Rejestracja spółki w Nowym Jorku

rejestracja spółki Nowy Jork
Rejestracja spółek w Nowym Jorku

Kiedy rejestracja spółki w Nowym Jorku jest dobrym rozwiązaniem dla firmy z Polski

Polskie firmy z branży odzieżowej, kosmetycznej lub informatycznej są bardzo często zainteresowane otwarciem spółki w Nowym Jorku. Jest to bardzo dobre rozwiązanie marketingowe tak długo jak  polska firma jest w pełni świadoma prawdziwych kosztów związany z posiadaniem biura lub magazynu w New York City- sprawdź mój post na ten temat.

W wielu branżach założenie oddziału firmy  Nowy  Jorku na pewno może służyć do podniesienia renomy polskiej spółki, jak i usług i towarów sprzedawanych na rynku amerykańskim. Jeżeli firma IT z Polski obsługuje klientów z branży finansowej, powołanie spółki i posiadanie biura w NYC jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem.

Dzięki otwarciu firmy w Nowym Jorku polska spółka będzie miała dostęp do kadry wysoko wykwalifikowanych pracowników. Miasto Nowy Jork posiada bardzo dobre połączenia lotnicze pomiędzy USA i Europą i bezpośrednie loty do Warszawy z Portu JFK jak i z Portu Newark, dzięki czemu polscy pracownicy mogą dotrzeć do swojej oddziału firmy w NYC w ciągu 10 godzin.

Dodatkową zaletą dla polskich firm planujących eksport ciężkich towarów na terenie Metropolii Nowojorskiej jest dostęp do olbrzymich portów morskich Port Newark, https://www.pnct.net, Port Nowy Jork http://www.nycterminal.com i Port Delaware. Poniewaz te 3 porty sa promieniu 2-3 godzin od NYC, co pozwala na konkurencyjne i szybkie dostarczanie produktów do wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Miasto Nowy Jork słynie z szybkiego tempa życia, jak i „szybkiego” robienia interesów.

Stan Nowy Jork rozumie wymogi i potrzeby firm prowadzących działalność gospodarczą na jego terenie- w NY możesz założyć spółkę w ciągu 2 godzin.

Zakładanie spółek Nowy Jork

Stan Nowy Jork rozumie wymogi i potrzeby firm prowadzących działalność gospodarczą na jego terenie. Rejestracja spółki w Nowy Jorku może być przeprowadzona internetowo. Jeżeli jesteś zainteresowany powołaniem spółki w Stanie Nowy Jork, napisz do mnie

Polskie produkty w USA

polski produkt w usa

Firmy prowadzące działalność gospodarczą na ryku USA wiedzą jak ważnym elementem zwiekszania sprzedazy jest systematyczne wprowadzenie nowych produktów na rynek amerykański. Po pierwsze, firma, która nie pracuje na nowym produktem na rynek USA bardzo wiele traci. Pracownicy, którzy sprzedają ten sam produkt od lat widzą braki, defekty, funkcje, wymogi o które pytają konsumenci kupujący produkt. To bezcenna wiedza. Zawsze istnieje grupa pracowników która ma wizje na nowy, lepszy produkt, ale gdy nie ma wsparcie na górze firmy, wśród właścicieli firmy, taki niezauważany zapal bardzo szybko wypala się lub pracownicy przenoszą się do konkurencji doceniającej ludzi z wizja na przyszłość.

Nowy polski produkt przygotowany pod rynek amerykański jest wyzwaniem dla polskich pracowników jak i dla właściciela firmy. Na początek trzeba zainwestować w samo stworzenie polskiego produktu na rynek USA, dostosowanie produktu do wymogów rynku amerykańskiego podczas gdy nie ma gwarancji ze polski produkt w USA będzie dobrze sprzedawać się tutaj.

Rok 2020 szansą dla polskich produktów na rynku USA

W jaki sposób podnieść szanse polskiego produktu na rynku amerykańskim w roku 2020?

 • Warto zacząć do wstępnego badania rynku amerykańskiego. Polska firma, która myśli że od razu będzie sprzedawać na terenie wszystkich 50 stanów lub będzie konkurować z firmami już obecnymi na tutejszym rynku, jest w wielkim błędzie. Wyjątkiem może być przypadek, gdy polska firma posiada paro milionowy budżet na rynek amerykański.
 • W USA jest takie powiedzenie ”…riches are in niches”, czyli polska firma powinna znaleźć własną nisze rynkową i ja zdominować. Takie podejście daje polskiej firmie największe szanse na rynku amerykańskim, szczególnie gdy podmiot jest w stanie użyć narzędzia e-commerce i dodać element sprzedaży internetowej na terenie USA.
 • Polski produkt w USA musi być „prosty”. Polski produkt musi być łatwy w obsłudze/ używaniu. Produkty z Polski który wymaga przeczytania 10 stronicowej instrukcji obsługi ma niskie szanse na sukces.
 • Produkt skierowany na rynek USA musi rozwiązywać prawdziwy problem klienta w USA. Wizja polskiego producenta na „perfect”, wysokiej jakości polski produkt jest nie istotna. Jeden z polskich producentów planował sprzedawać polskie drzwi w USA które posiadały parametry antywłamaniowe. Konsument w USA nie dba o takie funkcje- chce kupić ładnie wyglądające drzwi, które mogą wpaść do środka nawet gdy listonosz dobrze oprze się o takie drzwi.
 • Stworzenie polskiego produktu na rynek USA powinno odbyć się przy użyciu feedback, realnych informacji rynkowych od potencjalnych amerykańskich użytkowników, konsumentów. Polski producent, który zaczyna od produkcji produktu na rynek USA a następnie szukania odbiorców w stanach Zjednoczonych popełnia kosztowny błąd. Na przykład, sama nazwa produktu może odstraszać potencjalnych klientów, dystrybutorów w USA.
 • Polski producent musi rozumieć obecna ofertę na rynku amerykańskim. Jak jest unikalna wartość nowego polskiego produktu w porównaniu do tego co oferuje konkurencja w 2020 roku? Konkurowanie na podstawie niższej ceny jest błędnym kierunkiem dla firmy z Polski. Polskie produkty w USA nie wygrają z chińskimi lub amerykańskim brandami produkowanymi w Chinach.
 • Nazwa produktu, marka produktu, musi od samego początku być chroniona prawnie na rynku USA. Polski producent, który rozważa prawa IP związane z polskim produktem w USA bardzo mądrze podchodzi do sprzedawania na rynku amerykańskim. Po pierwsze, polski produkt wprowadzany na rynek USA może od samego początku naruszać prawa osób trzecich, co będzie kosztowaną niespodzianką prawna. Po drugie, w przypadku sprzedaży internetowej, polski produkt, w USA który zacznie się bardzo dobrze sprzedawać będzie bardzo szybko kopiowany przez chińczyków. Pomimo że nie ma jeszcze perfect rozwiania tego problemu, biznesy w USA poważnie podchodzą do tego tematu. Na przykład, Amazon oferuje ochronę praw IP dla właściciela marki produktu przez swój program Brandregistry i blokuje konta sprzedawców grających o szybki zysk, oferujących podróbki.

