Jednoosobowa działalność gospodarcza w USA

Dzięki mojemu ponad 15-letniemu doświadczeniu na rynku amerykańskim, bardzo dobrze rozumiem kwestie, bariery i decyzje które napotka polski przedsiębiorca rozpoczynający działalność gospodarczą w USA lub przenoszący firmę do USA. Nabyte doświadczenie praktyczne pozwoliło mi stworzyć listę kwestii i pytań, które zadaje polskim przedsiębiorcom rozważającym prowadzenie działalności gospodarczej w USA. Lista jest szczególnie pomocna dla przedsiębiorców którzy lubią szybko wchodzić na rynki zagraniczne, a w Polsce jest ciężko uzyskać wiedzę praktyczną potrzebna do sprawnego rozpoczęcia jednoosobowej działalności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych.

Działalność gospodarcza w USA zagadnienia praktyczne

Jeżeli planujesz rozpoczęcie działalności gospodarczej w USA powinieneś przemyśleć następujące kwestie:

 1. W którym amerykańskim stanie w polska firma powinna założyć firmę i fizyczny oddział spółki w USA? Na przykład, firma założona przez internet w Delaware lub Wyoming będzie trudna do wykorzystania do sprzedawania na Amazon.com.
 2. Stanowy obowiązek rejestracji działalności gospodarczej w USA. W których urzędach Twoja firma w USA będzie musiała zarejestrować swoją działalność gospodarczą?
 3. Jak będzie optymalna lokalizacja dla biura firmy i jej magazynu w USA w przypadku prowadzenia sprzedaży/handlu/eksportu pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi?
 4. Jakie są formy prawne spółek w USA, które mogą być użyte przez udziałowców nieposiadających obywatelstwo amerykańskie?
 5. Kto w praktyce powinien zostać początkowym udziałowcem w firmie w USA?
 6. Jakie będzie federalne opodatkowanie dochodu spółki prowadzącej działalność gospodarczą na terenie USA?
 7. W których amerykańskich stanach spółka prowadząca działalność gospodarczą na rynku amerykańskim będzie zobowiązania do odprowadzania podatków stanowych, a także wypełniania obowiązków podatkowych?
 8. Jakiego rodzaju ubezpieczenia będą wymagane przy prowadzeniu działalności gospodarczej na rynku amerykańskim?
 9. Dlaczego firma będzie potrzebować konto bankowe w USA i co jest wymagane do otwarcia konta bankowego firmy w banku w USA?
 10. W jaki sposób znaleźć i zatrudnić pierwszych pracowników amerykańskich?
 11. Czy istnieją specyficzne wymogi prawa USA dotyczące materiałów marketingowych związanych ze sprzedażą polskiego produktu na rynku USA?
 12. Jakie są regulacje prawne w USA związane z prowadzeniem sprzedaży internetowej na rynku USA?
 13. Jak polska firma może wykorzystać potencjał sprzedaży internetowej do rozbudowania sprzedaży w USA?
 14. Jakiego rodzaju wizy będą musieli uzyskać polscy pracownicy którzy będą delegowani do pracy w USA? Pomimo prawdopodobnego zniesienie wiz do USA w 2020 roku, polski pracownik nie posiada prawa do podjęcia pracy w USA.
 15. Jaka wizę do USA potrzebuje przedsiębiorca z Polski który chce inwestować w przeniesienie działalności gospodarczej do USA?
 16. Kto będzie prowadził księgowości spółki w USA?
 17. Jak stworzyć bazę danych z potencjalnymi odbiorcami i partnerami biznesowymi w USA?
 18. Jak przygotować kampanię reklamową w USA i w sprawny sposób zbudować rozpoznawalność polskiej marki na rynku amerykańskim?
 19. W których targach na terenie Stanów Zjednoczonych powinna uczestniczyć firma wkraczająca na rynek USA?

Jednoosobowa działalność gospodarcza w USA następny krok

jednoosobowa działalność gospodarcza w USA
Działalność gospodarcza w USA

Jeżeli potrafisz odpowiedzieć na większość z powyższych pytań, posiadasz wystarczającą wiedzę potrzebną do rozpoczęcia działalności gospodarczej w USA. Jesteś gotowy wykonać następny kroki w na rynku amerykańskim. Jeżeli nie znasz odpowiedzi na większość powyższych kwestie, dobrym rozwiązaniem, a zarazem inwestycją dla Twoje firmy będzie przygotowanie wraz ze mną wspólnej strategii wejścia na rynek USA. Następny krok tutaj