Marketplace USA

Sprzedaż  internetowa na Amazon.com jest najbardziej znanym marketplace na rynku amerykańskim. Nic dziwnego gdy co miesiąc platformę amazon.com odwiedza ponad 2 miliardy użytkowników ze Stanów Zjednoczonych.

marketplace usa

Pomimo tego olbrzymiego potencjału wiele amerykańskich firm jak i sprzedawców internetowych unika sprzedaży na amazon.com i buduje swoja sprzedaż ecommerce na swoich własnych sklepach internetowych, platformach sprzedażowych lub na innych marketplace w USA. Czy warto zaczynać sprzedaż internetowa w USA poza Amazon? Proszę sprawdzić poniższe statystyki dotyczące innych marketplace w USA.

Jak sprzedawać produkty na marketplace Walmart

W celu otwarcia sprzedaży produktów na Walmart sprzedawca internetowy musi przejść przez proces rejestracyjny. Podczas rejestracji sprzedawca internetowy na walmart.com będzie musiał dostarczyć, przedstawić:

  • Identyfikator podatkowy działalności gospodarczej w USA,
  • Dokumentacje weryfikująca adres firmy w USA, a także
  • Informacje o magazynie lub dostawcę 3PL znajdującego się na terenie Stanów Zjednoczonych.

Po dostarczeniu wymaganych informacji, w przeciągu paru tygodni firma Walmart zatwierdzenie sprzedaż na mareketplace lub żąda dostarczenia dodatkowych informacji.

Wayfair meble

Sprzedaż mebli w USA kanałem e-commerce stanowi ponad 15% całej sprzedaży. Marketplace Wayfair wraz Amazon.com sprzedają ponad 60% wszystkich mebli sprzedawanych online na rynku USA. W 2019 roku sprzedaż mebli na rynku USA wynosiła ponad 40 miliardow dolarów. Czy rok 2020 przyniesie 25% wzrost sprzedaży internetowej mebli w Stanach Zjednoczonych? Na pewno.

Jak sprzedawać na Wayfair? W celu otwarcia rachunku sprzedawcy na portalu Wayfair będzie między innymi potrzebne:

  • Dane podmiotu gospodarczego założonego w USA.
  • Posiadanie ubezpieczenia działalności gospodarczej na rynku amerykańskim.
  • Zatrudnienie firmy logistycznej w USA.

Źródła:
How to sell on wayfair
Statista
Amerykański Urząd Statystyczny

Lista rynek USA

Jeżeli Twoja firma planuje prowadzenie działalności gospodarczej na rynku USA w roku 2021, dołącz do mojej prywatnej listy mailingowej, dzięki czemu będziesz otrzymywać najnowsze informacje związane z prowadzeniem działalności gospodarczej na rynku USA.

Podając swoje dane wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną komunikacji od firmy Ecomten LLC.