Konsultacja wstępna rynek USA

Współpracę z nowym klientem rozpoczynam od wstępnej konsultacji telefonicznej. W czasie takiej rozmowy: zapoznaje się z głównym celem który klient chce osiągnąć na rynku USA, ustalam czy jestem w stanie pomóc taki cel osiągnąć i przedstawiam podstawowe kwestie praktyczne które klient napotka na rynku USA. Tutaj

Rynek USA strategia

W przypadku klienta, który posiada zbyt małą wiedzę o wymogach prawnych, podatkowych, rynkowych zwiazanych z rynkiem USA i który chcą wspólnie ze mną stworzyć początkową strategię na rynek USA, oferuje pomóc w przygotowaniu takiej strategii. Nie przygotowuje 20 stronicowych analiz lub badań rynku oferowanych przez firmy konsultingowe w Europie! Moja strategia na rynek USA będzie:

  1. Przedstawiać szacowany rozmiar rynku w USA.
  2. Nakreślać podstawowe wymogi prawne związane ze sprzedażą eurpojeskiego produktu na rynku USA.
  3. Nakreślać minimalną infrastrukturę biznesową potrzebną do prowadzenia sprzedaży na rynku USA.
  4. Wskaże potencjalne kanały sprzedaży w USA.
  5. Przedstawi proponowany plan wspólnego działania na rynku USA na pierwsze 3 miesiące.

Stałe doradztwo na rynku USA

Klientom europejski którzy chcą wykorzystać moje doświadczenie i praktyczną wiedzę o rynku amerykańskim poprzez podjęcie długoterminowej współpracy oferuję następujące pakiety miesięczne.

Zasady współpracy przy użyciu stawki miesięcznej
Jest tylko jeden warunek współpracy. Mminimalny okres współpracy wynosi 6 miesięcy. Dlaczego? Ponieważ nigdy nie obiecuję żadnemu z klientów cudów! Znam realia biznesowe na rynku USA jak i oczekiwania kontrahentów i konsumentów indywidualnych w Stanach Zjednoczonych. Osiągnięcie specyficznego celu klienta, na przykład rozpoczęcie sprzedaży na rynku USA, jest nierealne do osiągnięcia w kilka tygodni lub po wykonaniu 3 telefonów, tzw. „cold calls” do potencjalnego dystrybutora w Stanach Zjednoczonych. Jedynie długoterminowa inwestycja w rynek USA i współpraca z osoba która fizycznie jest obecna i pracuje na terenie Stanów Zjednoczonych pozwala osiągnąć rezultat którego oczekuje klient.