sprzedaż w usa

Nie zapomnij o starych klientach

Sprzedawcy i przedstawiciele handlowi pracujący na własną rękę bardzo często zapominają o starych klientach. Powodów i wymówek jest mnóstwo: brak czasu, ciągła presja na zwiększanie sprzedaży przez właściciela firmy lub po prostu zlekceważenie starego klienta, bo ostatnio kupił od nas towar aż dwa lata temu lub ponieważ kupił on towar od konkurencji w USA za niższą cenę.

sprzedaż w usa
Pixabay

Prosty sposób na zwiększanie sprzedaży w USA

Dlaczego jest to tak ważne, aby utrzymywać kontakt z starym klientem który obecnie nic nie kupuje? Przeciętny sprzedawca który traci kontakt z “nieaktywnym” klientem nie mają zielonego pojęcia, co naprawdę dzieje się u starego klienta i czy nie ma on jakiegoś nowego problemu, który może być rozwiązany przez produktu lub usługę oferowana przez sprzedawca.

Dobry sprzedawca pozostaje serdecznym i zaufanym doradcą dla wszystkich klientów, włącznie ze starymi klientami z którymi nie robi obecnie interesów. Jak budować takie nieustanne zaufanie? Wystarczy przekazywać dla każdego klienta  nowe pomysły na zarabianie pieniędzy, aktualności z jego branży, a także informacje o ciekawych imprezach, w których klient powinien uczestniczyć. Takie porady nie tylko zostaną dobrze odebrane przez starego klienta, ale też wzmocnią relacje pomiędzy sprzedawcą a starym klientem.

W USA dobry sprzedawca wie że sprzedaż to długoterminowa gra. Klient, z którym sprzedawca utrzymuje nieustanny dobry kontakt i któremu bezinteresownie pomaga, nie zapomni o naszej ofercie w przyszłości.

E-commerce na rynku USA

Sprawdź dlaczego w roku 2020, sprzedaż internetowa jest dobrym sposobem na zbudowanie sprzedaży na rynku USA.