Konto bankowe USA

Otrzymywanie bezpośrednich płatności od klientów w Stanach Zjednoczonych, nie jest jedynym powodem, dla którego polska spółka prowadząca działalność gospodarczą na rynku amerykańskim lub spółka w Delaware powinna posiadać konto bankowe w USA. Polski przedsiębiorca zatrudniający amerykańskiego przedstawiciela handlowego w USA będzie potrzebować konto bankowe w USA w celu prowadzenia systemu wynagrodzeń dla swojego pracownika w Stanach Zjednoczonych. Zarówno sklep internetowy w USA oferujący polskie produkty na rynku amerykańskim jak i polska firma technologiczna oferująca usługi internetowe w USA będa musieli połączyć konto bankowe USA z rachunkiem amerykańskiej instytucji finansowej obsługującej płatności amerykańskim kartami kredytowymi. Konto bankowe w USA jest jednym z niezbędnych elementów do prowadzenia działalności gospodarczej na rynku amerykańskim.

Regulacje prawne w USA a konto bankowe USA

konto bankowe usa
Konto bankowe USA

Instytucje bankowe w USA są regulowane przez amerykański prawo federalne, a jedna z tych regulacji jest Ustawa Patriot Act, który nakłada na wszystkie banki działające na terenie Stanów Zjednoczonych, nawet te europejskie jak HSBC, specyficzne procedury przy założeniu konta bankowego w USA. Każdy z amerykańskich banków ustala swoje indywidualne wymogi które trzeba spełnić w trakcie zakładania konta bankowego w USA. Na przykład HSBC w NYC wymagał posiadanie pracownika w Nowym Jorku w celu otwarcia konta bankowego w NYC. Warto tutaj zaznaczyć, sama rejestracja firmy w USA w której udziałowcem jest rezydent podatkowy Polski nie gwarantuje ze każdy amerykański bank bedzie zainteresowany otwarciem konta firmowego w swoim banku.

Konto firma w Delaware w praktyce 2020

Konto firma w Delaware
Konto firma w Delaware
Nawet jeżeli podmiot planujący prowadzenie działalności w USA jest już w momencie gdzie posiada zarejestrowaną firmę w Delaware, dalsze kroki związane z kontem firmy w Delaware nie stają się prostsze. Założenie konta bankowego w USA dla udziałowca który nie jest rezydentem podatkowym USA jest bardzo utrudnione. W przypadku udziałowca z Polski, bank w USA będzie żądał przedstawienia pewnych dokumentów i informacji. W kierunku otwarcia konta firmy w Delaware,bank w USA będzie wymagać dostarczenia: Najważniejszym wymogiem narzuconym przez prawo bankowe w USA na osobę otwierająca konto firmy w USA jest wymóg osobistego stawienia się w banku w USA.

Jeżeli nie jest rezydentem podatkowym USA i założyłeś konta bankowe w USA bez przyjazdu do USA musisz wiedzieć że nawet jeżeli uda ci się „przechytrzyć” amerykański system i założyłeś konto bankowe w USA, bank w USA zablokować konto bankowe w USA bez podania powodu. Ominięcie wymogu przyjazdu do USA i użycie lokalnego „słupa”, znajomego, lub agenta rejestrowego spółki w USA do założenia konta bankowego w USA jest bardzo ryzykownym posunięciem. Dlaczego? Ponieważ taka osoba zakładająca konto bankowe w USA ma 100% kontrolę nad takim kontem bankowym w USA. Historie gdzie „zaufany” partner w USA ginie z środkami finansowymi firmy w USA są codziennością.

Nie daj się naciągnąć doradcom obiecującym założenie konta bankowego w USA bez konieczności przyjazdu do Stanów Zjednoczonych. Nie rozpoczynaj działalności gospodarczej w USA od łamania amerykańskich przepisów federalnych!

Uwaga: Powyższe informacje nie przedstawiają wszystkich wymogów potrzebnych do założenia konta bankowego w USA dla przedsiębiorcy/ firmy z Polski!

Konta bankowe w USA pomoc lokalnego doradcy

Dlaczego warto założyć konto bankowe w USA przy wsparciu lokalnego doradcy na terenie Stanów Zjednoczonych?

  • Dobry lokalny doradca w USA posiada wiedzę praktyczną o rynku amerykańskim a także zna codzienne realia napotykane przez polskich udziałowców w  lokalnych bankach na terenie USA.
  • Każda z sieci banków w USA posiada specyficzne i czasami dość dziwne wymogi przy zakładaniu konta bankowego dla udziałowca spoza USA. Lokalny doradca zna takie wymogi i będzie przygotowany aby im sprostać. 
  • Lokalny doradca posiada wiedze praktyczna który bank w USA jest odpowiedni do prowadzenia specyficznej działalności gospodarczej w USA. Bardzo często po samodzielnym otwarciu konta bankowego w USA, udziałowcy zagraniczni są rozczarowane, gdy okazuje się, że bank w USA w którym sami założyli konto bankowe oferuje usługi bankowe które są ograniczone.
  • Sprawne założenie konta bankowego w USA dla udziałowca z Polski wymaga przygotowania i czasu. Ostatni projekt „bankowy”, gdzie pomagałem polskiemu udziałowcowi w spółce w Delaware założyć konto bankowe w USA, wymagał 3 tygodni przygotowań, a także 2 dni podróżowania po  bankach na przedmieściach NYC.

wiedza rynek usaPolski przedsiębiorcą który będzie próbował samodzielnie założyć konto bankowe w USA, podejmuje ryzyko iż takie konto bankowe w USA nie zostanie otwarte podczas krótkiego przyjazdu do Stanów Zjednoczonych lub nawet po jego założeniu konto zostanie zamknięte przez amerykański bank. Jeżeli interesuje Cię pomoc przy założeniu konta bankowego w USA sprawdź moja ofertę.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Lista rynek USA

Dołącz do mojej prywatnej listy mailingowej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje praktyczne dotyczące rynku USA, a także promocje na moje usługi na rynku amerykańskim.