Reasumując, wprowadzenie nowego polskiego produktu na rynek USA wymaga nie tylko pracy wielu ludzi po stronie polskiej. Potrzebne jest rozeznanie rynku amerykańskiego jak i przygotowanie realnej strategii na tutejszy rynek.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Ekspansja polskiej firmy na rynek USA

w 8 ben

Polska firma planująca internacjonalizację, wejście na rynek USA, z polskimi produktem lub usługą napotka pewne bariery rynkowe w Stanach Zjednoczonych. Takie bariery praktyczne napotykane na rynku amerykańskim to między innymi:

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o wyżej przedstawionych kwestiach od  polskiego przedsiębiorcy sprzedającego od roku 2018 wysokiej jakości produkty produkowane w Polsce, Made in Poland, na rynku amerykańskim, kliknij tutaj.

Wysyłka do USA i sprzedaż na amazon

Wysyłka Amazon FBA
Wysyłka do Amazon USA

Sprzedaż na Amazon USA jest bardzo kuszącym kanałem sprzedaży dla wielu polskich producentów. Dlaczego? Ponieważ sprzedaż detaliczna przez Amazon.com to jak sprzedaż przez jeden olbrzymi sklep detaliczny, do którego 24 godzin na dobę przychodzi ponad 200 milionów potencjalnych amerykańskich konsumentów, z czego w roku 2020 ponad 110 milionów z nich posiada rachunek „prime account” co zachęca ich do robienia zakupów ze względu pozwala darmowe przesyłki na terenie Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo, przeciętny właściciel konta prime wydaje ponad 1400 dolarów rocznie na zakupy na Amazon.

Sprzedaż na Amazon i dostarczanie produktów na terenie USA

Potencjał na zbudowanie poważnej sprzedaży internetowej na rynku USA jest olbrzymi. Polskie firmy, które chcą prowadzić sprzedaż na Amazon USA muszą rozwiązać wiele kwestii które są typowe dla rynku USA. Jedna z nich jest sprawne dostarczenie produktu zakupionego przez amerykańskiego konsumenta. Jakie opcje logistyczne posiada polski sprzedawca w USA, który chcą handlować na amerykańskim Amazonie?

Polski sprzedawcy na Amazon.com, który myśli o zbudowania poważnej sprzedaży na Amazon, a nie wysyłaniu zakupionych towarów bezpośrednio z Polski, może dostarczać produkty sprzedawane na Amazon USA z:

Jak w praktyce wygląda każda z tych opcji wysyłkowych ?

Scenariusz wysyłania produktów oferowanych na Amazon.com z własnego magazynu w USA jest raczej prosty. Na wiosnę 2020 roku ta opcja dala olbrzymia przewagę dla sprzedawców, gdy Amazon zablokował wysyłki z magazynów Amazon FBA. Jeżeli Twoja firma nie posiada jeszcze własnej powierzchni magazynowej w USA, a rozważa taką opcję, powinieneś przeczytać mój post na temat co warto wiedzieć o wynajmie powierzchni magazynowej w USA. Oferuje pomoc przy znalezieniu i wynajmie magazynu w USA. Rozważmy drugą opcję, gdzie produkt zakupiony przez amerykańskiego konsumenta będzie wysłany z magazynu obsługiwanego przez Amazon, będzie to tzw. „fulfillment by Amazon„.

Wysyłka do USA przy użyciu Amazon FBA

logistyka amazon fba usa
Magazyn Amazon FBA USA

Opcja wysyłania produktu na terenie USA przy użyciu usługi logistycznej Amazon FBA wygląda następująco. Polski sprzedawca sprzedający na Amazon.com dostarcza produkt oferowane na internecie do wskazanego magazynu firmy Amazon na terenie Stanów Zjednoczonych. Z takiego magazynu Amazon w USA, nazwijmy go magazynem Amazon #1, produkty sprzedawane na Amazon.cm mogą być rozprowadzano przez firmę Amazon do innych magazynów Amazon FBA, nazwijmy te magazyny #10, #2, #34 itp., które są rozmieszczone na terenie prawie całych Stanów Zjednoczonych. Warto zaznaczyć, że w pod koniec 2019 roku firma Amazon posiadała już 75 center wysyłkowych, tzw. „fullifliment centers„. Dlaczego jest to tak istotna informacje dla sprzedawców polskich sprzedających na Amazon.com przy użyciu serwisu Amazon FBA? Ponieważ jest to związane z tematem więzi podatkowej, tzw. „nexus”, i podatków stanowych, o której każdy sprzedawca sprzedający na amerykańskim Amazon powinien wiedzieć. Więcej informacji o kwestii więzi podatkowej i obowiązku pobierania podatków od sprzedaży internetowej w Stanach Zjednoczonych znajdziesz tutaj: http://bit.ly/2oQY26v

Śledząc dalej proces wysyłki towaru sprzedawanego poprzez Amazon.com potrzeba poruszyć inne kwestie biznesowe, o których powinien wiedzieć sprzedawca spoza USA. Sprzedawanie w modelu biznesowym opartym na Amazon FBA, oznacz iż w momencie gdy osoba na terenie USA dokona zakupu na stronie Amazon.com, wybrany magazyn Amazon organizują przesyłkę produktu do takiego klienta końcowego i pobiera swoje opłaty za wykonaną usługę logistyczną na terenie Stanów Zjednoczonych. Brzmi jasno i prosto. Tutaj wkraczamy w następną ważną kwestię biznesową, która powinna być przemyślana przez każdego sprzedającego na Amazon. Jakiego rodzaju opłaty będzie pobierać Amazon za swoją obsługę logistyczną w USA, czyli za przesyłanie polskiego produktu do amerykańskiego konsumenta? Koszt usług logistycznych naliczanych przez Amazon FBA polski sprzedawca może oszacować używając link: http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html/?nodeId=200242660

Dlaczego temat opłat za wysyłki przez Amazon, usługi logistyczne oferowane przez Amazon jest tak ważny? Bo nawet na etapie przygotowania strategii sprzedaży na Amazon, każdy poważny sprzedawca Amazon powinien przygotować wstępne zestawienie jak wyglądają opląty wysyłkowe Amazon gdy zestawimy je z marżami produktów sprzedawanych na Amazon USA. Sprzedaż na Amazon produktów nisko marżowych, oznacza wypracowanie zerowego zysku w przypadku gdy opłaty naliczane za przesyłki przez firmę Amazon będą przewyższać niskie marże zarabiane na sprzedawanym produkcie. Polskie produkty sprzedawana na Amazon.com muszą być produktami z bardzo wysoką marżą!

