Marketplace USA

Sprzedaż  internetowa na Amazon.com jest najbardziej znanym marketplace na rynku amerykańskim. Nic dziwnego gdy co miesiąc platformę amazon.com odwiedza ponad 2 miliardy użytkowników ze Stanów Zjednoczonych.

Wayfair meble

Pomimo tego co raz więcej amerykańskich firm jak i sprzedawców internetowych unika sprzedaży na amazon.com i budując własne kanały sprzedaży e-commerce- własne sklepy internetowe, a także sprzedając na innych marketplace w USA. Czy warto zaczynać sprzedaż internetowa w USA poza Amazon? Oto podstawowe statystyki dotyczące innych amerykańskich marketplace.

Sprzedaż na platformie Walmart

Walmart.com staje się poważnym konkurentem dla amazon.com. Poza ciągle rozrastająca się platforma sprzedaży, za prowadzeniem sprzedaży na marketplace walmart stoją następujące fakty:

  • Ponad 4 tysiące fizycznych sklepów w USA.
  • Ponad 200 center dystrybucyjnych na terenie Stanów Zjednoczonych.
  • Brak ograniczeń w magazynowaniu produktów.

W celu otwarcia sprzedaży produktów na Walmart sprzedawca internetowy musi przejść przez proces rejestracyjny. Podczas rejestracji sprzedawca internetowy na walmart.com będzie musiał przedstawić:

  • Identyfikator podatkowy działalności gospodarczej w USA,
  • Dokumentacje weryfikująca adres firmy w USA, a także
  • Informacje o magazynie lub dostawcę 3PL znajdującego się na terenie Stanów Zjednoczonych.

Po dostarczeniu wymaganych informacji, w przeciągu paru tygodni firma Walmart zatwierdzenie sprzedaż na walmart.com lub żąda dostarczenia dodatkowych informacji.

Wayfair szansa dla polskich producentów mebli

Sprzedaż mebli w USA kanałem e-commerce stanowi ponad 15% całej sprzedaży. Marketplace Wayfair wraz Amazon.com sprzedają ponad 60% wszystkich mebli oferowanych online na rynku USA. W 2019 roku sprzedaż mebli na rynku USA wynosiła ponad 40 miliardow dolarów. Czy rok 2022 przyniesie 25% wzrost sprzedaży internetowej mebli w Stanach Zjednoczonych? Na pewno.

Jak rozpocząć sprzedaż na Wayfair? W celu otwarcia rachunku sprzedawcy na portalu Wayfair będzie między innymi potrzebne:

 

Scroll to Top