Konto bankowe USA

Otrzymywanie bezpośrednich płatności od klientów w Stanach Zjednoczonych, nie jest jedynym powodem, dla którego polski podmiot prowadzący działalność gospodarczą na rynku amerykańskim powinien posiadać konto bankowe w USA. Polski przedsiębiorca zatrudniający pracownika w USA będzie potrzebować konto bankowe w lokalnym banku amerykańskim w celu prowadzenia systemu wynagrodzeń dla swojego pracownika w Stanach Zjednoczonych. Sklep internetowy w USA oferujący polskie produkty na rynku amerykańskim jak i polska firma technologiczna oferująca usługi internetowe w USA będzie musiała połączyć konto bankowe USA z rachunkiem amerykańskiej instytucji finansowej oferującej obsługę płatności amerykańskim kartami kredytowymi. Jak widać konto bankowe w USA jest jednym z niezbędnych elementów potrzebnych do prowadzenia działalności gospodarczej na rynku amerykańskim.

konto firma w delaware
Konto bankowe USA

Regulacje prawne w USA a konto bankowe w USA

konto bankowe usa
Konto bankowe USA
Instytucje bankowe w USA są regulowane przez amerykański prawo federalne, a jedną z tych regulacji jest Ustawa Patriot Act, który nakłada na wszystkie banki działające na terenie Stanów Zjednoczonych, specyficzne procedury przy założeniu konta bankowego w USA. Każdy z amerykańskich banków ustala swoje indywidualne wymogi, które trzeba spełnić w trakcie procesu zakładania konta bankowego w USA. Na przykład HSBC w NYC wymagał posiadanie pracownika w Nowym Jorku. Sama rejestracja firmy w USA, w której udziałowcem jest rezydent podatkowy Polski nie gwarantuje ze amerykański bank będzie zainteresowany otwarciem konta firmowego dla firmy w USA i jej zagranicznego udziałowca.

Konto firma w Delaware w praktyce 2021

Konto firma w Delaware
Konto firma w Delaware
Rejestracja firmy w USA jest najczęściej pierwszym krokiem w procesie otwarcia konta w amerykańskim banku. Niestety dalsze kroki związane z otwarciem konta bankowego dla firmy w USA z zagranicznym udziałowcem nie stają się prostsze. Zagraniczny udziałowiec w podmiocie w USA będzie musiał dostarczyć do banku w USA pewne dokumenty i informacje, między innymi: Powyższe informacje nie przedstawiają wszystkich wymogów potrzebnych do założenia konta bankowego w USA przez zagranicznego udziałowca! Każdy bank w USA posiada specyficzne wymogi, o których istnieniu powinien doradzić lokalny doradca w USA.Tutaj warto przedstawić najważniejszy wymóg narzuconym przez prawo bankowe w USA na zagranicznego udziałowca w amerykańskiej firmie otwierającego konto bankowe w USA. Jest wymóg osobistego stawienia się w USA. Nie daj się naciągnąć polskim doradcom obiecującym założenie konta bankowego w USA bez konieczności przyjazdu do Stanów Zjednoczonych. Nie rozpoczynaj działalności gospodarczej w USA od łamania amerykańskich przepisów federalnych!

Jeżeli nie jesteś rezydentem podatkowym USA i założyłeś konto bankowe w USA bez przyjazdu do USA ponosisz ciągle ryzyko. Pomimo iż  udało ci się „przechytrzyć” amerykański system, bank w USA może zablokować konto bankowe w USA bez podania powodu. Ominięcie wymogu przyjazdu do USA i użycie lokalnego „słupa”, znajomego, lub agenta rejestrowego spółki w USA do założenia konta bankowego w USA bez osobistego przyjazdu właściciela firmy do USA jest bardzo ryzykownym posunięciem. Dlaczego? Ponieważ osoba zakładająca konto bankowe w USA ma 100% kontrolę nad takim kontem bankowym w USA. Historie gdzie „zaufany” partner w USA ginie ze środkami finansowymi firmy w USA są codziennością.

Konta bankowe w USA pomoc lokalnego doradcy

Dlaczego warto założyć konto bankowe w USA przy wsparciu lokalnego doradcy na terenie Stanów Zjednoczonych?

  • Lokalny doradca w USA posiada wiedzę praktyczną o rynku amerykańskim, a także zna codzienne realia, które napotka polski udziałowiec w lokalnych bankach na terenie USA, szczególnie w 2021 roku.
  • Każda z sieci banków w USA posiada specyficzne i czasami dość dziwne wymogi przy zakładaniu konta bankowego dla udziałowca spoza USA. Lokalny doradca zna takie wymogi i będzie przygotowany, aby im sprostać.
  • Lokalny doradca posiada wiedze praktyczna, który bank w USA jest odpowiedni do prowadzenia specyficznej działalności gospodarczej w USA. Bardzo często po samodzielnym otwarciu konta bankowego w USA, udziałowiec zagraniczny jest rozczarowane, gdy w praktyce okazuje się, że bank w USA oferuje usługi bankowe nieodpowiadające potrzebom biznesowym. Szczególnie dotyczy to firm prowadzących sprzedaż internetową do USA, działalność e-commerce!
  • Sprawne założenie konta bankowego w USA dla udziałowca z Polski wymaga przygotowania, czasu i wiedzy- know-how. Ostatni projekt „bankowy”, gdzie pomagałem polskiemu udziałowcowi w spółce w Delaware założyć konto bankowe w USA, wymagał 3 tygodni przygotowań, a także 2 dni podróżowania po bankach na przedmieściach NYC.

Reasumując, polski przedsiębiorcą, który będzie próbował samodzielnie założyć konto bankowe w USA, podejmuje ryzyko, iż takie konto bankowe w USA nie zostanie otwarte podczas krótkiego przyjazdu do Stanów Zjednoczonych lub nawet po jego założeniu konto zostanie zamknięte przez amerykański bank. Jeżeli Twoja firma jest zainteresowaną wsparciem przy założeniu konta bankowego w USA sprawdź moją ofertę.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Przewiń do góry

Lista rynek USA

Jeżeli Twoja firma planuje prowadzenie działalności gospodarczej na rynku USA w roku 2021, dołącz do mojej prywatnej listy mailingowej,
dzięki czemu będziesz otrzymywać najnowsze informacje związane z prowadzeniem działalności gospodarczej na rynku USA.

Podając swoje dane wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną komunikacji od firmy Ecomten LLC.