów internetowych używając domowych komputerów. Po zakończeniu pandemii, gdy większość gospodarki wróci do normalnego rytmu warto pamiętać ze amerykańscy konsumencie dokonują większość zakupów internetowych używając urządzenia mobilne. Stad szybkość działania mobilnego sklepu internetowego jest tak ważnym elementem sprzedaży internetowej na rynku w USA. Warto samemu sprawdzić jak wygląda oferowany produkt na 5-calowym telefonie. Jak długo ładuje się wideo pokazujące zalety polskiego produktu? Potencjalny konsument z USA odwiedzający wolną stronę sklepu e commerce pomyśli 2 razy, zanim „zaryzykuje” zakup produktu przez stronę, która  zawiesza się na jego telefonie komórkowym!

E commerce w USA a przyjmowanie płatności w USA

Następny aspektem bez którego sklep internetowy w USA nie będzie mógł prowadzić poważnej sprzedaży internetowej jest przyjmowanie płatności z rynku USA. Jest wiele opcji przyjmowania płatności w USA, paypal, revolut, apple pay jak i amerykańskie karty kredytowe. Polski sklep internetowy w USA, który będzie jedynie polegał na „najłatwiejszej” formie przyjmowaniu płatności, paypal, będzie tracił bardzo dużo klientów. Nie każdy Amerykanin używa paypal, a osoby starsze będą unikać dotykowych trudności podczas dokonywania płatności. Sklep e commerce musi oferować opcje płacenia amerykańską kartą kredytowa. Niestety w celu integracji systemu płatności kartami kredytowymi z USA wymagane jest posiadanie konta bankowego w USA. Dowiedz się więcej o wymogach związanych z otwarciem konta bankowego w USA.

Warto też dodać ze w przypadku gdy polski podmiot planujący prowadzenie sprzedaży e commerce nie posiada konta w USA- nie będzie w stanie przyjmować amerykańskich kart kredytowych, posiadający jedynie opcje używania paypal, będzie zmuszony do płacenia niekorzystnych kursów walutowych i opłat bankowych, które kosztować polski podmiot nawet do 10%.

Wiarygodności oferty internetowej w USA

Profesjonalny sklep internetowy w USA to nie tylko ładnie wyglądające strony produktów.  Wygenerowanie ruchu, sprzedaży na stronie internetowej będzie wymagać inwestycji w reklamę internetową lub w porządny content marketing- SEO. Strony internetowe produktu jak i blogu związanego ze sprzedażą internetowa na rynku USA muszą zawierać dobrze napisane treści. Dobrze przygotowanie treści oznacza treści przygotowane przez osobę, której językiem ojczystym jest język angielski, nie brytyjski. Bardzo często spotykam się z przypadkami gdzie polska firma prowadząca sklep internetowy na rynku polskim po prostu tłumaczy swoje internetowe strony, korzystając ze znajomych „tłumaczy” z Polski. Tak jest to szybkie i tanie rozwiązanie kwestii, ale w rzeczywistości jest to kosztowny błąd. Amatorsko przygotowane treści sklepu internetowego lub blogu odstraszają potencjalnych konsumentów w Stanach Zjednoczonych. Tak przygotowane strony zawierają błędy stylistyczne, a do tego często pomijają realia kulturowe lub specyficzne wymogi branżowe w USA. Potencjalny klient amerykański, odwiedzając taki sklep internetowy w USA od razu zaczyna głębiej zastanawiać się, czy wrócić do amazon lub wyszukiwarki google w celu dalszego poszukiwania produktu rozwiązującego jego problem.

Pojawiają się także następne podejrzenia co do lokalizacji produktu, jak długo zajmie przesyłka zakupionego produktu z kraju, który znajduje się gdzieś w Europie? Co będzie z reklamacją internetowa zakupionego produktu? Kto będzie miał dostęp do karty kredytowej konsumenta z USA, która zostanie użyta do zakupu internetowego?

Warto tutaj podkreślić o głównej roli stron internetowych związanych ze sklepem e commerce w USA. Jest to ciekawa historia stojąca za sprzedawca internetowym jak i budowanie zaufania do sprzedawcy internetowego, a w szczególności do sprzedawcy spoza USA!

E-commerce jak zacząć sprzedaż internetową na rynku USA

Firma Ecomten oferuje dwie opcje: 

Lista rynek USA

Jeżeli Twoja firma planuje prowadzenie działalności gospodarczej na rynku USA w roku 2021, dołącz do mojej prywatnej listy mailingowej,
dzięki czemu będziesz otrzymywać najnowsze informacje związane z prowadzeniem działalności gospodarczej na rynku USA.

Podając swoje dane wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną komunikacji od firmy Ecomten LLC.