Reasumując, zanim rozpoczniesz sprzedaż na Amazon.com, używając do magazynowania serwis Amazon FBA, dobrze zapoznaj z kosztami usług logistycznych oferowanych przez Amazon a także z naliczaniem i pobieraniem podatków od sprzedaży w USA w zestawieniu z marżami które przynoszą Twoje produkty sprzedawane na rynku USA.

Głębsza dyskusja o naliczaniu i pobieraniu podatków stanowych, tzw. „sales tax”, związanych ze sprzedażą na Amazon USA znajdziesz tutaj. Sprawdź także inne kwestie o których powinien wiedzieć sprzedawca na Amazon.

9 powodów dlaczego warto posiadać oddział spółki w USA

oddział polskiej firmy w usa

Prowadząc usługi doradcze na rynku amerykańskim od parunastu lat  miałem okazję pracować z wieloma polskimi firmami które próbowały lub do dzisiaj bezskutecznie próbują zbudować poważną sprzedaż na rynku  USA. Wspólnie z polskimi przedsiębiorcami podejmowałem różnego rodzaju pojedyncze działaniach na rynku Stanów Zjednoczonych. Uczestniczyłem w paru imprezach handlowych, pomagałem przy zatrudnienia sprzedawców w USA, zakładałem firmy w USA. Dzięki takiemu doświadczeniu praktycznemu zrozumiałem dość dobrze co wymaga rynek amerykański od polskiej firmy która planuje prowadzenie poważnej działalności gospodarczej na tutejszym rynku, tzn wygenerowanie rocznego dochodu powyżej 1.5 miliona dolarów rocznie. Polska firma nie może osiągnąć tego celu bez założenia oddziału spółki w USA. 

Oddział polskiej spółki w USA wzbudza zaufanie na rynku amerykańskim

Większość amerykańskich firm chce robić interesy z lokalnymi partnerami którzy są „wiarygodni”. Co oznacza być wiarygodnym partnerem biznesowym na rynku amerykańskim? W praktyce jest łatwiej przekonać amerykańską firmę z NYC, aby dała szansę dla małej firmy w New Jersey, która posiada tylko 2 lokalnych pracowników w USA, niż namówić Nowojorskiego pracownika podejmującego kluczowe decyzje w dużej korporacji aby nawiązał współpracę biznesową z „200-osobową firmą z Polski, która nawet nie posiada oddziału polskiej spółki w USA.

Przesyłania płatności z USA

Płatności z USA
Płatności z USA

Założenie oddziału firmy w USA pozwoli polskiemu podmiotowi wystąpić o uzyskanie numeru podatkowego dla firmy prowadzącej działalność gospodarczą na rynku amerykańskim. Podmiot posiadający numer podatkowy w USA, tzw „EIN” drastycznie usprawnia proces fakturowania przez amerykańskich kontrahentów i płatników. Typowy płatnik z USA nie chce tracić cennego czasu i zajmować się problemami związanymi z wysyłaniem płatności zagranicznych, wykonywaniem międzynarodowych przelewów, dostarczaniem formularza podatkowego W 8 BEN, przeliczaniem kursu walut, odprowadzaniem podatku stanowego od sprzedaży w USA. Tymczasowe rozwiązanie używane przez polskie firmy które nie posiadają oddziału spółki w USA to przesyłanie płatności przez PayPal co jest nie tylko amatorski jak dość kosztowne dla podmiotu Polskiego- wszystkie opłaty przy tego rodzaju przelewach będą kosztować polskiego właściciela firmy około 12%.

Konto bankowe w USA i płatności elektroniczne w USA

Otwarcie oddziału spółki w USA pozwoli takiemu podmiotowe założyć konto bankowe w USA. Konto firmowe w USA, umożliwia amerykańskim kontrahentom sprawnie płacenie za zakupione produkty lub usługi, płacenie przy użyciu weksli bankowych a także na robienie bezpłatnych lokalnych przelewów. Dodatkowym atutem posiadania konta bankowego w USA przez oddział firmy w USA jest ułatwienie płatności dla partnerów amerykańskich którzy będą mogli dokonywać płatności za usługi lub produkty amerykańskimi kartami kredytowymi. Płatności elektroniczne w USA są bardzo popularne pośród małych biznesów, tzw. „small business”, czyli firma zatrudniająca poniżej 500 pracowników, ponieważ właściciele tych firm chętnie używają biznesowych kart kredytowych do zbierania punktów na kartach kredytowych, które później mogą użyć na inne biznesowe zakupy.

Oddział firmy w USA pozwala na sprzedaż na rynkach Ameryki Północnej

Otwarcie firmy w USA otwiera potencjał sprzedaży polskich produktów na sąsiednich rynkach. Firma w USA jest traktowana jako wiarygodny partner biznesowy do prowadzenia działalności gospodarczej na rynku kanadyjskim i meksykańskim. Bardzo często normy produktu, ubezpieczenia czy zezwolenia uzyskane przez oddział spółki w USA ułatwiają eksport do Kanady lub Meksyku.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w USA

Założenie oddziału spółki w USA pozwoli polskiemu podmiotowi gospodarczemu uzyskać amerykańskie ubezpieczenia, które będą wymagane czy to przez prawo w USA, czy to przez umowę handlową z kontrahentem w USA. Większość poważnych amerykańskich kontrahentów nie będzie honorować polskich ubezpieczeń. Amerykańscy partnerzy po prostu nie mają zaufania do polskich polis ubezpieczeniowych. 

Dlaczego ubezpiecznie od odpowiedzialnosc cywilnej jest tak istotne na rynku USA? Ponieważ poważny amerykański kontrahenta będzie próbował zredukować swoje własne ryzyko odpowiedzialności cywilnej na terenie Stanów Zjednoczonych. Na przykład, amerykańskie prawo stanowe narzuca na każdego pracodawcę obowiązek posiadania ubezpieczenia od wypadków w pracy, tzw. „workers compensation insurance”. Gdy polska firma deleguje pracownika do USA bez posiadania ubezpieczenia OC w USA, cała odpowiedzialność cywilna będzie przypisana amerykańskiemu zleceniodawcy usług lub właściciel obiektu na którego terenie wykonywane są prace przez polskiego pracownika. Warto zaznaczyć, iż amerykańskie prawo stanowe traktuje brak ubezpieczenia OC w USA jako wykroczenie kryminale, za które osobiście odpowiada właściciel podmiotu „zatrudniającego” nieubezpieczonego pracownika. Większości amerykańskich biznesów rozumie bardzo dobrze ryzyko współpracy z podmiotem który nie posiada ubezpieczeń w USA. Nawet prowadzenie sprzedaży internetowej do USA związane jest z posiadaniem ubezpieczenia. Firma Amazon narzuca taki wymóg w swoich zasadach zasadach sprzedaży na Amazon USA. Tutaj trzeba dodać, iż większość amerykańskich firmy ubezpieczeniowych nie wystawi polisy ubezpieczeniowej na firmę która nie posiada podmiotu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych.

Budowania wiarygodności oferty na rynku amerykańskim

Otwarcie oddziału spółki w USA to bardzo dobry sygnał długoterminowego inwestowania w rynek Stanów Zjednoczonych. Polski firma która posiada własny oddzial w USA, lokalny numer obsługi klienta gdzie można zadzwonić w amerykańskiej strefie czasowej, własny magazyn z produktami w USA, pracownika w USA obsługującego amerykańskich klientów, i towar dostepny na terenie USA – gotowy do wysyłki następnego dnia, wysyła do partnerów biznesowych w USA bardzo poważny sygnał. Polska firma poważnie podchodzi do prowadzenia działalności na rynku USA, inwestują w tutejszy rynek i jest wiarygodnym partnerem biznesowym na którym można będzie polegać w przyszłości. Eksporter towaru lub usług do USA, który nie jest w stanie zbudować tak minimalnego zaufania będzie traktowany o wiele mniej poważniej przez potencjalnego amerykańskiego kontrahenta.

Oddział firmy w USA umożliwia lokalne partnerstwo

Samodzielny działający oddział polskiej spółki w USA, posiadająca własną infrastrukturę biznesową, towar magazynowany w lokalnym magazynie na terenie Stanów Zjednoczonych, amerykańskich pracowników, przejrzystą księgowość i klientów na rynku USA, jest atrakcyjnym podmiotem gospodarczym do sprzedaży, partnerstwa lub joint venture. Amerykański inwestor lub inwestor strategiczny będzie mógł bardzo szybko ocenić wartość amerykańskiej spółki i jej dalszy potencjał na rynku USA.

Dalsze finansowanie działalności gospodarczej polskiej spółki w USA

Polski podmiot planujący w najbliższej przyszłości inwestycje na terenie USA, na przykład otwarcie dużego biura w NYC, otwarcie fabryki w jednym z amerykańskich stanów, stworzenie własnej sieci sklepów, będzie potrzebować lokalne finansowe na tego rodzaju inwestycje. Większość banków w USA nie udzieli finansowania nawet dla dobrze prosperującej firmy spoza USA, ponieważ jest to zbyt ryzykowne przedsięwzięcie dla przeciętnego amerykańskiego banku. Z drugiej strony, polska firma posiadająca własny oddział w USA prowadzący działalność gospodarczą na rynku amerykańskim, od samego początku obecności na rynku amerykańskim buduje własną historię kredytową w USA i drastycznie zwiększają szanse na uzyskanie finansowania w USA.

Sprzedaż internetowa w USA wymogiem 2020 roku

W roku 2020 firma z Polski która nie używa kanału e-commerce, nie prowadzi sprzedaży internetowej w USA, traci olbrzymi a czasami jedyny kanał sprzedaży na rynku amerykańskim. Prowadzenie sprzedaży przez Amazon FBA, czy też własnego sklep internetowego w USA nie jest możliwe bez posiadania oddziału spółki w USA. Oddział firmy w USA będzie potrzebny między innymi do:

 • przesyłania płatności,
 • pobierania podatków od sprzedaży w USA
 • ubezpieczenia sprzedaży internetowej, i
 • podpisania umowy z firmą logistyczną wysyłającą polskie produkty na terenie USA.
Założenie oddziału spółki w USA

Jeżeli jesteś zainteresowany założeniem oddział spółki w Stanach Zjednoczonych sprawdź moją ofertę rejestracji firmy w USA.

Gdzie wynająć biuro w USA

Na co powinna zwrócić uwagę polska firma przenosząca działalność gospodarczą do USA, jak i polski sprzedawca rozpoczynający sprzedaż internetową na rynku USA który planuje wynająć biuro dla firmy w Stanach Zjednoczonych. Niektóre amerykańskie stany, na przykład Nevada, Virginia lub Floryda, próbują przyciągnąć na swój teren nowe inwestycje, nowe firmy z Europy i w tym celu oferują zachęty podatkowe lub nieopodatkowanie indywidualnego dochodu osobistego. W większości przypadków oferowane stanowe ulgi podatkowe nie powinny być brane pod uwagę przy wyborze początkowego miejsca na biuro firmy w USA. Na co powinna zwrócić uwagę mała lub średnia polska firma wynajmująca biuro w USA?

Biuro w USA a klienci na rynku amerykańskim

Wynajem biura w USA
Biuro firmy w USA

Jednym z najrozsądniejszych czynników na który warto zwrócić uwagę przy wyborze miejsca na biuro w USA jest ustalenie gdzie znajdują się obecni lub potencjalni klienci Twojej firmy na terenie Stanów Zjednoczonych. Jeżeli polska firma informatyczna prowadzi usługi IT skierowane do klientów finansowych, większość z nich jest ulokowana w obrębie miasta New York City , wiec wynajem biura spółki w stanie North Carolina mija się zupełnie z celem. Jeżeli prowadzisz sprzedaż internetową lub sklep internetowy w USA, założenie firmy i biura w pobliżu portów morskich, na przykład na Florydzie ma olbrzymi sens. Wysokość wynagrodzeń w USA Każdy amerykański stan ustala swoją minimalną stawkę godzinową, która nie może być niższa od minimalnej federalnej stawki wynoszącej $7,25 na godzinę. (Aktualizacja ze Stycznia 2017- minimalna stawka godzinowa w NYC wynosi 10.5 USD, tutaj znajduje się link do strony przedstawiającej stawki godzinowej w mieście New York City ) Wysoka minimalna stawka godzinowa najczęściej oznacza, iż pracownicy umysłowi, biurowi, także zarabiają wyższe stawki w takim stanie. Dostęp do kadry pracowników w USA
Jeżeli planujesz produkować w USA proste elementy metalowe, znajdziesz olbrzymi ilości pracowników fizycznych w prawie każdym z amerykańskim stanów. Niestety, amerykańskie stany w których są niskie wynagrodzenia, zwykle nie są atrakcyjne do zamieszkania przez doświadczonych lub dobrze wykształconych pracowników. Większość talentu pracowniczego w USA mieszka w dużych miastach amerykańskich, lub na ich obrzeżach. (sprawdź listę stanów „przyjaznych” dla biznesu) Połączenia lotnicze pomiędzy USA i Polska
Otwarcie biura w okolicach Nowego Jorku, Chicago lub Bostonu jest bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem dla spółek z Polski które będą delegować polskich pracowników do pracy na terenie USA. Takie metropolie oferują mnóstwo bezpośrednich połączeń lotniczych między USA a Polską, a także tańszych połączeń oferowanych przez europejskie linie lotnicze. Wysyłka polskich produktów do USA Polska firma sprzedająca dużą ilością produktów na rynku USA powinna wiedzieć, iż północno-wschodnie wybrzeże Ameryki ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć portów morskich. Do portów w stanach Nowy Jork, New Jersey, Pensylwania kursuje wielu przewoźników morskich z Europy, dzięki czemu można nie tylko sprawnie wysyłać produkty z Polski do USA ale także wynegocjować konkurencyjne opłaty za przewóz polskich towarów do Stanów Zjednoczonych. Podatki stanowe w USA
Zerowy lub niski podatek stanowy to tylko jeden z elementów który powinna rozważyć firma wynajmująca biuro w USA. Firma z Polski, która nawet nie posiada swojej własnej działalności gospodarczej w USA lub fizycznego oddziału w USA, ale posiada nexus podatkowy z jednym z amerykańskich stanów jest zobowiązana do wywiązania się ze stanowych obowiązków podatkowych w takim stanie. Dla przykładu, polska firma prowadząca działalność gospodarczą na terenie USA poprzez swoją spółkę w Delaware, która posiada swoje serwery w mieście NYC posiada wystarczającą wieź podatkową aby zobowiązać ją do płacenia podatków miejskich w NYC, a także odprowadzania podatków stanowych i federalnych.

Biuro firmy w Nowym Jorku lub Kalifornii

Wynajem biura w Nowym Jorku
Wynajem biura w NYC

Czy warto wynająć biuro w NYC  lub Silicon Valley? Odpowiedz na to pytanie jest zależna od planów jak i budżetu firmy wkraczającej na rynek amerykański. Wynajem biura spółki w najpopularniejszych miastach USA jest bardzo dużym wydatkiem. Warto dodać iż wynajem biura w USA dla firmy gdzie udziałowcem jest polski rezydent podatkowy najczęściej wiąże się z wymogiem osobistego poręczenia przez osobę fizyczną, lub zapłaceniem z góry za cały pierwszy rok wynajmu biura w Stanach Zjednoczonych. Koszt wynajmu biura w USA i alternatywa do wynajmu biuro w USA
Sprawdź, jakiego rodzaju koszta wiążą się z wynajmem i utrzymaniem biura w mieście Nowy Jork. Jaka jest więc jest alternatywa dla polskiej firmy, która potrzebuje założyć i prowadzić własne biuro w USA, ale nie wydawać tysiące dolarów miesięcznie? W początkowej fazie prowadzenia działalności gospodarczej w USA spółka z Polski powinien rozważyć wynajem wirtualnego biura w USA lub wynajem biura na przedmieściach dużych amerykańskich metropolii.

Sprzedaż internetowa w USA sales tax USA

Sprzedaż internetowa w USA a sales tax podatek

Polska firma prowadząca sprzedaż wysyłkową do USA, sprzedaż przez Amazon.com, lub która korzysta z usług logistycznych na terenie USA w pewnym momencie będzie zobowiązana do wypełniania obowiązków podatkowych w USA. Amerykańskie prawo podatkowe wymaga od podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą w USA płacenia podatków federalnych, składania zeznań podatkowych w stanowych i federalnych urzędach podatkowych, ale także pobieranie i przekazywania podatków od sprzedaży w USA tzw „sales tax”.

Sprzedaż internetowa do USA podatki USA
Sprzedaż internetowa USA podatki w USA

W celu przybliżenia obowiązków podatkowych w USA podmiotu z Polski prowadzącego działalność gospodarczą, sprzedaż, na terenie USA warto użyć najczęściej spotykana sytuacje, tzn sprzedaz na Amazon.com. Do czasów Covid-19, typowy sprzedawca na Amazon.com korzystal z przesylek morskich aby dostarczyć towar do USA w celu dalszej sprzedaży na amazon.com. Od Lutego 2020, bardzo dużo zagranicznych sprzedawców na Amazon USA korzysta z przesyłek lotniczych. W rzeczywistości droga dostarczania towaru na rynek USA nie gra istotnej roli dla celów podatkowych. Polski sprzedawca na Amazon.com posiada dwie glowne opcje logistyczne w USA: 1) może dostarczyć towar który będzie oferowany na terenie USA do magazynu Amazon FBA wskazanego przez firmę Amazon, lub 2) przesłać towar z Polski do innego magazynu na terenie USA który jest operowany przez inne amerykańskie firmy. W obu przypadkach, w momencie dostarczenie towaru na teren Stanów Zjednoczonych zaczyna się kwestia naliczania i pobierania podatku sales tax, lub podatków sales tax w USA. 

Salex tax w USA

Prawo podatkowe w USA jest na tyle skomplikowane, że należny podatek od sprzedaży w USA, salex tax może być regulowane na wielu poziomach. Sklep internetowy, sprzedawca internetowy, prowadzący sprzedaż internetowa na terenie USA może podlegać regulacjom podatkowym na poziomie stanu, miasta lub nawet powiatu. Na poczatek warto zaznaczy że w Stanach Zjednoczonych jest 50 indywidualnych stanów i każdy z nich posiada indywidualne prawo opodatkowania specyficznej transakcji, produktu lub sprzedaży, która odbywa się jego terytorium geograficznym. Poniewaz ten temat nie ma końca, spróbujmy skupić się na ogólnej zasadzie podatkowej, ktora bedzie dotyczyc zagranicznego podmiotu, polskiego sprzedawcy na Amazon.com, oferującego produkty na na terenie USA. Podmiot gospodarczy posiadający minimalną więź podatkową, tzw. „nexus”, z jednym z amerykańskim stanem, może być zobowiązany do przez stanowe prawo podatkowe do pobieranie i odprowadzania stanowego od sprzedaży w USA.

VAT USA sprzedaż internetowa USA a wieź podatkowa

”Nexus podatkowy”,  tzw. więź podatkowa, jest określana indywidualnymi przepisami prawnymi w każdym z amerykańskich stanów. Dla przykładu tutaj możesz sprawdzić regulacje dotyczące nexusu w Delaware. Najczęściej więź podatkowa z specyficznym stanem będzie istnieć w przypadku gdy podmiot gospodarczy posiada biuro, przedstawiciela handlowego, pracownika lub ”magazyn” w wybranym amerykańskim stanie. Warto pamiętać że więź podatkowa może powstać z więcej niż jednym amerykańskim stanem. Jeżeli istnieje bardzo oczywista więź podatkowa ze specyficznym stanem w USA, firma/sprzedawca spoza USA prowadzący działalność w takim stanie musi dopełnić zobowiązania podatkowe w tym stanie. W przypadku firmy posiadającej większość infrastruktury biznesowej w jednym z amerykańskich stanów, obowiązek rozliczania się z sales tax jest prosty. Kwestia podatku sales tax staje się bardziej skomplikowana w przypadku podmiotu prowadzącego sprzedaż wysyłkową/ internetową który używa duże firmy logistyczne posiadające magazyny w wielu amerykańskich stanach. Dla przykładu, stanowe prawo podatkowe w Nowym Jorku, Kalifornii, New Jersey i na Florydzie mówi, że w podmiot gospodarczy który korzysta z firm logistycznych w tych stanach nawiązuje wystarczająca więź podatkowa aby zobowiązać takiego sprzedawcę do pobierania sale tax od transakcji gdzie kupującym jest rezydent podatkowy jednego z tych stanów. 

Prawo podatkowe w USA przewiduje jeszcze ciekawsze konsekwencje podatkowe w przypadku prowadzenia sprzedaży na amazon.com i korzystania z magazynów Amazon FBA. W teorii taki sprzedawca na Amazon może być zobowiązany do pobierania i odprowadzania podatków sales tax we wszystkich stanach w których przechowywane są jego produkty oferowane na Amazon.com. W Kwietniu 2020 roku, firma Amazon posiadała centra logistyczne/ Amazon FBA na terenie 17 amerykańskich stanów, stąd każdy sprzedawca używający serwis Amazon FBA może potencjalnie być odpowiedzialny za pobieranie i odprowadzanie podatków od sprzedaży we wszystkich 17 amerykańskich stanach!

Naliczanie podatku VAT w USA

Poniewaz pobieranie i odprowadzanie podatków sales tax przez kazdego sprzedawce na Amazon.com bylo lub jest, nie realne i bardzo drogie, pod presja sprzedawców i amerykanskich stanow, firma Amazon zgodziła się „pomagać” w procesie naliczania i pobierania podatków stanowych od sprzedaży. Od pewnego czasu Amazon.com oferuje pomoc przy naliczania podatku VAT w USA. Za tego rodzaju serwis podatkowy firma Amazon pobiera opłatę w wysokości około 3% od każdej transakcjiSprzedawca na Amazon który chce skorzystać z takiej pomocy podatkowej musi między innymi posiadać: 

 1. Numer podatkowy firmy w USA.
 2. Certyfikat podatkowy upoważniający sprzedawcę Amazon do naliczania i odprowadzania podatków od sprzedaży w wybranym stanie. Naliczanie i pobieranie podatków od sprzedaży w USA bez ważnego certyfikatu podatkowego jest niezgodne z amerykańskim prawem stanowym. Dla przykładu w Stanie Nowy Jork jest to wykroczenie cywilne, jak i kryminalne.
Gdzie naliczać podatek stanowy a kary podatkowe w USA

W których amerykańskich stanach polski sprzedawca na Amazon USA powinien pobierać podatki od sprzedaży? Czy w 25-ciu stanach? Niestety odpowiedź nie jest oczywista i prosta, stąd każdy polski sprzedawca na Amazon US musi zatrudnić amerykańskiego księgowego, który po przeprowadzeniu własnej analizy przedstawi rekomendacje dotyczące naliczania podatku od sprzedaży w USA. 

Co dalej dzieje się z pobranymi podatkami stanowymi od sprzedaży w USA? Każdy sprzedawca Amazon nawet ten spoza USA posiada obowiązek przekazania pobranych podatków od sprzedaży do wybranego stanowego urzędu podatkowego zgodnie ze stanowymi przepisami podatkowymi. I tutaj pojawia się następna bariera dla podmiotu zagranicznego który nie posiada numeru podatkowego EIN i konta bankowego w USA- dużo stanowych urzędów podatkowych nie wie jak „współpracować” z takimi podmiotami. 

Czym ryzykuje polski sprzedawca prowadzący sprzedaż wysyłkową do USA lub sprzedaż internetową w USA, który nigdy nie odprowadzal podatków sales tax? 

W jaki sposób jeden ze stanowych urzędów podatkowych może dojść do wniosku, iż podmiot prowadzący działalność na terenie USA był lub jest odpowiedzialny za pobieranie i odprowadzania stanowych podatków od sprzedaży? Odpowiedz na to pytanie będzie inna w każdym z amerykańskich stanów. Dla przykładu, Urząd Podatkowy Stanu Kalifornii co 3 lata przeprowadza audyt firm prowadzących działalność gospodarczą na jego terytorium. Podczas audytu, kalifornijski urzędnik podatkowy określa czy audytowany podmiot i jego kontrahenci mieli, lub posiadają obowiązki podatkowe w Kalifornii.

Jakie są być potencjalne konsekwencje finansowe dla podmiotu prowadzącego sprzedaż wysyłkową w USA który nie wypełnia obowiązki podatkowe tutaj? Tutaj ponownie, odpowiedz będzie zależna od indywidualnych przepisów stanowych. Dla przykładu, Kalifornijskie prawo podatkowe upoważnia Stanowy Urząd Podatkowy do naliczenia należnych podatków stanowych za okres 7 lat wstecz, naliczenia odsetek od nieodprowadzonych podatków, jak i nałożenia 25% kary podatkowej. W innych amerykańskich stanach, urzędy podatkowe zwykle posiadają prawo do naliczania podatków i kar stanowych za ostatnie 3 lata prowadzenia działalności gospodarczej na ich terytorium. W wielu stanach USA, prawo stanowe przewiduje, iż w iż w przypadku podmiotu gospodarczego prowadzącego działalność gospodarczą na jego terytorium który celowo i świadomie nie dopełnia obowiązków pobierania stanowych podatków od sprzedaży, 3-letni okres przedawnienia nie ograniczony prawa organu podatkowego do naliczania zaległych podatków i kar.

Jest bardzo prawdopodobne iż w USA właściciel podmiotu gospodarczego który nie wywiązuje się z obowiązku pobierania podatku od sprzedaży, "sales tax" będzie osobiście odpowiedzialny za takie podatki w USA.

Jak uniknąć odpowiedzialności karno skarbowej w USA przy prowadzeniu sprzedaży na terenie USA?

 • Po pierwsze, zapoznać się z najnowszymi stanowymi przepisami regulującymi podatki od sprzedaży internetowej. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na przepisy podatkowe w stanie gdzie zagraniczny podmiot posiada oczywistą więź podatkową.
 • Po drugie, potrzeba określić wież podatkową wszystkich podmiotów uczestniczących w sprzedaży internetowej na terenie USA.
 • Po trzecie warto upewnić się, iż zagraniczny podmiot, jak i firmy w USA będące częścią kanału sprzedaży wysyłkowej na terenie USA w ten sam sposób interpretują stanowe kwestie podatkowe związane z naliczaniem i odprowadzaniem podatku od sprzedaży w USA.
Sales tax USA aktualności
 • Październik 2017. Firma Amazon próbuje uniknąć odpowiedzialności za pobieranie podatków od sprzedaży internetowej w Karolinie Południowej, jeżeli przegra tę bitwę prawną, inne amerykańskie stany pójdą w tym samym kierunku co spowoduje że Amazon może zmienić warunki sprzedaży i zacznie wymagać od sprzedawców używających platformę Amazon pobierania i odprowadzania podatków stanowych od sprzedaży internetowej na rynku amerykańskim. Czytaj artykuł: http://cnb.cx/2x22XVO
 • Listopad 2017. Amazon ogłasza, iż wszyscy sprzedawcy sprzedający do rezydentów stanu Washington będą zobowiązani do naliczania i pobierania podatków od sprzedaży należnych w tymi stanie. To może także oznaczać początek nowego trendu w innych amerykańskich stanach, gdzie amerykańscy sprzedawcy, jak i firmy spoza USA będą musiały uzyskać stanowe certyfikaty podatkowe i odprowadzać podatki od sprzedaży do stanowych urzędów podatkowych.
 • Styczeń 2018. Amazon będzie dostarczał informacje o działalności swoich sprzedawców zewnętrznych do Stanu Massachusetts co pozwoli dla Stanu Massachusetts ustalić którzy sprzedawcy internetowi nie odprowadzają należnych podatków sale tax. http://cnb.cx/2ndzLbL
 • Lipiec 2018. Sąd Najwyższy w USA zgadza się z konkluzją Stanu South Dakota- sprzedawca internetowy sprzedający do 200 lub więcej rezydentów South Dakota jest zobowiązany do naliczania i odprowadzania podatku od sprzedaży pomimo braku więzi podatkowej z tym stanem. Więcej informacji.
 • Lipiec 2019. Amazon jest zobowiązany do pobierania i przekazywania podatków od sprzedaży w 14 amerykańskich stanach.
 • Marzec 2020. Ponad 36 amerykańskich stanów wprowadza regulacje prawne tzw. „marketplace faciltator„, która przenosi na firmę Amazon obowiązek pobierania i przekazywania podatku sales tax.

Artykuł został przygotowany jedynie do celów informacyjnych i nie powinien służyć jako porada podatkowa. Sytuacja każdego klienta jest inna, dlatego kwestie podatkowe przedstawione w tym artykule powinny być przedyskutowane z Twoim doradcą podatkowym w USA, którym nie jest firma Ecomten LLC.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Rejestracja firmy w Delaware przez lokalnego doradce

Doradzając klientom biznesowym od ponad 15 lat, bardzo dobrze rozumiem realne potrzeby polskich firm i przedsiębiorców planujących prowadzenie działalności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych. Najczęściej pierwszą kwestią rozważaną przez polskie podmioty wchodzące na rynek amerykański jest rejestracja firmy w Delaware. Pomimo iż polski przedsiębiorca może zarejestrować spółkę w każdym z 50-ciu amerykańskich stanów, opcja otwarcia firmy w Delaware jest bardzo popularna. Co trzeba rozważyć przed rejestracją firmy w Delaware?

firmy w delaware
Rejestracja firmy w Delaware

Spółka w Delaware

Spółka w Delaware jest popularna raczej z powodu otoczki prawnej utworzonej w Stanie Delaware niż opcji unikania podatków w USA. 

 • Po pierwsze, stan Delaware ma bardzo dużą przejrzystość systemu prawnego i stąd Delaware ma bardzo dobrą renomę jeżeli chodzi o system prawny. Prawo korporacyjne w Delaware jest bardzo przejrzyste i przyjazne dla firm prowadzących działalności gospodarczą w USA. Spółka w Delaware będzie mogła o wiele szybciej rozwiązać swoje kwestie prawne przed sędzią lub mediatorem w Delaware niż doczekać się swojego dnia w Nowojorskim sądzie, szczególnie w 2020 roku w okresie opóźnień spowodowanych przez COVID-19.
 • Po drugie, rejestracja spółki w Delaware pozwala też na dużą większą „ochronę prywatności” udziałowców spółki w Delaware. W przypadku gdy polski udziałowiec założy spółkę w Nowym Jorku, informacje o udziałowcach lub menadżerach w takiej spółce stają się informacjami publicznymi. Podobnie jest w innych amerykańskich stanach, na przykład w Nevadzie można bardzo łatwo ustalić kto jest udziałowcem, menedżerem w podmiocie gospodarczym zarejestrowanym w Nevadzie. Można to zrobić pod tym linkiem. Trzeba zaznaczyć, iż w przypadku, gdy firma w Delaware będzie używana do prowadzenia działalności gospodarczej niezgodnej z prawem polskim lub amerykańskim, urzędy skarbowe obu krajów będą w stanie uzyskać informacje dotyczące takiej spółki w Delaware.

Rejestracja firmy w Delaware

Rejestracja firmy w Delaware jest dość prosta. Początkowe kroki w takim procesie to wybór nazwy dla spółki w Delaware a także wybór odpowiedniej formy do prowadzenia działalności gospodarczej w Delaware. Warto tutaj zaznaczyć że na rynku USA nie są to blachę kwestie. W przypadku gdy proponowana nazwa dla firmy w Delaware będzie taka sama lub podobna do firmy, która jest już zarejestrowana w Rejestrze Spółek w Delaware, Stan Delaware odmówi rejestracji podmiotu o tej samej nazwie. Ponieważ w Delaware jest zarejestrowanych ponad 1M podmiotów, 64% spółek giełdowych w USA, istnieje duża szansa że ktoś już prowadzi działalność gospodarczą w USA pod proponowaną nazwą dla spółki w Delaware.

Przy wyborze nazwy dla firmy Delaware warto też pomyśleć o kwestiach własności intelektualnej, precyzyjniej mówiąc o marce używanej do sprzedaży produktu lub usługi na rynku USA. W przypadku gdy firma w Delaware będzie posiadać taką samą nazwę jak marka/znak towarowy zarejestrowany na rynku amerykańskim, stworzy to niepotrzebne problemy prawne w przyszłości. Lepszym rozwiązaniem jest ustalanie marki pod którym produktu lub usługa będzie promowana i sprzedawana na terenie Stanów Zjednoczonych, następnie ustalanie dostępności domeny najwyższego poziomu związanego z produktem oferowanym w USA, i dopiero w tym momencie rejestracja firmy w Delaware. Więcej informacji o rejestracji znaku towarowego w USA znajdziesz tutaj

W przypadku polskiego udziałowca w firmie w Delaware wybór formy prawnej do prowadzenia działalności gospodarczej będzie najczęściej ograniczony do rejestracji spółki LLC lub założenia C-corporation. Wybór jednej z tych form będzie zależny od wielu warunków i jak planów firmy na rynek USA. Od strony podatkowej, rejestracja firmy w Delaware poprzez założenie spółki typu c-corporation będzie związana z podwójnym opodatkowaniem na poziomie firmy w Delaware i na poziomie udziałowca w firmie w Delaware. Pomimo iż administracja Prezydenta Trumpa obniżyła podatki korporacyjne i założenie spółki typu c-corporation w Delaware może mieć wiele sensu dla pewnych klientów, warto pamiętać iż rok 2020 może przynieść wiele niespodzianek, włącznie z podniesieniem opodatkowania spółki w Delaware.

Spółka Delaware

Następny krok w procesie założenie spółki w Delaware to złożenia aktu ustanowienia spółki, tzw. „Certificate of Formation” w Delaware w Urzędzie Stanu Delaware, gdzie po 3-4 dniach akt założycielski dla firmy w Delaware jest wprowadzony do Rejestru Spółek w Delaware. W momencie, gdy spółka Delaware jest zarejestrowana, kolejnym krokiem jest wystąpienie o numer podatkowy dla firmy w Delaware. Niestety na tym etapie rejestracji firmy w Delaware większość doradców zakańcza proces powołania firmy w Delaware. Jest to poważny błąd w procesie rozpoczynania działalności gospodarczej w USA ponieważ nie rozwiazanie innych aspektów rynkowych związanych z prowadzeniem firmy w USA po prostu nie pozwoli tak założonej spółce w Delaware działać na rynku USA.

Firma w Delaware a wymogi rynku USA

W celu pełnego funkcjonowania na rynku USA, firma w Delaware potrzebuje spełniać/ załatwić inne wymogi narzucane przez prawo w USA lub rynek amerykański. Firma w Delaware potrzebuje konto bankowe, które będzie niezbędne do wpłacania amerykańskich weksli bankowych jak i do prowadzenia rachunkowości firmy w Delaware. Firma w Delaware prowadząca sprzedaż internetową na terenie USA nie będzie w stanie prowadzić tego rodzaju działalności bez konta firmy w Delaware, USA. Prowadzenie sprzedaży przez Amazon FBA w USA wymaga posiadania konta bankowego w USA jak i amerykańskiego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Warto tutaj zaznaczyć, iż spółka w Delaware która nie posiada fizycznego adresu w USA nie będzie w stanie rozwiązać wyżej opisanych kwestii. Inna ważną kwestia prawna związana z rejestracja spółki w Delaware z dwoma lub więcej udziałowcami jest umowa operacyjna firmy w Delaware. Umowa o zarządzanie spółką w Delaware będzie określać prawo i ograniczenia udziałowców i powinna być przygotowana przez prawnika w USA.

Firma w Delaware a podatki w Polsce

W przypadku firmy w Delaware z polskim udziałowcem która generuje dochód na terenie Stanów Zjednoczonych, nie ma ucieczki od płacenia podatków czy to w USA czy w Polsce. Co prawda spółka w Delaware może ominąć stanowy podatek dochodowy, ale może być zobowiązana do rozliczania się z innych podatków na rynku amerykańskim. Rejestracja spółki w Delaware ciągle- nie zwalnia podmiotu w USA z obowiązku rozwiązania kwestii związanych z „sales tax”, podatkiem od sprzedaży. Firma w Delaware z polskim udziałowcem= podatki w Polsce!

Firma w Delaware która posiada więź podatkową, tzw. „nexus”, z jednym z amerykańskich stanów, jest zobowiązana do składania rozliczeń podatkowych i płacenia podatków stanowych w USA. Jednym z przykładów, kiedy spółka w Delaware nawiązuje nexus podatkowy jest korzystanie z magazynów Amazon FBA w USA. W przypadku spółki w Delaware która prowadzi sprzedaż internetową poza Amazon FBA, firma w Delaware z polskim udziałowcem musi uzyskać licencję stanowe uprawniające do pobierania podatku od sprzedaży VAT w USA, tzw. „sales tax”.

Firma w Delaware, która być może nie posiada obowiązku płacenia podatku dochodowego w USA, może ciągle być zobowiązana do składania wymaganych formularzy podatkowych do urzędów podatkowych w USA. Niezłożenie jednego z formularzy federalnych może kosztować polskiego udziałowca spółki w Delaware nałożeniem kare w wysokości 10000 USD. Wznowienie z Lipca 2019– kara podatkowa za niedopełnienie tego obowiązku podatkowego została podniesiona do $25,000!

Rejestracja spółki w Delaware w 2020
Reasumując, rejestracja firmy w Delaware może być oferowana przez dużo doradców po bardzo niskich cenach, lecz w praktyce skorzystania z „tańszej” usługi rejestracji spółki w Delaware może być bardzo kosztownym błędem dla polskiego udziałowca który chce uniknac bledow wchodząc na rynek USA. Jeśli jesteś zainteresowany rejestracją firmy w Delaware która będzie mogła szybko prowadzić działalność gospodarczą w USA jeszcze w 2020 roku sprawdź moją ofertę poniżej.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Informacje i promocje

Lista rynek USA

Dołącz do mojej prywatnej listy mailingowej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje praktyczne dotyczące rynku USA, a także promocje na moje usługi na rynku amerykańskim.